Skocz do zawartości

Co teraz męczysz na PSX`ie


genetyk@

Rekomendowane odpowiedzi

CO ?!, chło-pie - sam mam w domu 2 konsole - PS2 i PS3. Zgadnij na której z nich więcej siedzę ?.

Klasyk - nie klasyk, człowiek rozumie czasem że prawdziwe perełki już dawno wyszły, zamiast pierdzelić się z nowymi tytułami o niebo wolę odpalić coś starego (nie znaczy to że w ogule mam w poważaniu current gen).

 

Co do tematu o jRPG - chyba 1 naprawdę przekonujący (i chyba naprawdę mój 1 jRPG) był Breath Of Fire IV (wciąż mam do niego sentyment). Co do FF VII chyba nigdy nie zrozumiem tak wielkiej jego popularności (nie to żeby fabuła mnie nie wciągnęła !, to naprawde dobra gra, ale "legendarna" ?), na całą historie największego jRPG'a, głosowałbym za Chrono Triggerem prędzej - Gdybyśmy mieli okazje w tamtych latach wszyscy w niego zagrać .... :< .

 

Wracając do tematu - Castlevania SoTN i FF VII.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
nie dyskutujmy z tym pajacem , któremu rodzice kupili konsole ,aby im dupy nie zawracał .... ja mam wpip konsol (na które ciężko tyrałem) , nawet dwa x360 , a i tak najwięcej czasu spędzam przy PSXie ... ponadczasowe gry - cały sekret . Jestem ciekaw czy za te 11 lat ktokolwiek będzie pamiętać o takiej grze jak np. Fallout 3 , Oblivion itp. , jak teraz o FF7 ...

 

Pajacem to jest twój stary w cyrku.

 

A do reszty - czy nie mieliście czasu się nagrać w "klasyki" od 1995 ? Czas ruszać do przodu... ^_^

 

odstaw kompot i strzykawki, po co ci to synu....

 

męczę Gran Turismo 2......

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

silemt hill i mgs po raz chyba 1000 :) gra niezniszczalna dlatego tak czekam czy cos ruszy w tej kwestii na ps 3 :)

 

 

BBGodzilla

 

dlaczego wstyd ?? , ktoś może miec X czy Ps3 ale moze sobie tez grac na psx-e nie ?? to nie zaden wstyd ,

 

jezeli ktoś ma nowe np audi ale ma starego mercedesa z lat 60 i tez z nim jezdzii okazjonalnie to wstyd ??

 

Ja mam Ps3 i Wii i również gram czasami na Psx , i wcale nie czuje sie gorszy , wrecz przeciwnie czuje sie lepszy kropka .

 

 

 

Edytowane przez dexx
Odnośnik do komentarza
silemt hill i mgs po raz chyba 1000 :) gra niezniszczalna dlatego tak czekam czy cos ruszy w tej kwestii na ps 3 :)

 

 

BBGodzilla

 

dlaczego wstyd ?? , ktoś może miec X czy Ps3 ale moze sobie tez grac na psx-e nie ?? to nie zaden wstyd ,

 

jezeli ktoś ma nowe np audi ale ma starego mercedesa z lat 60 i tez z nim jezdzii okazjonalnie to wstyd ??

 

Ja mam Ps3 i Wii i również gram czasami na Psx , i wcale nie czuje sie gorszy , wrecz przeciwnie czuje sie lepszy kropka .

 

Gadanie że PSX to obciach jest głupotą. PSX ma tyle hitów na koncie co chyba żadna inna konsola - serie Crash I Spyro, Medievil, Final Fantasy, Silent Hill, MGS, Vigilante 8...to przecież tylko czubek góry lodowej.

Odnośnik do komentarza

Nie tak dawno zmęczyłem Final Fantasy VI. Kilkanaście postów wyżej była rozmowa o tej szpili, więc troszeczkę się wtrącę. Bez dwóc zdań tytuł jest świetny, ale:

1. System gry jest prosty jak dupa węża.

2. Z powodu osadzenia w fabule wielu postaci, ich historie są opowiedziane w wielkim skrócie - po macoszemu.

3. Dla wielu - grafika. Ciężko się wczuć w fabułę, widząc, że przeżywają ją rozpikselowane ludki. Mi się udało, ale... ledwo, ledwo. FFV już odpuszczam :)

4. Pełno pierdół i infantylizmu. Pierdółkowaci bohaterowie (Moogle!). No cóż. Japońska szkoła RPG :)

Plusy:

1. Muzyka. Jak na 16 bitowe standardy - magiczna. Brawa dla Nobuo. Stąd się wzieła jego legenda.

2. Fabuła - mimo wszystko wciąga.

3. Charyzmatyczny i stale obecny podczas gry główny zły. Złóżoność jego charakteru (a właściwie rozwój jego szaleństwa - bo inaczej nie można tego nazwać)

 

PS: Nie ma co pisać o wyższości FF VI nad Chrono Triggeremi odwrotnie. Obydwie gry to killery oldschoolu. Przeszedłem obydwie. Ale w CC bawiłem się lepiej :) (choć pierdół i infantylizmu w nim więcej niż w FF VI !!! :D)

 

Żeby nie był to całkowity offtopic:

Właśnie zamęczam Final Fantasy VII (nadrabianie zaległości - przez ten cały czas nie udało mi się z różnych powodów dojść dalej niż pod koniec pierwszej płyty. Może tym razem ;) )

Na zmiane z Finalem kozacze Razielem w LOK: Soul Reaver - to samo co wyżej: dotarłem do 1/3 gry i zarzuciłem. Teraz naprawiam swój błąd :)

A jako umilacz czasu: Harvest Moon: Back to Nature. Gra jest powerska i nierozerwalnie kojarzy mi się z utraconą epoką PSX'a :cierpienie:

Następne w kolejce: Vagrant Story (za klimat, za fabułę, za mroczne i tajemnicze lochy!), Crash Bandicoot 2 (bo to jedyny Crash na Playstation, którego nie przeszedłem!), Resident Evil 2 (powrót na stare "śmieci" :D). No i chyba powróce do swojego ulubionego RPG na Playsation - Chrono Cross (fanfary)! To jest dopiero KILLER :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...