Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

http://pl.playstation.com/ps3/news/podsumo...2008/index.html

Oficjalna informacja na stronie PlayStation Poland; temat: Podsumowanie E3 2008:

Najlepsza niegrywalna prezentacja â Zwycięzca

Heavy Rain

 

Dużo o tym słyszeliśmy i wreszcie mogliśmy ocenić sami. Oczywiście była to tylko prezentacja niegrywalnej wersji, ale wygląda naprawdę niesłychanie. Robie olbrzymie wrażenie.

 

Największa niespodzianka â Zwycięzca

Heavy Rain

 

Zobaczyliśmy nowe sceny i chcielibyśmy się nimi z Wami podzielic, ale niestety nie możemy. Poczekajmy zatem do Games Convention w Lipsku i na Tokio Games Show.

 

Czyli jednak GC :D

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

Widzisz Yeti, miło się rozczarowałem :). Zapomniałem po prostu, że Europa to obecnie najmocniejszy rynek dla Sony, jeżeli chodzi o PS3. Poza tym, przeszłość już mnie nauczyła, że lepiej się nie napalać na żadne targi gier w dzisiejszych czasach, bo potem człowiek się tylko rozczarowuje. :whistling:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

jeśli to są screeny z gameplaya, a nie siakiś render to ma tylko jedną rzecz do powiedzenia:

 

o. k. u. r. w. a.

 

 

 

 

ale w sumie już przy omikronie, qd na taką skalę zastosowali mocap twarzy. nie dziwi, że i dziś starają się maksymalnie odtworzyć ludzką głowę.

Edytowane przez systematyk
Odnośnik do komentarza

 

jeśli to są screeny z gameplaya, a nie siakiś render to ma tylko jedną rzecz do powiedzenia:

 

o. k. u. r. w. a.

 

 

 

 

ale w sumie już przy omikronie, qd na taką skalę zastosowali mocap twarzy. nie dziwi, że i dziś starają się maksymalnie odtworzyć ludzką głowę.

to na pewno nie jest gameplay, na oko aa x8 i pare innych rzeczy nie da sie osiagnac w realtimie na ps3 :) Ale jesli takich modeli, tekstur i efektow uzyja w grze to i tak bedzie bosko, a to juz jest mozliwe :]

Odnośnik do komentarza

heavyrainfiveic5.th.jpg

heavyrainfouraq5.th.jpg

heavyrainsixhx5.th.jpg

 

Mordka mordką, ale to już tak "supcio" nie wygląda. Od razu skojarzyło mi się to z GTA IV, SC: Conviction oraz Alan Wake i mam takie dziwne przeczucie, że Heavy Rain także będzie (w jakimś stopniu) grą free roamingową. Podczas imprezy w Lipsku zapewne zaprezentują jakiś trailer i zobaczymy, czy miałem słuszne podejrzenia :).

 

Jest jeszcze inna opcja, ale lepiej nie zapeszać.

Odnośnik do komentarza

dla mnie wciąż jest super, bo te skriny mają moc. kurde, to niebo wygląda ślicznie. plastycznie to wygląda i tu akurat QD nie powinni zawieść, bo zawsze dbali o detale na ekranie.

 

free roaming nie za bardzo cieszy, bo póki co tylko w paru grach wypadł on przekonywająco [gta, gta i jeszcze raz gta...... czy fallout 1 i 2 są free roamingowe?], ale nie oceniam póki nie zobaczę.

 

a jeszcze team ICO coś dłubie w swoim studio... ha! warto było chlebaka kupić.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie rzecz biorąc, Heavy Rain pokazuje sens kupna PS3. Takich gier po prostu nie ma na konkurencyjnych platformach.

Gra zapowiada się na niesamowicie ambitną. Widać bardzo dokładnie, że Sony wie co robi. Zamiast inwestować pieniądze w kolejne strzelaniny, wolą przeznaczać pieniądze na właśnie takie gry. Głębokie, z sensem, z dobrą fabułą oraz "tym czymś" co pozwala na granie w grę bez przerwy. Myślę, że przede wszystkim napęd Blu-Ray daje możliwość dodania tekstur w takiej jakości, jaką widzimy na screenach.

 

to na pewno nie jest gameplay, na oko aa x8 i pare innych rzeczy nie da sie osiagnac w realtimie na ps3 :) Ale jesli takich modeli, tekstur i efektow uzyja w grze to i tak bedzie bosko, a to juz jest mozliwe :]

Jako programista powinieneś wiedzieć, że AAx8 da się osiągnąć w "real time" na PS3. Wiadomo jednak, że nie w grze o takiej jakości jak Heavy Rain :). Architektura RSXa - G70 - pozwala przecież na takie wysokie wygładzanie krawędzi.

 

Jednak nie ma sensu się na tym zastanawiać, to tylko cyferki, jak sam napisałeś kiedyś na jakimś forum o pecetach :).

 

Nie widzę także problemu z wysokimi teksturami ze względu na BD. Miejsca jest przecież dosyć.

Odnośnik do komentarza

a ja tylko dodam, że ucieszyło mnie bardzo to co wyczytałem na wikipedii:

 

On the setting, David Cage responded by saying, "I don't want to do a big free-roaming city like GTA, because the flow of the story will then be hard to control. Nevertheless, I do want to incorporate big sets, with a crowd, heavy populated areas like a mall and a subway are going to be in there. Of course, the gameplay has got to make use of that aspect too."

 

baaaardzo mnie cieszy takie podejście, bo faktycznie lepiej się wtedy fabułę sprzeda, a już w takim fahrenhetcie była solidna [no przynajmniej przez pierwszą połowę : d]. do tego mówi się, że nie będą unikać dorosłych tematów, co jeszcze bardziej mnie raduje, bo nie cierpię tego, że traktuje się dziś graczy i widzów jak małe dzieci.

Odnośnik do komentarza

To nie będzie żaden free roaming, wystarczy poczytać trochę o tej grze. Gameplay będzie w stylu Fahreneita, twórcy stawiają na ludzkie emocje i świetna historie (w końcu to QD :D).

 

Co do screenów :o , są niesamowite, tak wykonanych postaci nie widziałem w żadnej grze, ciekawe jak to będzie prezentowało się w ruchu, już nie mogę się doczekać targów w Lipsku.

 

Jeden z większych (największy?) exc. na PS3 nadchodzi ^^

 

 

Ogólnie rzecz biorąc, Heavy Rain pokazuje sens kupna PS3. Takich gier po prostu nie ma na konkurencyjnych platformach.

Gra zapowiada się na niesamowicie ambitną. Widać bardzo dokładnie, że Sony wie co robi. Zamiast inwestować pieniądze w kolejne strzelaniny, wolą przeznaczać pieniądze na właśnie takie gry. Głębokie, z sensem, z dobrą fabułą oraz "tym czymś" co pozwala na granie w grę bez przerwy.

Dobrze powiedziane, polać mu! Jeszcze niech uchylą co nieco na temat nowej gry Team ICO 8)

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.