Skocz do zawartości

Co męczycie na kompie


BieŃ

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem Cuphead i Superhot, teraz wzięty na warsztat Assassin's Creed Origins. Zdziwiłem się, jak wciągająca i fajna to giereczka mając w pamięci Syndicate, który zniszczył mnie po czterech godzinach. Zapożyczenia z Wiedźmina 3 oraz setting w Egipcie to najlepsze co mogło się tej serii trafić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pillars of Eternity - miałem od dawna, przyszła pora na przejście. Początki nawet spoko. Klimacik, powolne tempo i dużo czytania - w sam raz do relaksu od tych wszystkich oczo(pipi)nych sinematikekspiriens gierek. Czemu nie zaległe Tyranny czy Divinity 2? Bo PoE uchodzi za najsłabsze. :kaz: Lepiej zaczynać od czegoś gorszego, póki da się jeszcze na to patrzeć.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Total War Saga: Thrones of Britannia. Na razie pograłem ze 3 h dzisiaj rano ale co to za super total war. Wszystko co najlepsze z ostatnich części plus wiele nowości. Fajny pomysł na mniejsze total wary za połowe ceny. Ten akurat to 9 wiek ne na wyspach brytyjskich. Gra skalą jest mniejsza od takich gier jak empire czy rome (najbliżej jej do mojego ulubionego shoguna) ale za to więcej rzeczy do robienia w zarządzaniu miastem. Dodatkowo teraz wódz ma większy wpływ na wojsko (troszkę jak bohater z warhammerowych total war) i o wiele częściej dochodzi do buntów. Bardzo trudno lawirować między swoimi poddanymi, szlachcicami a sojusznikami. Trudne decyzje na każdym kroku. Gra jest zdecydowanie bardziej rozbudowana a przez to trudniejsza. Mapa może mniejsza ale bardziej "skondensowana' i większy nacisk na micromanagement :) Sam okres historyczny bardzo ciekawy bo mamy kilka frakcji wyspiarskich oraz wikingów (tych co już mają osady na wyspach i są grywalnymi frakcjami oraz zwykłych łupieżców co wpadają raz na jakiś czas statkiem aby cię okraść, zgwałcić i podpalić co się da). 

 

Następny total war saga jeszcze w tym roku tym razem chiny na tapecie. Dla mnie gierka idealna. Polecam szczególnie fanom vikingów, tego okresu historycznego i ludziom lubiącym gierki z wyzwaniem intelektualnym :) Uprzedzam dla mnie najtrudniejszy total war a grałem we wszystkie poza ostatnim warhammerem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O, brzmi bardzo zachęcająco. Dawno nie grałem w żadnego TW, a ta mniejsza skala to jest coś, za czym tęskniłem. :good:

Ja ostatnio szukam jakiegoś fajnego online:

Squad - spoko, ale gra sprawia wrażenie bardzo nieprzystępnej i mało przyjaznej początkującym... albo po prostu ja mam pecha trafiać na dość mocno toksycznych graczy, którzy wyrozumiałością nie grzeszą.
Hunt: Showdown - klimatyczne, ładne, ale na dłuższą metę niestety nudne, puste i z optymalizacją, której nie ma. Dam jeszcze temu szansę za czas jakiś, z lepszym sprzętem.
Dirty Bomb - F2P, szybkie, dynamiczne. Fajne na przerwy pomiędzy większymi tytułami

Rising Storm 2: Vietnam - kurła, ale to dobre :banderas: Swego czasu grywałem sporo w Red Orchestry, z których Rising Stormy wzięły swój początek, ale nie spodziewałem się, że Vietnam aż tak mi podejdzie. Dla mnie idealny mix biegania i strzelania oraz "średnio hardkorowego" realizmu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
16 minut temu, Shen napisał:

wyroznia sie to czyms? Bo wyglada jak kazde inne koreanskie mmo

Tak, tym ze nie przyjelo sie w Korei i Japonii bo zamiast bic 10000 wilków dziennie dla levelu i gearu trzeba isc do dungeona albo na raid wiec raczej pod publike zachodnia to robia.

Oczywiscie obiecuja brak P2W itp ale wiadomo jak to z BDO bylo wiec w tym aspekcie pozostaje sceptyczny. Sa siege, raidy, wszedzie wymuszone pvp, grafika niezgorsza i podobno jest "fajne". Takie polaczenie TERA i L2 chyba. Odkrylem gierke dopiero w zeszlym tygodniu,

Odnośnik do komentarza

Mozesz rozwinac słowo "staroć" ? Gierka pojawila sie jako beta w Korei w 2017 roku, na zachodzie dopiero ma wyjsc, wiec nie rozumiem. U ruskich padło bo dostali stara wersje, my dostajemy nowa.

 

Zreszta spoko i tak sie nie ludzilem ze ktos z tego forum bedzie sklonny w to grac :P

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Widzialem jego wiekszosc filmików i jeszcze mocniej podtrzymuje zdanie ze koles zbyt bystry nie jest. Wystarczy spojrzec na jego serie o GW2. No fajne to gw2, dlaczego quitnalem gw2, dlaczego wrocilem do gw2, dlaczego quitnalem gw2, dlaczego znowu sie zakochalem w gw2 :dynia:

 

Koles objechal jedno MMO bo nie bylo mountów. Niepowazny czlowiek i tyle, nawet jezeli co do Bless Online moze miec racje (tego nie wiem bo nie kupilem jednak gierki narazie)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ja wsiąknąłem totalnie w Divinity Original Sin 2 - aktualnie jakieś 35h na budziku, ale nie zapowiada sie na rychły koniec. Jezusku czemu ja w to nie grałem szybciej, zacząłem na premiere - pograłem dosłownie 4h i przestałem. A teraz jak zacząłem nową postacią to sie oderwać nie mogę. 

Gierka jest przegenielana! Wciągneła mnie kompletnie jeśli chodzi o fabułe, cały czas mam w głowie " kiedy pojawi sie nowy quest " i przez to mocno liże ściany. W forcie joy zrobiłem wszystko co było do zrobienia. System walki miażdzy jaja, tu sama walka nie zalezy tylko od tego jak mocną mamy postać, zalezy też od tego czy umiemy troche taktycznie rozplanować każdy nasz ruch. Jest trudno, ale kazda walka jest inna i daje ogromna satysfakcje za zwyciestwo. System kraftowania ogromny, ale nic nienarzucajacy także tak naprawde jak sie nie chce to nie trzeba inwestować w to czasu, ale jak mu poświecisz go troche to mozna wykraftowac swietne itemy  czy tez modyfikacje ( np. jak polaczysz gwozdzie z butami to Twoja postac napewno sie nie poslizgnie na lodzie podczas walki ).

Mega szanuje też to że jest praktycznie całkowita dobrowolność w tym jak bedziesz grał, zarówno jeśli chodzi o postac - CHCESZ MAGA SKRYTOBOJCE? Prosze bardzo. CHCESZ ŁUCZNIKA NEKROMANTE? Here we go, ale także tym jak po prostu przemierzamy świat czy wykonujemy questy.

 

Spoiler

O nie Matka dzieciaka zostala uwięziona po drugiej stronie mostu bo zaatakowaly ich pustkowce? Hmm, jak tu przejsc przez most ktory zostal podniesiony zaraz za pustkowcami? Niestety teleport nie siegał, wiec stwierdziłem że sprawdze czy moge przerzucić przez most piramide teleportacyjna, i co? Można. Po prostu genialnie, poźniej i tak sie okazało że od drugiej strony bym tam mógł pójść, no ale...


No i motyw z uzywaniem teleportu - nie mozesz gdzies sie dostac? Znajdujesz rekawice teleportacji, przezrucasz jednego czlonka druzyny, a potem albo plondrujesz to co znalazles, albo rzucasz reszcie teamu rekawice i ich tez teleportujesz. Ta swoboda i pieknie wykorzystana mechnika w grze, po prostu buduje genialny klimat! 

Jeśli ktoś jeszcze nie gral, to (pipi)a polecam. Bo gierka naprawde zasługuje na miano jednego z lepszych RPG ostatnich lat. A czuje że przedemna jeszcze okolo 100h rozgrywki, oby :)

Edytowane przez Krzysztof Tomczak
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Męczę Baldura bo po za tą wspaniałą dwójką mam Diablo 2 i 3 na pc ale tylko na BGEE zdecydowałem się zainstalować po przesiadce na MacBook Air. Po kilku tygodniach przerwy jest lepiej a i popularność wzrosła . Mimo że nie jestem wierzący itd. idę drogą Helma heh. Poważnie moja 1 myśl mi tak podpowiada. Klasyk nad klasyki świetny tytuł polecam. 

 

PS: Choćby Melicump nie został zabity tylko zaniesiony teraz mam zadanie ... kto grał wie. Innego zaprowadziłem do straży w Nakshell i reputacja wskoczyła nie zabiłem go dałem mu nauczkę, czegoś takiego brakuje w jrpg mi bardzo, jedynie XCX było w miarę blisko ale też tu tego jest ogrom coś wspaniałego ta gra. 

 

 

 

Edytka - Nie chcę trzepać posta pod postem ale Latarnia w BG EE coś pięknego. CO tam się działo mamma mia.

 

 

Edytka mini: Nakshel rozwiązane :) Dowiedziałem sie po spożyciu. Miło że takie info biega po świecie czowiekowi lepiej od razu.  

 

 

PS: Męczę teraz robie run z wojownikiem / złodziejem  siła 18/50  zręczność 18 łuk refleksyjny  na trudnym ne jest jakoś nie do ogarnięcia.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Ostatnio wgl nie chce mi się coś grać na konsoli. Obecnie ogrywam StarCraft II: Legacy of the Void. Podstawka (już drugi raz, tym razem na wszystkich full detalach i rozdziałka Full HD:) kiedyś nie było takich luksusów) i Heart Of Swarm już pękło. Genialna jest ta gierka.

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Po rozczarowaniu tegorocznym Blizzconem odpalilem sobie po kilku latach przerwy Diablo 2 (z modem plugy, ktory aktywuje caly content ladderowy na singlu i dodaje nieograniczona dzielona skrytke) i... przepadlem na caly weekend. :fsg: Ojesu ta gra to pradziwy masterpiece i studnia miodu bez dna. Lepiej, zeby juz nie robili tego D4 jak to ma wygladac tak jak D3 i cala obecna polityka tej firmy.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.