Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

Zwlaszcza jak sie gralo jeszcze przed patchem - co to byla za zenada.

 

W ogole to dopiero teraz, rok po ograniu, zdaje sobie sprawe, ze jak na jrpg to to byla slabizna. Wtedy myslalem, ze juz teraz nie robi sie dobrych jrpgow i ff15 to najlepsze co dostaniemy, a z perspektywy czasu to przeciez kupsztal niesamowity byl.

Odnośnik do komentarza

gardze soba, ze skonczylem ta gierke, teraz grajac w xenoblade2 to nawet bym nie nasral na pudelko z pietnastka i tymi rzekomo fajnymi dlc - to wszystko lacznie z postaciami, fabula, systemem walki jest tak totalnie plytkie w porownaniu do dziela monolithu

 

btw square doi dalej, gierka mobilna sie szykuje, zetta atakuj

 

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Zacząłem ogrywać XV tuż przed świętami (Xbox). I o ile świat jest bardzo fajny, przepiękny tak w mojej opinii cała reszta jest totalnie niedopracowana. Grę ratują niezle skomponowani bohaterowie, oprawa i względna swoboda w eksploracji (tutaj jednak też brakuje do najlepszych produkcji, vide - woda, niewidzialne ściany, etc). Rozumiem osoby, ktore bronia tej czesci FF, aczkolwiek prawda jest taka, ze standardy poszly w ostatnich latach bardzo w gore i na rok 2017 nie nazwałbym FFXV grą bardzo dobrą. Moze i bardzo ladną, ale na pewno nie bardzo dobrą. Przynajmniej poki co - obecnie mam na liczniku 30 godzin i jestem w 9 rozdziale. 

 

Fabuła to jakiś marny żart - nie rozumiem o co chodzi momentami w tej historii, bohaterowie są chwilami "rzucani" z miejsca na miejsce, gdzie na dobra sprawe nie wiadomo co sie dzieje i dlaczego to jest takie wazne. Narracja jest doslownie tragiczna, co jest zreszta glownym powodem, dlaczego nie czuc klimatu tej historii. 

 

System walki rowniez, mimo faktu, ze na poczatku nawet mi przypadl do gustu, jest niedopracowany i chaotyczny. Fajny pomysl na czary zostal koncertowo zepsuty, system atakow specjalnych jest niepraktyczny i nudny. Przebieg kazdego starcia jest podobny, wiadomo - przeciwnicy sa rozni, ale nie spotkalem sie do tej pory z rywalem, pod ktorego spejcalnie zmienilbym taktyke walki. Jesli z kims mam problemy najczesciej rozwiazaniem jest magia (DeadEye'a rozbiłem trzema czarami - polecam ice + magitec boostery). Hunty i questy w wiekszosci przypadkow sa rowniez zrobione na jedną modłę. Do gustu przypaly mi za to dungeony - sa fajnie i pomysłowo skrojone. 

 

Gralem w wiele gier z serii FF, ale ta jest zdecydowanie najgorsza. XII byla rowniez mocno kiepska fabularnie (delikatnie powiedziawszy), ale oprocz tego "drobiazgu" wszystko bylo dopracowane - wspanialy system walki, bardzo ladna oprawa, ciekawi bossowie. X, IX, VIII i VII mialy wszystko na swoim miejscu w roznych proporcjach. Dzieki Bogu nie mialem okazji pograc w XIII, ale jakos nie chce mi sie wierzyc, ze zostala ona jeszcze bardziej zrąbana niż XV. A jesli tak - to pogratulować. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

doimy dalej frajerow

 

zapowiedziano final fantasy XV royal edition

 

zawiera wszystko co do tej pory wydano czyli kazde zmiany systemowe, kampanie dlc czy multi ale rowniez nowa zawartosc eksluzywna do tego wydania min:

- tryb z pierwszej osoby

- nowy dungeon

- nowych bossow

- zmiany w systemie armigear

- mozna plywac lodka

 

cena za royal edition? 50dolcow, jak ktos ma zwykla wersje XV i chce rozszerzyc do royal edition to musi doplacic 20dolcow xddddd

 

 

Odnośnik do komentarza

Tak aby uzupełnić informacje. 20$ chcą za:

  • Expanded Map: Insomnia City Ruins – all-new side quests and enemies such as Cerberus and Omega will be available through the expanded map of the Crown City of Insomnia. Players will also take on the Rulers of Yore.
  • A fully-controllable Royal Vessel boat, expanding the world of Eos and allowing players to explore the area between Cape Caem and Altissia. Players will also be able to fish aboard the vessel and discover new fishes and dishes.
  • A new accessory that can activate the new action “Armiger Unleashed” - players will be able to unleash powerful attacks while the Armiger is summoned. After collecting all of the royal arms, players will be able to find an accessory in an unidentified part of the world, enabling access to Armiger Unleashed.
  • A new first-person camera mode, allowing players to experience the game from Noctis’ perspective.
  • More than a dozen pieces of downloadable content including weapons, Regalia car skins and item sets
  • Archive – players can review the “Cosmogony” stories scattered throughout the FINAL FANTASY XV world. Additional local myths and legends will also be placed in various new locations, allowing players to obtain more information about the world.
  • Quest to obtain and Strengthen Regalia Type-D
  • New Trophies

Kusi Omega i Cerberus ale za równowartość 20$ to ja czasem nowych gier nie kupuje a co dopiero dodatki. Za 10$ kupię ten "dodatek". Swego czasu nakupowałem dodatków do FF13-2 (dodatkowi bossowie) i chyba z 5 tylko dwa przeszedłem. Nie chciało mi się metować na bossów a na "ustawianie" drużyny z internetowych FAQów nie miałem ochoty. Nie chciałbym aby i tutaj się tak skończyło. Chociaż patrząc po walkach z 15-ki tu nie ma mowu o żadnym metowaniu (poza rzuceniem czaru).

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Mowia, ze nie wiadomo czy $20 to jest ostateczna cena.

 

Biorac pod uwage, ze Tabata w jakims wywiadzie mowil o tym, ze chce zrobic jeszcze 3 epizody, mysle ze warto poczekac na edycje Super Royal Complete Edition of the Year.

 

Ciagnie mnie do 15ki. Podobala mi sie ta gra, ale czekam jak juz „ewolucja” sie skonczy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem FFXV za 42zł jak był błąd na PSN.

Za taką kasę nie ma co wybrzydzać chociaż dla mnie to jedno z najsłabszych FF.

Historia w której nie wiadomo o co chodzi, chaotyczny bardzo losowy system walki, główna postać dorównująca charyzmą Lightning i chyba najgorsze i najnudniejsze subquesty jakie widziałem w grze RPG (nawet subquesty z DA: Inquisition wyglądały przy tym nieźle :P).

Gra jak dla mnie po prostu była nudna, szkoda że cały czas pakują jakieś DLC do tej gry, wolałbym usłyszeć o FFXVI niż o kolejnym dodatku do piętnastki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, iks napisał:

główna postać dorównująca charyzmą Lightning

Lightning w XIII była nawet spoko, później jej od(pipi)ało. 

 

Co do Noctisa to w ,,doświadczeniu"zwanym FFXV koleś ma trzy różne charaktery. W anime jest gburowaty, ala Sasuke z Naruto (spoko), w trailerze Omen to madafaka (też spoko), a w grze to zwykły chłoptaś i (pipi). 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.01.2018 o 01:13, iks napisał:

Kupiłem FFXV za 42zł jak był błąd na PSN.

Za taką kasę nie ma co wybrzydzać chociaż dla mnie to jedno z najsłabszych FF.

Historia w której nie wiadomo o co chodzi, chaotyczny bardzo losowy system walki, główna postać dorównująca charyzmą Lightning i chyba najgorsze i najnudniejsze subquesty jakie widziałem w grze RPG (nawet subquesty z DA: Inquisition wyglądały przy tym nieźle :P).

Gra jak dla mnie po prostu była nudna, szkoda że cały czas pakują jakieś DLC do tej gry, wolałbym usłyszeć o FFXVI niż o kolejnym dodatku do piętnastki.

Przykro mi ale za ten chłam to nawet tych 42 złotych trochę żal:(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...