Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Bad Times at el Royale - zawiodłem się. Po recenzjach i opiniach spodziewałem się czegoś na kształt Tarantino-lite a dostajemy bardzo wolnego Tarantino. O ile charakteryzacja postaci jest spoko tak samo prowadzenie fabuły robi im niesamowitą krzywdę. Ktoś potrafi się pojawić na kwadrans i za chwilę zniknąć bez większego sensu dla fabuły. Dialogi i prowadzenie akcji też nie trzymają w napięciu. O ile pierwszy akt daje nam świetną zapowiedz akcji tak już wszystko inne jest mocno średniawe. Brakuje

jednego wspólnego punktu fabularnego który by te postacie jakoś zazębil. Tutaj niestety każdy sobie rzepkę skrobie i interakcje postaci są splotem przypadków

/

 

5/10

Edytowane przez Kalel
Odnośnik do komentarza

Gentelmen z rewolwerem - A Ghost Story Davida Lowery uwielbiam. Jego nowy film nie za bardzo. Film jest ładnie wyreżyserowany. Zdjęcia i muzyka od razu pozwalają poczuć ten klimat początku lat 80. Do tego niesamowita obsada z Robertem Redfordem na czele. Te jego zdjęcia z młodości wykorzystane podczas film pozwalają wnioskować, że ten obraz jest laurką dla Redforda. Niestety mam problem z przesłaniem filmu i scenariuszem. Głównym bohaterem jest facet który przez całe życie napadał na banki i kilkukrotnie uciekał z więzienia. Okazuje się, że jego metody są wyrafinowane i jedynie jakiej siły używa to siłę perswazji. Nie uciekając w spoilery w końcu okazuje się, że postać grana przez Redforda niekoniecznie jest takim gentelmenem za jakiego się uważa. Film z tym faktem kompletnie nic nie robi i nie zmusza do jakichkolwiek refleksji nad życiem bohatera. Może tak miało być? Szczerze nie wiem.  

Odnośnik do komentarza

Baby Driver - ten film to jedna wielka klisza owinięta w ładny papierek w postaci audiowizualiów. Postacie są bez wyrazu, dialogi biedne, fabuła to totalny standard, a zakończenie z tym final bossem który się objawia tak późno wygląda na napisane naprędce, byle to jakoś efektownie zamknąć. Początek dawał nadzieję na coś oryginalnego, ale im dłużej oglądałem tym bardziej uświadamiałem sobie że to po prostu ładna przeciętność. Z kilku scen można byłoby zrobić teledysk, podłożyć jakąś muzykę i miałbym lepsze odczucia niż z całości jako filmu fabularnego.

  • Plusik 3
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Green Book - całkiem przyjemny film o niczym. Fajnie się ogląda, tempo jest niespieszne, nie epatuje niczym mocnym, nie jest nachalny, miejscami wręcz ugrzeczniony. Niby w tle przewija się temat segregacji rasowej lat '60, ale nic z tego tak naprawdę nie wynika. Czas zleciał dobrze, ale nie sądzę, że o filmie będzie się pamiętało za te kilka, kilkanaście lat. Oscar za najlepszy film jednak pokazuje, że sumienie Amerykanów dalej gryzie po traktowaniu Czarnych jak szmaty.

 

Jedynie rola Vigo zapadła w pamięć i była zdecydowanie warta Oscara. Kompletnie za to nie rozumiem statuetki dla Ali'ego. Złym aktorem nie jest, ale tu kurde nie pokazał nic szczególnego. 

 

7/10 

Odnośnik do komentarza

A star is Born - poezja! Żonka sie zakochała i poryczała, a ja wciąż wracam do tej piosenki z filmu pt. "Shallow". Żałuje ze brakło mnie w kinie, kiedy to puszczali :sapek: Świetny film i piękne zrealizowane, zaśpiewane piosenki. Magiczny głos Gagi. 

Edytowane przez MEVEK
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • WTF 2
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Ja tam lubię całą trylogię Batmanów od Nolana oraz pierwszego Batmana z Keatonem oraz Nicholsonem i to ci polecam obejrzeć. W ogóle to czemu zacząłeś od drugiej części trylogii? :dog: 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.03.2019 o 22:47, maciucha napisał:

Mroczny Rycerz - po 11 latach odkładania 'na następny weekend' w końcu nadrobiłem i o boziu ale się dobrze bawiłem :obama: Heath Ledger skradł całe show :obama: 

z DC ani Marvela nie oglądałem kompletnie nic, był to mój pierwszy film o Batmanie, są jeszcze jakieś fajne? XD

Gówniarze (pipi)e... jak nie odkrywamy gry z nintendo w 2019 to teraz filmy XD

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.03.2019 o 11:40, Solderowy123 napisał:

@maciucha

Jeśli jesteś fanem stylistyki Burtona, to koniecznie nadrób "Batman" i "Powrót Batmana". Dla Nicholsona i DeVito warto. Mi szczególnie do gustu przypadła druga część, zawsze oglądam ten film w okresie świątecznym.

Trudno, żeby był fanem stylistyki Burtona i nie oglądał jego Batmanów-_-

Odnośnik do komentarza
Gość ragus
5 godzin temu, Rayos napisał:

roma - nudne, nieciekawe, pretensjonalne. musiałem robić coś w trakcie oglądania bo bym zasnął. Chyba jestem za głupi by takie kino docenić. Ew film był kiepski po prostu :dunno: No ale zdjęcia faktycznie ładne. 

 

spoko łajos tym razem masz rację, straszny syf

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...