Skocz do zawartości

Crisis Core: FFVII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz idąc twoim tokiem rozumowania to osoby, które grały już w FFVII nie mają po co grać w Crisis Core bo wiedzą jak cała historia się zakończy, wedzą że Sephiroth to wcale nie jest "dobry chłopiec", którym w CC przez ponad pół gry jest :P Ale aż nie chce mi się wierzyć, że ktoś gra w Crisis Core, bez uprzedniego zapoznania się z FFVII, ale bywa ;)

 

A ja już 17h na liczniku i nie chcę aby ta gra kiedykolwiek się skończyła, cieszę się nią jak najdłużej :)

Jest w tym troche racji, niemniej "wlasciwe" FF7 jest jedna z gier-sziel-sztuki, ktorych nie wolno sobie psuc. Moim zdaniem duzo frajdy przyniesie granie w kolejnosci - najpierw 7 potem CC a nizeli odwrotnie. Zepsucie sobie tej epickiej przygody to zbrodnia (i kara:P).

Odnośnik do komentarza
Ale aż nie chce mi się wierzyć, że ktoś gra w Crisis Core, bez uprzedniego zapoznania się z FFVII, ale bywa :)

Ja nie grałem w FFVII ;]

Zresztą finale zawsze mnie odpychały [; Wolałem rasowe cRPG niż te przygodówki ;)

Jednakże CC dosłownie przyspawał mnie do psp ;]]] Na hdd już czeka VII - wiem że będę się musiał do niej przekonać, ale już wiem że warto ;]

Odnośnik do komentarza

crisis core zawitał na mojej konsolce wczoraj więc niewiele mogę o nim jeszczcze napisać. Powem tyle- położyłam sie żeby pograc przed snem i skończyłam grać o 4 rano ;) To chyba mówi samo za siebie.Wrażenia pozytywne, nareszcze wersja bez krzaków.

Kiedy SE wpadnie na pomysł wydania FF7 w nowej oprawie graficznej i przestanie serwować nam krapy pokroju Dirge of Cerberus?? :(

Odnośnik do komentarza

40h gry, 77lvl, 99999HP (to ograniczenie powinno być zniesione...), 100% misji dodatkowych

Kto da więcej? :(

 

Aha - zauważyłem pewną nieścisłość fabularną:

Po tym jak Zack zmienia fryzurkę, ma przemowę przed SOLDIER 3rd Classami - wskazuje na to ich niebieski strój i posiadanie mieczyków SOLDIER.

W pewnym momencie Zack mówi do jednego z nich: "So, you want to be a SOLDIER?" - kamerka FPP z oczu owego SOLDATA - i wyraźnie wskazuje nam to że jest nim Claudo - potwierdzenie tej sceny mamy w FF77: Advent Children (schizy Chmurki).

Więc jak? Przez wcześniejsze jak i późniejsze etapy gry Cloud to zwykły Infantryman z pałką, a w tej jednej scenie wyraźnie wygląda na SOLDIER 3rd Class (teżma mieczyk na plecach)?

 

Aż takie niedopatrzenie?

Edytowane przez Qjon
Odnośnik do komentarza

Co do mojej powyższej teorii o nieścisłości w fabule - jestem idiotą i nie zauważyłem, że w rządku stali Grunci i dalej SOLDIERZY :(

Majne teoria legła w gruzach... Czyli bulszit ;)

 

//EDIT:

Nurtuje mnie jedno - kto do licha zabiera Genesisa po pokonaniu go w Banora (końcówka gry)?

Przylatuje helikopterem 2 kolesi w strojach SOLDIER 1st - kim oni są?

Pomysły?

 

Edytowane przez szczurek
Odnośnik do komentarza

Tak z innej beczki - jeśli kogoś męczą misje poboczne, może je sobie ułatwić... przyklejając się do ścian. Chodząc zaraz przy ścianach czy krawędziach unikamy wszelkich walk, dzięki czemu szybko można dotrzeć do bossa. Nie wiem, czy to niedopatrzenie, czy nieusunięta furtka dla betatesterów, ale jest śmiesznie.

 

Natomiast sama gra - świetna, zdecydowanie najlepsza ze wszystkich elementów Kompilacji. Choć nie odsądzałbym Dirge of Cerberus od czci i wiary, bo przedstawiona tam historia była bardzo dobra i jeśli komuś podoba się CC, to DoC też powinien, choć nieco mniej.

Odnośnik do komentarza
Tak z innej beczki - jeśli kogoś męczą misje poboczne, może je sobie ułatwić... przyklejając się do ścian. Chodząc zaraz przy ścianach czy krawędziach unikamy wszelkich walk, dzięki czemu szybko można dotrzeć do bossa. Nie wiem, czy to niedopatrzenie, czy nieusunięta furtka dla betatesterów, ale jest śmiesznie.

 

Natomiast sama gra - świetna, zdecydowanie najlepsza ze wszystkich elementów Kompilacji. Choć nie odsądzałbym Dirge of Cerberus od czci i wiary, bo przedstawiona tam historia była bardzo dobra i jeśli komuś podoba się CC, to DoC też powinien, choć nieco mniej.

Wiem już to odkryłem, ale nie we wszystkich lokacjach zawsze działa:P A już misje na otwartej przestrzeni dobijają, gdzie przeciwnicy są co krok, jak na razie 40% misji zaliczyłem.

Koso, ty robisz recenzję CC???:whistling:

Odnośnik do komentarza
Wezcie mi powiedzcie gdzie jest 3 szpieg wutai. Nigdzie nie moge go znalezc.

 

Wymienie może wszystkich, ale nie w kolejności:

 

1. Kolo w sektorze 8, koło auta się szwęda.

Kolo w budynku Shinry, stoi koło rakiety Cida.

Kolo w garniaku w budynku Shinry, który wsiada i wysiada cały czas z windy.

Babka niedaleko dworca, gada z kolesiem.

Soldier w Slumsach, w dzielnicy sklepowej.

Dzieciak na placu zabaw w slumsach.

 

Odnośnik do komentarza

... a by na lokacjach otwartych w miarę omijać przeciwników, najlepiej jest chodzić od kamienia/drzewa/czegokolwiek do kamienia/drzewa/czegokolwiek :) bynajmniej unikać jak najbardziej otwartych polan.

 

A by uniknąć 98% walk losowych w zamkniętych lokacjach, najlepiej chodzić także z kamerą odwróconą jak najbardziej od otwartej przestrzenie ścieżki - tak! Taki banał jak inny kąt kamery już pomaga - sprawdzone :whistling:

Edytowane przez Qjon
Odnośnik do komentarza

Q. If given more time, is there anything that didn’t make the final version of CRISIS CORE that you would have liked to implement?

 

Tabata: In regards to the story, due to schedule and [uMD] memory concerns, a good deal of it ended up on the cutting room floor. Originally, the episodes were much more detailed. We also considered implementing a multiplayer competitive/cooperative mode using the PSP network function, but again, this wasn’t realized due to scheduling concerns.

 

 

Fragment wywiadu z producentem gry (Tabata), coś czuję że będzie dojenie w postaci Directors Cut albo dodatków do pobrania... Bo nie wieże, że SE pocięłoby gre "bo miejsca mało". Były już przecież tytuły na 2xUMD.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.