Skocz do zawartości

Przepisy


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, stołowa.

 

Uwielbiam ciasto mikrofalówkowe i po wielu próbach nie mogę się zgodzić, żeby dawać kakao gorzkie. Z Puchatkiem naprawdę wychodzi lepiej, przynajmniej mi - wiem, że się nie wydaje, ale tak jest.

 

Aha, dodaję też 3 łyżki mleka. Też polecam. I jajka nie dodaję na samym początku, no ale to chyba wie każdy, kto piecze czasem ciasta.

Odnośnik do komentarza

http://pl.wikipedia.org/wiki/Łyżka_stołowa - proszę Reiko :)

Fakt faktem, nie lubię nazwy "łyżka stołowa".

Wolę "łyżeczka", w stosunku do małej łyżeczki oraz "łyżka stołowa" w odniesieniu do dużej łyżki.

Po prostu krępuje mnie, kiedy ktoś mówi przy mnie ten wyraz. Łyżka stołowa.

 

:(

 

 

Ogqozo, spróbuję ze zwykłym kakao jutro. Ale co prawda to prawda, ciasto z mikrofalówki jest zaje'biste!

Odnośnik do komentarza

Kup pierś z kurczaka, przyprawe złocistą Kamis i jakis sos, np Meksykański łowicza, pokrój pierś w paski, wymaczaj na przyprawie i smaż na oliwie, potem dodaj sosu, polej ryż i masz dobre żarcie. Polecam kuskus zamiast ryżu

 

Albo sos można samemu zrobić do takiego mięsa, w sklepach można kupić prawie gotowe sosy pomidorowe (takie w kartonikach), wymagają przyprawienia (bazylia, sól, pieprz, papryka i cebula to podstawa, reszta wedle uznania)

 

*Ciekawostka - kumpel jest wegetarianinem i on zamiast kurczaka dałby pokruszone i wysmażone na oliwie kotlety sojowe - kiedyś jadłem takie cos i... kapnąłem sie ze to nie jest schab dopiero jak mi powiedział. Naprawde w postaci wysmażonej bardzo przypomina mięso.

Odnośnik do komentarza

cos wloskiego:

piers z kurczaka w bekonie podana na taggiatelle z sosem pomidorowo czosnkowym ;]

 

sredniej wielkosci piersi z kurczaka owijamy cienkimi plasterkami bekonu (amerykanski wynalazek zadomowiony we wloszech podczas 2ws)

piekarnik jakies 200s C na 40 min

w miedzy czasie gotujemy taggiatelle (mozna uzyc linguini albo czegokolwiek dlugiego;];]

na patelni rozgrzewamy troche oliwy, wrzucamy bardzo cienko pokrojone 2 zabki czosnku, pol cebuli w bardzo drobna kostke, podsmazamy, dodajemy pomidory z puszki (moze byc jakis gotowy przecier pomidorowy), troche bazylii

ugotowane taggiatelle wrzucamy na patelnie lub garnek z sosem podgrzewamy chwile

nastepnie na talerz, posypujemy utartym parmezanem, na gore wrzucamy nasza piekna piers;] w bekonie i gotowe

doprawiac wedlug uznania;]

Odnośnik do komentarza

przepis na rewelacyjny sosik/ polewe cytrynowa do wszelkich salatek - szczegolnie do wszystkiego co podajecie z owocami morza/rybami

 

sok z okolo 3 cytryn

okolo 0.8l oliwy

ocet z wina bialego

troche cukru pudru (4/5 lyzek

 

wyciskamy sok, dodajemy ocet i cukier dokladnie mieszamy

nastepnie tricky part;];]

musimy BARDZO POWOLI wlwac oliwe (najlepiej przelac ja do takiej 'sciskanej' butelki jak np po powerraidzie) jedznoczesnie miskujac nasza miksture

na te porcje wlewanie powinno zajac przeynajmn iej 15 min)

w miedzy czasie jeli okaze sie za kwasna to troszke extra cukru

polewa powinna miec konsystencje cos pomiedzy keczupem a oliwa;];] tzn nie gesta ale tez nie tak plynna jak oliwa;]

jesli za szybko wlewalismy oliwe to sok czytrynowy po prostu osiadzie sie na dnie

 

Odnośnik do komentarza

nie przepis, a mały hint.

właśnie zrobiłem sobie Knorrowego "kurczaka pieczonego".

tak "normalnie" to ta zupka mi średnio podchodzi, ale po dodaniu:

- sproszkowanego czosnku (prymat)

- przyprawy do kurczaka (biedronka)

- vegety albo czegoś w tym stylu

zupa nabiera smaku. ale tricky part jest taki, że zupki chińskie można zaklepać śmietaną i wtedy naprawdę zaje'biście smakują (przynajmniej ta jedna).

 

polecam.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie zupki chińskie powinno się uprgrade'ować. Vifona np. robię z przyprawami nie na wodzie, ale na rosole. Wrzucam do tego jeszcze pokrojone kawałki kurczaka (z rosołu), jeszcze skraplam maggie i takim wrzątkiem zalewam wielką miskę 0,5 rosołu. Przykrywam sobie na 20 minut i wtedy zupa jest taka jaka być powinna- makaron zassał 1/2 rosołu, z kolei wszystko jest akurat do jedzenia, bez parzenia języka i dmuchania w łyżkę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobra, nowe odkrycia kulinarne Psycho...

 

Suszone pomidory - u mnie sa tanie. Worek 100 czy 150g kosztuje 8kr, czyli 3,2zl, a jest to dosc wydajny rarytas. Pokochasz je :].

 

Robimy porzadnego sandwicha takiego, ze wszyscy w szkole beda nam zazdroscic.

 

 

Sosik - dressing. Znow moja ulubiona smietanka niskotluszczowa, wlej cale 150ml, posiekaj suche pomidory - z 8-10 polowek, 1-2 zabki czosnku i sol i blenderem lub mikserem. Do tego moze byc bazylia.

 

Rozkroj bagiete lub ciabate, wysmaruj w srodku bule solidnie dressingiem, powkladaj skladniki, zawin porzadnie folia aluminiowa i jazda. Lunch jak w pyte strzelil.

 

Dodam jeszcze, ze taki dressing idealnie nadaje sie do obiadku z pieczonym lososiem (rybe piecze sie ze 20 minut, w ostatnich 10 minutach oblep ja sosikiem), na ryz, do tego groszek z marchewka bonduelle i bedziesz lizac palce ;].

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jako że się uczę/pracuję w Hotelu [***] i poznałem nieco ciekawych przepisów to podam (Jestem dopiero na pierwszym roku...) :

 

1."KFC"

Do Żółtka i białka dodajemy Vegete, przyprawę do kurczaka, Paprykę Ostra/Słodka [W Proszku!!!], Można dolać do tego odrobinę Mleka

wszystko roztrzepać następnie Piersi z Kurczaka Pokroić wg. własnego uznania i wrzucić do miski z panierką na jedna noc. (Przykrytą folią-do lodówki!)

Następnie smażyć na oleju.

 

Składniki:

---Jajka

Vegeta Przyprawa

Przyprawa do kurczaka

Papryka w proszku

Mleko

Pierś z kurczaka---

 

Przyrządy:

---Miska

Trzepaczka

Patelnia

Folia aluminiowa---

 

 

2.Naleśniki.

1 Litr Mleka, dajemy 10 Jajek, Cukier Waniliowy- ok pół łyżeczki [!], Solimy [szczypta!] I Stopniowo wsypujemy mąkę mieszając dokładnie.

Ciasto powinno mieć lekko żółto-kremową barwę. Szykujemy sobie filiżankę z Olejem kawałek papieru namaczamy co jednego naleśnika

w w/w oleju i rozprowadzamy namoczony papier po patelni. Naleśniki powinny być bardzo cienkie, smaży sie jedna strona ok 40sekund ;-)

Po wysmarowaniu serkiem czekoladowym, waniliowym etc. składmy naleśnik w pół i raz jeszcze w pół [Trójkąt ma powstać].

Można "nalać" bita śmietanę posypać posypką i dodać sos (Toffi).

 

Składniki:

---10 Jajek

1 Litr Mleka

Mąka TORTOWA

Sól

Cukier Waniliowy---

 

Przyrządy:

---Duża miska

Trzepaczka

Nabierka

Patelnia

Coś drewnianego chyba że umiesz tak jak ja obracać w powietrzu naleśniki ;-)---

 

3.Dodatek do Naleśników.

Oddzielamy od żółtka białko, żółtko mieszamy z łyżeczką cukru i dodajemy ok 3 Łyżki serka homogenizowanego.

Mamy masę smaczna do naleśników :)

 

Składniki:

---Serek Homogenizowany

Żółtko

Cukier---

 

Przyrządy:

---Miska

Trzepaczka(?) lub łyżka.

 

4.Sałatka Fantazyjna.

Kapustę Pekińską kroimy w drobne paski, dodajemy pokrojoną szynkę konserwową i ser żółty [W Paski cienkie i krótkie] makaron gotujemy dodajemy do miski

z kapustą, szynką i serem. Kroimy Paprykę Czerwoną, żółtą, zieloną tak jak szynkę ser i kapustę mieszamy wszystko z majonezem. Dodajemy

sól i pieprz.Schłodzić trochę i gotowe do spożycia!

 

Składniki:

---Kapusta Pekińska

Szynka konserwowa

Ser żółty

Makaron

Papryka:Czerwona,Zielona,Żółta

Majonez

Sól

Pieprz---

 

Przyrządy:

---Miska duża

Łyżka

Nóż

Garnek---

 

NEW

 

5.Mini-Pizza

Szynkę konserwową i paprykę czerwoną kroimy w drobną kostkę podsmażamy

na maśle mieszając do przyrumienienia. Pyzy można kupić. Pyzy przecinamy

na pół [Pionowo-Poziomo-Jak kto chcę] i kładziemy na nie nasz "farsz" na to jeszcze

plaster sera do Piekarnika wstawić aż ser się nie roztopi.

[Chyba 4 Minuty, 160 stopni C.]

Także smaczne jest z pieczarkami-Można kombinować :D

 

Składniki :

---Szynka Konserwowa

Papryka czerwona

Masło

Pyzy

Ser---

 

Przyrządy:

---Nóż

Patelnia

Piekarnik

Coś do mieszania w Patelni ;-)

 

 

Narazie tyle. Przepisy są napisane z pamięci :-). Niedługo napisze jak robię Sałatkę grecką...

 

W TRAKCIE BUDOWY!

Edytowane przez Loki!
Odnośnik do komentarza
Jako że się uczę/pracuję w Hotelu [***] i poznałem nieco ciekawych przepisów to podam:

 

1."KFC"

Do Żółtka i białka dodajemy Vegete, przyprawę do kurczaka, Paprykę Ostra/Słodka [W Proszku!!!], Można dolać do tego odrobinę Mleka

wszystko roztrzepać następnie Piersi z Kurczaka Pokroić wg. własnego uznania i wrzucić do miski z panierką na jedna noc.

Zostawić to w lodówce czy w temp. pokojowej?

 

Dzięki za przepisy, wyglądają na ciekawe. Widziałem wiele receptur na kurczaka a la KFC, ale na razie żadna nie daje tak dobrych efektów, jak w owej sieci.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
Jak usmażyć popcorn żeby mi się nie przypalił? Proszę o rady bo zawsze prawie przypalam :(

Polecam rozgrzać patelnie z olejem, wrzucić popcorn, przykryć. Jak zacznie strzelać zdjąć i kontrolować. Czasem też trzeba jeszcze na chwile położyć. Na masłeku wychodzi miodzio.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...