Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
W walkce z karateką, który regularnie biega nie masz szans ściąć go z nóg. Doświadczyłem tego wiele razy. Dochodzę do wniosku, że bieg kur.ewsko hartuje nogi. Mam dośc silnego low kicka, początkujących fighterów potrafiłem ściąć z nóg na układ twarz-posadzka, a niestety panowie, którzy potrafią co dwa dni robić sobie 10 km z mp3 na uszach nie mam szans na ataki poniżej biodra. Kopałem jak głupi i wychodziła jedynie wymiana- low low low raz jeden raz drugi.

 

Do czego zmierzam... jestem leń do biegania, nie chce mi się, wolę po treningu spędzić na rowerku stacjonarnym 20-30 min, oglądając filmiki z jutuba :P

 

Samo cwiczenie brzucha nie spali fatu, tylko jeszcze powiekszy brzuch. Co do trwania takiego trejna, to fakt, 7-10 min z przerwami 15-20 sekund max.

robię taki trening swojej pannie- bardzo łatwy- odpoczynek między zestawem ćwiczeń - 1min Niby mała liczba powtórzeń, niby trwa 5-6 min, ale brzuch pali :)

15 brzuszków (trzymam jej nogi)

5 brzuszków z jedną nogą zgiętą (stopa na podłodze), drugą (prawą) wyprostowaną w powietrzu

5 brzuszków z jedną nogą zgiętą (stopa na podłodze), drugą (lewą) wyprostowaną w powietrzu

15 wyrzutów nóg do góry (ćwiczący leży na plecach, pomocnik stoi, mając zlokalizowaną między stopami głowę ćwiczącego ćwiczący łapie nogi pomocnika rękoma i wyrzuca swoje wyprostowane, złączone nogi do góry tak, jak by chciał kopnąć pomocnika w brzuch. Pomocnik z kolei odpycha te nogi do pozycji wyjściowej)

Powtarzamy ten cykl 3 razy (przerwy minutowe)

 

 

 

 

Sprawdziłem dobre

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Chciałbym porobić teraz ćwiczenia na mase, dlatego planuje robić od 12-6 powtórzeń (z dużymi obciążeniami). Dobrze myśle :) ?

Które ćwiczenia na trica są lepsze- sztangietka zza głowy czy pompki na poręczach ( http://www.odchudzanie.shop.pl/moj_html/za...ps_maszyny1.jpg )

Tak, mała ilosc powtórzen z duzymi obciązeniami jest na mase i siłe, a mniejsza i wiecej powt jest na kondyche itp.

Odnośnik do komentarza
Chciałbym porobić teraz ćwiczenia na mase, dlatego planuje robić od 12-6 powtórzeń (z dużymi obciążeniami). Dobrze myśle :) ?

Które ćwiczenia na trica są lepsze- sztangietka zza głowy czy pompki na poręczach ( http://www.odchudzanie.shop.pl/moj_html/za...ps_maszyny1.jpg )

Tak, mała ilosc powtórzen z duzymi obciązeniami jest na mase i siłe, a mniejsza i wiecej powt jest na kondyche itp.

Na masę najczęściej stosuje się 12-10-10-8 lub 14-12-10-8. Znacznie ważniejsza jest odpowiednia technika i "czucie" ćwiczonej grupy- jeżeli ćwiczysz w jakimś klubie nie bój się konsultować z trenerem ;). Lepiej sobie dobrze rozplanuj dietę, bo bez niej żadnych efektów nie będzie.

Odnośnik do komentarza

GDzie moge znaleźć jakieś rady dot. diety? Z tym może być u mnie kiepsko :)

 

Oprócz mojego pytania nt. tricepsa (Które ćwiczenia na trica są lepsze- sztangietka zza głowy czy pompki na poręczach ( http://www.odchudzanie.shop.pl/moj_html/za...ps_maszyny1.jpg ))

mam jeszcze jedno nt. brzucha. W Domu robie co dwa dni zestaw ćwiczeń z Mens Health, ale chaiałbym robić też coż na siłowni, i tak spędzam tam troche czasu. I pytanie- które ćwiczenia są nalepsze? Robiłem zazwyczaj unoszenie nóg (zgiętych lub prostych) w zwisie i brzuszki na ławce pod kontem (ok. 45, góra 60 stopni). Ostatrnio właśnie robiłem te ostatnie trzymając na klacie talerz 10 kg i w sumie poczułem przy tym najlepsze efekty.

Odnośnik do komentarza
GDzie moge znaleźć jakieś rady dot. diety? Z tym może być u mnie kiepsko :)

 

Oprócz mojego pytania nt. tricepsa (Które ćwiczenia na trica są lepsze- sztangietka zza głowy czy pompki na poręczach ( http://www.odchudzanie.shop.pl/moj_html/za...ps_maszyny1.jpg ))

mam jeszcze jedno nt. brzucha. W Domu robie co dwa dni zestaw ćwiczeń z Mens Health, ale chaiałbym robić też coż na siłowni, i tak spędzam tam troche czasu. I pytanie- które ćwiczenia są nalepsze? Robiłem zazwyczaj unoszenie nóg (zgiętych lub prostych) w zwisie i brzuszki na ławce pod kontem (ok. 45, góra 60 stopni). Ostatrnio właśnie robiłem te ostatnie trzymając na klacie talerz 10 kg i w sumie poczułem przy tym najlepsze efekty.

Odwiedź www.fbb.pl lub www.sfd.pl albo po prostu wpisz w google i poczytaj odpowiednie tematy. Żebyś wiedział nikt za ciebie diety nie ułoży więc lepiej sam poczytaj by wszystko zrozumieć, a potem sam daj ją do oceny. Co do tych ćwiczeń na triceps to ja robiłem obydwa z tym że pompki na tricku robiłem ostatnie na "dobitkę". Ćwiczenia na brzuch to tak jak ci napisał hustler :thumbsup:

 

PS: Wklejałem tu arta o dietach na masę z linkiem bezpośrednio do strony. Zobacz na pewno ci pomoże.

Edytowane przez papi
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o ćwiczenia na brzuch, to powiem Wam, że lepiej mi wchodzi to, co zrobię na treningu w sekcji, niż w domu. Trener nam zwykle serwuje rozwinięcie ABS2. Zwykle 2 ćwiczenia na górne mięsnie brzucha i 2 na dolne, z tym, że powtórzeń ok. 30-40, a między nimi np. pompki, przysiady, jakieś rozciąganie, potem wracamy na plecy i kolejna seria czegoś na brzuch. Dobrze mi to wchodzi, chociaż ostatnio coraz więcej ritter sportów PRZYPADKIEM wpada mi do torby, którą zabieram do pracy więc jakoś nie zależy mi na idealnym 6paku :P

Odnośnik do komentarza

Możecie ocenić/poprawić mój plan na cały tydzień, który wymyśliłem niedawno :) ?

 

Poniedziałek:

 

Siłownia

klatka

ławka skos x5

ławka płaska x4

rozpiętki skos x4

(brakuje mi jeszcze jednego ćwiczenia, najlepiej na górne części klaty, jeśli takie są :P możęcie coś polecić?)

 

biceps

sztanga prosta stojąc x3

sztangietki w siadzie x3

modlitewnik x3

kratownica x3

 

coś na brzuch

i w domu na brzuch: http://pl.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY

 

Wtorek

bieganie, ok. 30- 40 minut, nie za szybko

wieczorem basen

 

Środa

 

Siłownia

barki:

wyciskanie sztangietek

wznosy boczne

wznosy w opadzie

kaptury sztangietkami

wszystko po 4 serie

 

nogi

suwnica na nogi

suwnica na łydki

na maszynie czworogłowy

na maszynie dwugłowy

po 4 serie

 

coś na brzuch

w domu http://pl.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY

 

czwartek

bieg (tak jak wyżej)

 

Piątek

 

Najszerszy:

wyciąg do klatki x4

sztanga w opadzie x4

trójkąt do brzucha x4

wyciąg do klatki x4

 

triceps

francuz x4

wyciąg do klatki x4

pompki na poręczach x4

 

brzuch na siłce i w domu http://pl.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY

 

sobota

basen

 

niedziela

nic :)

 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Wiesz to nie tak że ja ci poleciłem wywalenie jakiegoś ćwiczenia. W tym sporcie najważniejsze to nie popaśc w schemat bo potem zygać się chce na sama myśl chodzenia tutaj.

 

O co mi chodzi- jeden tydzien rób na kratownicy biceps a w drugim tygodniu wymien to ćwiczenie na sztangę prostą. Broń boże nie rób tych samych ćwiczeń non stop!

 

Co na klatke? - wszystko co możesz, od zwykłej-prostej sztangi na płaskiej/skośnej do dołu/góry przez wyciskanie sztangielek na ławeczkach, przenosy, rozpiętki po wyciągi i ćwiczenia na atlasie- byle jak mówiłem nie popadac w schemat.

Odnośnik do komentarza
klatka

ławka skos x5

ławka płaska x4

rozpiętki skos x4

(brakuje mi jeszcze jednego ćwiczenia, najlepiej na górne części klaty, jeśli takie są :P możęcie coś polecić?)

 

za duzo serii. zrob 4 serie na płaskiej, 4 rozpiętek, i jak chcesz inne ćwiczenie n gore klatki to polecam "przenoszenie" hantla leżąc.

 

biceps

sztanga prosta stojąc x3

sztangietki w siadzie x3

modlitewnik x3

kratownica x3

 

za duzo serii. max to 9. powiedz mi tylko co to jest "kratownica" bo nie wiem. jedno z cwiczen mozesz zamienic na wyciskanie mlotkowe np.

 

 

Wtorek

bieganie, ok. 30- 40 minut, nie za szybko

wieczorem basen

 

gut

 

barki:

wyciskanie sztangietek

wznosy boczne

wznosy w opadzie

kaptury sztangietkami

wszystko po 4 serie

 

raczej ok, sam robie podobnie

 

wyciąg do klatki x4

sztanga w opadzie x4

trójkąt do brzucha x4

wyciąg do klatki x4

 

podciagaj sie. wyciag do klatki dwa razy napisales wiec nie wiem o co chodzi dokladnie, w kazdym razie jako pierwsze cwiczenie podciagaj sie i pozniej 3 cwiczenia po 4 serie mozesz zrobic (to i tak sporo)

 

triceps

francuz x4

wyciąg do klatki x4

pompki na poręczach x4

 

tak jak przy bicepsie, same cwiczenia ok

 

to takie moje luzne rady, niekoniecznie dobre, ale chyba poprawiaja nieco Twoj plan : ).i nie bierz zbyt duzych ciezarow ; ). wszystko powoli i dokladnie.

 

 

mj - do kreatyny to standardowo glutamina i dextroza.

 

Odnośnik do komentarza
za duzo serii. max to 9. powiedz mi tylko co to jest "kratownica" bo nie wiem. jedno z cwiczen mozesz zamienic na wyciskanie mlotkowe np.

Będąc dzisiaj na siłowni wywaliłem sztange prostą stojąc i robiłem te trzy pozostałem ćwiczenia po 4 serie 12-10 powtórzeń.

Kratownica to takie cuś:

http://allegro.pl/item438008900_438008900.html

Jak wygląda wyciskanie młotkowe? Wiem jak się robi wznosy młotkowe, ale to na barki.

 

podciagaj sie. wyciag do klatki dwa razy napisales wiec nie wiem o co chodzi dokladnie, w kazdym razie jako pierwsze cwiczenie podciagaj sie i pozniej 3 cwiczenia po 4 serie mozesz zrobic (to i tak sporo)

Pierwsze miał być wyciąg do karku w szerokim uchwycie, drugi w wąskim do klaty.

Kiedyś się sporo podciągałem w domu, w najlepszej formie robiłem do 32 powtórzeń. Może i powróce do tego na siłowni. A jak polecasz- w szerokim/wąskim uchwycie? Nadchwyt, podchwyt, może głowa przed drążkiem? Podciągać tylko swój ciężar, czy dodać kilka kilo na haku, jeśli wiesz o co mi chodzi :)

 

I dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...