Jump to content

aux

Ostatnio widziałem/widziałam...

Recommended Posts

Spoilery.

Avengeres Endgame:

plusy:

Thor Lebowski

malo humoru za to wiecej jakosci

swietnie zamkniete postacie IM, CA i tak jakby Thora

Wanda vs Thanos

scena z Czarna Wdowa i robin hoodem

gra Paltrow w scenie smierci Starka gdzie najpierw sie usmiecha zeby mu powiedziec, ze wszystko jest ok zeby za chwile sie rozbeczec jak juz umarl

malo Capitan Marvel

CA podnoszacy mlot i piekne nawiazanie do sceny "konkursu" z chyba Czasu Ultrona

autografy coreowych avengersow na napisach

temat muzyczny robil jak nigdy

minusy:

Capitan Marvel, chociaz scena ze zniszczeniem statku spoko

girl power team

tarcza dla murzyna ze skrzydlami

pare glupot jak np. Thor, Iron i Cap, ktorzy nie dali rady Thanosowi bez rekawicy a w IW "pokonali" go z 4 kamieniami i w slabszym skladzie,

czy kamienie umieszczone na rekawicy ironmana a nie jakiejs tam wykutej w piecu z gwiazdy przez Tyriona

Bardzo dobre zamkniecie tych dziesieciu lat filmow. Smierc IM piekna klamra bo od niego wszystko sie zaczelo. Mimo kilku farfocli w calym MCU same filmy o Avengersach to zawsze byl wysoki poziom. Naprawde godne pozegnanie dobrze napisanych na przestrzeni lat bohaterow. Tu cale mcu powinno sie zatrzymac no ale niestety trzeba robic piniondz. I jakos nie umiem przestac sie dziwic, ze ta marka jest utrzymywana pod tymi samymi skrzydlami co Star Wars. 8+/10.

• Upvote 2

najwyżej oceniam chyba jednak Ragnaroka, GOTG vol.1, oraz Winter Soldiera i Civil War. po prostu mega plusik mniejszej ilości postaci i spójniejszej narracji. 

3 godziny temu, Mejm napisał:

Spoilery.

Spoiler

tarcza dla murzyna ze skrzydlami

no w sumie logiczniej, że on, a nie nr#1 na liście FBI

scena z Wandą pod koniec chyba najbardziej osom moment w filmie. 

No NIESAMOWITA Kobieta 

6a5397e8438ce71c7db93a31a73d5874.png

I jaka piekna. Olsenowki kocham odkad wyrosly im cycki, niestety szkoda ze druga chciala na sile sie upiekszac.

To "you will" tak zayebiscie wypowiedziane. Nie z gniewem ale taka litoscia dla thanosa i zalem ze za chwile dozna tego co dla niego przygotowala.

Ciareczki.

• Downvote 1

O ku.rwa, to jest ta trzecia xD Caly czas myslalem, ze to ktoras z dwoch.

• Haha 3

4 godziny temu, Mejm napisał:

I jaka piekna. Olsenowki kocham odkad wyrosly im cycki, niestety szkoda ze druga chciala na sile sie upiekszac.

To "you will" tak zayebiscie wypowiedziane. Nie z gniewem ale taka litoscia dla thanosa i zalem ze za chwile dozna tego co dla niego przygotowala.

Ciareczki.

Nie przesadzałbym z tymi cyckami 

• Upvote 1
  • Haha 1

W dniu 5.09.2019 o 22:25, Mejm napisał:

Co? xD Przecież te typiary wyglądają jak jakiś mix elf & chochlik. Wanda serio jest śliczna ale te bliźniaczki to.. No nie wiem co tak słabo 

maxresdefault.jpg

• Upvote 1
  • WTF 1
  • Sad 1

Atomic Blonde (netflix) - Bardzo przyjemne rozrywkowe kino akcji na podstawie komiksu, o czym przed seansem nie wiedziałem (nie wiem w jakim stopniu jest zaadaptowany, bo nie czytałem pierwowzoru). Oryginalnie ukazany Berlin tuż przed upadkiem muru, chociaż za dużo na zewnątrz nie jesteśmy. Muzyka i wizualia tworzą świetny oryginalny klimat. Fabuła niezbyt oryginalna, ale wystarczająca i film wie, że jest komiksowy, więc jest ok. Obsada dobra, a nawet bardzo, na czele z Charlize Theron :wub: Oprócz niej mamy profesora X, Freda Flintstona i pana "złego" z Castlerock. No, ale dla samej Atomowej Blondyny warto obejrzeć. Oglądamy w ubraniu, bieliźnie, podwiązkach, majteczkach, gorsecie no i oczywiście w naturze. No, można nasycić oczy, a przy tym nie jest ordynarnie. Protagonistka oprócz tego, że ładnie wygląda, to jest takim serialowym Daredevilem. Sceny akcji bardzo dobre pod względem choreografii, a większość na jednym ujęciu jak w DD właśnie. Prawie dwie godziny zleciały szybciutko, a szkoda.

Mały smaczek - w kilku ujęciach miałem wrażenie, że wygląda jak ciut młodsza Kate Blanchett, a okulary mam nowe. Więc jeśli kiedyś będą kręcić biografię Kate, to mają już odtwórczynię.

Polecam/forumek

Edited by Luqat

Rambo V - jest dobrze, jako fan Johna jestem usatysfakcjonowany. Przed seansem słyszałem, że jest dość dużo przemocy, ale tego się nie spodziewałem, jest kilka mocnych scen . Nie wszystko ma sens, ale co tam, Rambo wymierza sprawiedliwość i tak ma być. Aczkolwiek od poprzedniej części jest gorzej i jeśli to zakończenie serii, mogli się trochę bardziej postarać. 7/10

• Upvote 2

Lament (Netflix) 

Trochę fantastyki pomieszanej z horrorem, Film opowiada historię policjanta i z czym musi się zmierzyć aby ocalić swoją rodzinę. Szamany, wątki religijne, bohaterowie budują ta historię. 

Dobrze trzyma w napięciu, wciąga do samego końca. Klimat, zdjęcia są świetne. 

Jedna rzecz która mi nie pasowała to w pewnym momencie było wręcz za dużo gore.

Mocne 8+/10

Ad astra - jeśli komuś brakuje wolno rozwijających się filmów scifi to mam dobre wiadomości. Mi czegoś takiego brakowało i 7+/10

• Thanks 1

Też właśnie byłem na Ad Astra. Strona techniczna bdb(montaż, zdjęcia, stylistyka). Ja lubię takie metaforyczne slow-burnery, więc klimacik mi mocno siadł. Pitt też dawał radę. Fabularnie za to słabizna. Dużo też głupot z logicznego punktu widzenia i astrofizyka na poziomie Star Warsów. Soundtrack nudny. No Interstellar to to nie jest. 7/10.

RAMBO Ostatnia krew

Film porusza głęboko, jak maczeta wbita w korpus po samą rękojeść. A na serio- dostałem to czego się spodziewałem, czyli kawał brutalnej i momentami przerysowanej akcji. W sumie zawsze mogło być lepiej, ale w dobie kontynuacji robionych na siłę i na odwal się, Rambo wypada bardzo dobrze.

7+/10

Edited by PiotrekP

X-men: Dark Phoenix

Okazuje się, że mogło być jeszcze gorzej, niż w przypadku Apocalypse. Co tu dużo gadać, film jest marny, jedyne co w miarę utrzymuje uwagę widza, to znana i lubiana (choć przetrzebiona albo zlekceważona, jak chociażby Quicksilver, którego obecność i "akcja" w tym filmie to chyba forma trollingu na oczekujących znowu tego samego widzach) ekipa ze "świata" First Class 

Spoiler

bo od linii czasowej "przyszłości" twórcy się zwyczajnie odcięli i nie rzucili nam nawet jakimś cameo czy easter eggiem

Film zrobiony strasznie na siłę, podobno z potężnym budżetem, no w każdym razie w ogóle tego nie widać. Miało być epickie zakończenie sagi, wyszło kameralnie i zwyczajnie słabo. A przy końcowej akcji dosłownie zasypiałem. Jeden z przykładów sytuacji, gdzie porażka w box office idzie w parze z porażką artystyczną. Fani X-menów mogą sprawdzić "z obowiązku", resztą może spokojnie olać.

11 godzin temu, sprite napisał:

Też właśnie byłem na Ad Astra. Strona techniczna bdb(montaż, zdjęcia, stylistyka). Ja lubię takie metaforyczne slow-burnery, więc klimacik mi mocno siadł. Pitt też dawał radę. Fabularnie za to słabizna. Dużo też głupot z logicznego punktu widzenia i astrofizyka na poziomie Star Warsów. Soundtrack nudny. No Interstellar to to nie jest. 7/10.

No właśnie, więc nie wiem za co tak wysoka ocena.

Wróciłem z kina.

Ad Guwno raczej.

Oczekiwania miałem średnie, a jednak zawiodłem się bardzo na tym filmie.

Najbardziej od seansu Guardians Of The Galaxy 2.

4/10.

• Like 1

13 Assassins z 2010 r. 

Ależ to piękne krwawe i brutalne widowisko, nie sądziłem że mogą jeszcze zrobić film o samurajach który ma zachowany klimat i brutalność. A tu BAM!  

13A+-+3.jpg

Edited by u55r
  • Downvote 1

Rambo: Last Blood - dobre kino akcji. Jest mocno brutalnie co na plus. Historia nie porywa, ale przecież nie ona jest tu ważna, a to jak John Rambo kasuje kolejnych typów z kartelu meksykańskiego. 7/10

Edited by Sep

8 godzin temu, Sep napisał:

Rambo: Last Blood - dobre kino akcji. Jest mocno brutalnie co na plus. Historia nie porywa, ale przecież nie ona jest tu ważna, a to jak John Rambo kasuje kolejnych typów z kartelu meksykańskiego. 7/10

Mi zabrakło jeszcze lepiej napisanych dialogów jak w starych częściach i mocniej nakreślonych antagonistów. Reszta bardzo na plus, a takiego gore to już dawno w akcyjniakach nie widziałem. Jakbym Mortal Kombat oglądał xd Fani starego Rambo będą bardzo zadowoleni.

Edited by sprite

Spider-Man : Far From Home

Liczyłem przynajmniej na utrzymanie poziomu bardzo dobrej pierwszej części, a tu klops. Słabiej wypadło w zasadzie wszystko. Mysterio i cała ta gadżeciarsko-hologramowa otoczka to porażka,  co prawda nie znam dobrze jego komiksowej wersji (standardowo: raczej animację z Fox Kids), ale wydaje mi się, że mocno przekombinowali z jego wątkiem. No nie potrafię się wczuć w starcia z jakimiś ku.rwa dronami. Problemem nadal jest też fakt, że ze Spidera zrobiono bieda-Iron-mana, którym teoretycznie może być każdy z odpowiednim sprzętem (okulary!). Gdzie w takim razie wyjątkowość tego akurat bohatera? To zresztą problem już od kilku filmów Marvela.

Peter jako nastolatek jakoś tam jeszcze daje radę (w czym zasługa głównie świetnego Hollanda), choć wątek szkolnej miłości oprócz tego, że sztampowy, to jeszcze mało wiarygodny z uwagi na zupełnie niepasujących do siebie bohaterów (nie wiem, gdzie niektórzy krytycy widzieli tę słynną chemię między Parkerem, a MJ, jak dla mnie każdy, kto sam już od dawna nie jest nastolatkiem raczej z politowaniem ogląda takie historyjki). Może to też kwestia tego, że MJ jako postać zwyczajnie mnie irytuje. No i albo to zmęczenie materiału, albo zwyczajnie w tym filmie pseudo zabawne dialogi mocno już męczą (szczególnie w pierwszych minutach), są mocno na siłę i nienaturalne. 

Starcia nudzą (nie wiem jak Was, ale mnie automatycznie mniej angażują wydarzenia, o których wiadomo, że są

fikcją, iluzją czy inne chu.je muje

CGI nadal wali po oczach, końcówka standardowo usypia. Da się oglądać bez mocnego zgrzytania zębami, były gorsze filmy od MCU, ale miało być zdecydowanie lepiej. Naciągane 6/10 przy ósemce dla prequela. 

Parasite (2019) - nowy film mojego ukochanego koreańskiego reżysera (obok Chan-Wook Parka) Joon-ho Bonga po prostu nie miał prawa się nie udać. Chyba trzeba uznać, że zaledwie dobra Okja (7/10) była lekkim wypadkiem przy pracy a Bong najlepiej czuje się w swoich rodzinnych stronach i klimatach. Tym razem mamy zderzenie dwóch różnych klas społecznych i więcej nie napiszę o fabule, bo najlepiej po prostu iść na film nie mając pojęcia o czym będzie co też uczyniłem.

Mimo pewnej dozy dramatu odniosłem wrażenie, że to najbardziej komediowy obraz z jego całego dorobku filmowego (nie widziałem tylko jednego, 'Barking dogs never bite').

Ogólnie bawiłem się przednio jak to zawsze na koreańskich filmidłach. Nie aż tak dobrze jak Mother, The Host czy Memories of Murder, ale i tak daję

8+/10

Zwalać mi do kina, bo jak nie to zacznę losowo warny rozdawać.

• Upvote 2

Guest _Be_

Ja też polecam ten film wszystkim, trochę się obawiałem hype'u ale ten film to cudenko, tak doskonały że nawet przeokrutne momentami aktorstwo nie psuje mi tego film (być może to jest na tyle odległy kod kulturowy, że tam jest to dobre aktorstwo no ale...)

Zdecydowanie jeden z lepszych filmów tego roku.