Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, agst napisał:

Tak, jasne - taki jest plan. Pytam tylko czy takie wiszenie z ugiętymi nogami w kolanach także będzie dobre, bo niestety nie mam możliwości wisieć z nogami wyprostowanymi.

Ja też mam drążek w drzwiach zamontowany na framugach i podejrzewam, że większość ludzi ma tak zamontowany drążek. Nic Ci się z kręgosłupem na pewno nie stanie dlatego że masz nogi podwinięte lub zgięte tym bardziej że ja mam np dwie przepukliny kręgosłupa i drążek mi bardzo pomaga chociaż również mam nogi podwiniete (nie ma innej opcji chyba że ktoś by miał chyba ze 150 cm to może by miał wyprostowane nogi) gdy na nim wisze lub się podnosze, oczywiście przed treningiem zawsze staraj się rozciagac i rozgrzewa, a na pewno wszystko będzie ok:thumbsup:

Edytowane przez Milo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, Nemesis napisał:

Ja wczoraj na silce zrobiłem trochę dynamicznych ćwiczeń i też jestem trochę pospinany. Jednak warto od czasu do czasu trochę pomachać mniejszym ciężarem.

 

Bawiliście się kiedyś w eksplozywny trening?

 

Spróbuj tej wersji FBW, małe ciężary, ciągłe napięcie mięśniowe, jak ogarniesz poprawną technikę ćwiczeń to wyjdziesz konkretnie zmięty z siłowni:

 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Shen napisał:

Tesknie troche za czasami jak robilem szpagat, jak ostatnio wrocilem na karate, to w 6 tygodni juz robilem prawie pełny.

Ten filmik to nic odkrywczego. Bardzo podobne rzeczy robilismy na treningach.

 

Jest tam pare ćwiczeń któryc na karate nie ma i przy nich poczułem, że jeszcze mogę bardziej się rozciągnąć. Od 4 tygodni regularnie się rozciągam, ale dzisiaj po wczorajszym mam prawie wszędzie zakwasy, na klacie, w motylach, tricu o nogach nie wspominając. Chyba te wygibasy angażują całe ciało a nie tylko dolną część.

 

W sumie szybko zszedłeś do szpagatu po przerwie. A przed przerwą też go robiłeś czy jeszcze nie?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Litwin81 napisał:

Ja bym własnie dzieciaka ani do sztuk walki ani do gimnastyki artystycznej nie dawał,bo 20 lat i problemy ze stawami.

 

Jak się rozciąga ekstremalnie i w jakichś nienaturalnych pozycjach to pewnie tak. Jedyne osoby, które mają problemy ze stawami jakie znam to albo mają nadwagę albo mają RZS. Sam czułem największy dyskomfort w stawach tylko w momencie jak przestałem się rozciągać przez kilka miesięcy. Jakieś trzaski, chrupnięcia przy nagłych ruchach, a kiedy regularnie ćwiczę to tego nie ma a już ponad 10 lat się rozciągam.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, krupek napisał:

Jezu, ja całe życie drewno. Jakbym za krótkie ścięgna miał.

Ponoc dla biegaczy takie szpagatowanie niekoniecznie musi byc spoko bo nadmierna ruchomosc w stawach jest niekorzystna dla biegu, wiesz cos na zasadzie luzow w przegubach w aucie. Oczywiscie takie rozciaganie w ramach naszych mozliwosci jak najbardziej wrecz wskazane. 

 

Serio ale niezla beke mialem z siebie jak czytalem o cwiczeniach do szpagatu i zobaczylem swoje mozliwosci aktuale gibkosci xD az mi sie samego siebie szkoda zrobilo. Mimo ze czlowiek jest silny, szybki i sprawny po runmageddonach ale jednak niektore sciegna ktore zostaly nieruszane przez lata sa jak u starej baby

 

Ale moze bym sprobowal jeszcze raz, macie jakis plan treningowy? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...