Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Twilight Princess


marcin0903

Rekomendowane odpowiedzi

Poleciałeś, nie ma co. TP na GaCka stoi za kosmiczną kasę.  A to w sumie lustrzane odbicie wersji z Wii.

Wielkiego wyjścia nie miałem, jeśli chciałem mieć do kolekcji ;) Na allegro nie było od dawna, ostatnio pojawiły się 2 sztuki, jedna całkiem "tania" (260 chyba) na KT i druga na licytacji, ale jak ja szukałem to nie było nic przez dłuższy czas, kupiłem na ebayu. 

 

W tę wersję przynajmniej gram :) Moim zdaniem jest to ja właściwa TP. Wygląda lepiej (Gamecube'a mam przez SCART RGB, Wii przez component), ale to drobiazg. Sterowanie jest normalne (i prawa gałka jest), to jest najistotniejsze, trochę inne wrażenia z gry. Nienawidzę combo wiilot + grucha, myślę że ten aspekt (oraz ziarnistość obrazu) mocno zepsuły mi odbiór gry na Wii. Teraz przechodzę sobie powoli, odkrywając ją na nowo.

 

PS. A wersję premierową na WIi kupiłem ostatnio na gametrade za 40zł. 

Odnośnik do komentarza

 

Poleciałeś, nie ma co. TP na GaCka stoi za kosmiczną kasę.  A to w sumie lustrzane odbicie wersji z Wii.

Wielkiego wyjścia nie miałem, jeśli chciałem mieć do kolekcji ;) Na allegro nie było od dawna, ostatnio pojawiły się 2 sztuki, jedna całkiem "tania" (260 chyba) na KT i druga na licytacji, ale jak ja szukałem to nie było nic przez dłuższy czas, kupiłem na ebayu. 

 

W tę wersję przynajmniej gram :) Moim zdaniem jest to ja właściwa TP. Wygląda lepiej (Gamecube'a mam przez SCART RGB, Wii przez component), ale to drobiazg. Sterowanie jest normalne (i prawa gałka jest), to jest najistotniejsze, trochę inne wrażenia z gry. Nienawidzę combo wiilot + grucha, myślę że ten aspekt (oraz ziarnistość obrazu) mocno zepsuły mi odbiór gry na Wii. Teraz przechodzę sobie powoli, odkrywając ją na nowo.

 

PS. A wersję premierową na WIi kupiłem ostatnio na gametrade za 40zł. 

 

 

To ziarnistość obrazu jest tylko na Wii?

Odnośnik do komentarza

Ale wersja na Wii sporo zyskuje jeśli posiadasz kabel component podbijający do 480p. Sporo gierek na tym zyskuje - także te z GaCka. Wiem bo sam ogrywam teraz Super Mario Sunshine (dzięki Aux). Graficzka jest znacznie przyjemniejsza dla oka.

Zupełnię z Tobą nei zgodzę. Mam oryginalny component do Wii. Zresztą staram się mieć najlepsza możliwą jakość z każdej mojej konsoli, taki fetysz. Do starych konsol mam upscaler scart->hdmi, do DC mam vga box, do 6 generacji mam component, poza GC, bo mnie nie stać ;) I Wii jest jedyną konsolą, na której component robi tak marginalną różnicę wzgledem composita, że z biegu jej nawet nie dostrzeżesz. Dodatkowo dochodzi kwestia samej TP, która na moje oko jest w wersji Wii po prostu zyebana jeśli chodzi o czystość sygnału wideo. Jakby wzięli wersję z GC i bez ingerencji zmienili jej rozdziałkę na nieco wyższą (czy jakość tak, nie znam się), czego efekt wygląda jak zoom cyfrowy przy fotkach z komórki. 

Gry z Wii wyglądają mega dobrze dopiero na Wii U, polecam Xenoblade czy Last Story zobaczyć w takim wydaniu, śmiało można je odpalić po grach z X360 czy PS3 i nie poczuć cofnięcia się o generację wstecz. 

 

 

 

 

 

Poleciałeś, nie ma co. TP na GaCka stoi za kosmiczną kasę.  A to w sumie lustrzane odbicie wersji z Wii.

Wielkiego wyjścia nie miałem, jeśli chciałem mieć do kolekcji  ;) Na allegro nie było od dawna, ostatnio pojawiły się 2 sztuki, jedna całkiem "tania" (260 chyba) na KT i druga na licytacji, ale jak ja szukałem to nie było nic przez dłuższy czas, kupiłem na ebayu. 

 

W tę wersję przynajmniej gram  :) Moim zdaniem jest to ja właściwa TP. Wygląda lepiej (Gamecube'a mam przez SCART RGB, Wii przez component), ale to drobiazg. Sterowanie jest normalne (i prawa gałka jest), to jest najistotniejsze, trochę inne wrażenia z gry. Nienawidzę combo wiilot + grucha, myślę że ten aspekt (oraz ziarnistość obrazu) mocno zepsuły mi odbiór gry na Wii. Teraz przechodzę sobie powoli, odkrywając ją na nowo.

 

PS. A wersję premierową na WIi kupiłem ostatnio na gametrade za 40zł. 

 

 

To ziarnistość obrazu jest tylko na Wii?

 

Tak, tylko na Wii. Tak jak pisałem wyżej, jakby zoom cyfrowy ;)

Edytowane przez Ed Hunter
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, ja tam dostrzegam różnicę ale możesz jeszcze spróbować z konwerterem Wii2HDMi. Obczaj to na YT.

O, na pewno obczaję, lubię takie kombinowanie. Ja nie mówię że tej róznicy nie ma, bo jest. Widać ją w menu, widać w nowszych gierkach, ale popatrz na to ile daje component w pierszym xboxie na przykład, a ile w wii... To jest przepaść, w sensie różnica tych różnic ;) Ale odnoszę się tutaj głównie do kwestii TP, której w wersji na Wii nic nie jest w stanie uratować, nawet odpalenie przez Wii U. Jeszcze sprawa kontrastu jest dziwna, tak sobie przypomniałem. Jakby zbyt wysoko ustawiony, widać to już po samym odpaleniu gry, jak Link sobie galopuje przy zachodzącym słońcu. Oczy mi krwawią od tego ;)

 

A wersja na GC przez kabel RGB wygląda bardzo ładnie, gładziutko, dla mnie różnica jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza

A ja zawsze myślałem, że to wersja na Wii jest lepsza graficznie   :obama:

:) A może jest? ;) Choć jeszcze nie widzałem porównania które postawiłoby taki wniosek wprost. Mi chodzi bardziej o czystość sygnału, wersja na GC wygląda po prostu schludniej, przyjemniej dla oka. Ale umówmy się, całe takie dywagacje to dla onanistów sprzętowych, dla kogoś z boku może być zwyczajnie śmieszne. Jak audiofile słuchający kabli. Więc może na tym zakończmy ten wątek :)

Edytowane przez Ed Hunter
Odnośnik do komentarza

Ciekawa dyskusja. Ed Hunter dobrze prawi, też uważam że wersja Gackowa jest lepsza, a Wii z componentem nie gwarantuje super obrazu. Oczywiście dużo zależy od gry. Mario Galaxy 2 wygląda świetnie. Ale i tak do gier Wii najlepsze jest Wii U :) Obraz przez HDMi jest rewelacyjny. Zastosowali tam jakiś dobry upscaler czy coś (nie znam się). Skyward Sword dużo na tym zyskał. Na Wii nie wyglądał za dobrze, mimo że oprawa artystyczna urywała tyłek. A poczciwy Gacek świetnie sobie radzi na kabelku RGB. Za kilka dni odpalę na nim Twilight Princess.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.