Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

Kreatyny wystarczy. Zakłada się, że dzienne dawki powinny się wahać od 3 do 5 gram. Tutaj w jednej dawce jest poniżej 3 gram ale to wystarczy w połączeniu z węglami i białkiem. Zresztą po kuracji kreatyny nic nie tracimy na jakości mięśnia to tym bardziej taka dawka wystarczy. Ja i tak jestem po 3 miesięcznej kuracji kreatyny a więc mała dawka aktualnie mi wystarczy. Za miesiąc , może dwa dorzucę do tego kreatyne aby lekko zwiększyć dawkę, która jest w tym massie

Odnośnik do komentarza

Mięśnia nie tracimy(no chyba że nagle wejdziesz na duży deficyt kaloryczny) w zależności od formy może to być woda,natomiast tracimy na szybkości resyntezy ATP,a to już się przekłada na siłę,dlatego ja wolę jechać cały rok po 5 gram dziennie,mimo iż yaczes mnie ostrzegał że rozwalę sobie nerki :/

Odnośnik do komentarza
Mięśnia nie tracimy(no chyba że nagle wejdziesz na duży deficyt kaloryczny) w zależności od formy może to być woda,natomiast tracimy na szybkości resyntezy ATP,a to już się przekłada na siłę,dlatego ja wolę jechać cały rok po 5 gram dziennie,mimo iż yaczes mnie ostrzegał że rozwalę sobie nerki

Warto robić sobie miesięczną przerwę po cyklu 2-3 miesięcznym. Przez miesiąc nie stracisz siły a jak powrocisz do kreatyny to efekt będzie potegował. Zresztą 5 gram to jest sporo a jeśli dobra kreatyna to nawet 3 wystarczą. Ja obecnie miałem być na offie kreatynowym ale w tym gainerze będzie ok 2,5g. przy jednej porcji, za miesiąc zwiększe dawkę kreatyną od IHS. 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, TheAceOfSpades napisał:

Ogólnie to nie kminię jak można mieć ogarniętą dietę, i luźno nie wbijać tego 200-250g białka/dzień. Mięsa nie jedzo czy co...

No niektórym nie służy jedzebie codziennie dużych ilości mięsa, a białko trzeba wbić, nawet jak nie budujesz sylwetki.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Kolos28 napisał:

Warto robić sobie miesięczną przerwę po cyklu 2-3 miesięcznym. Przez miesiąc nie stracisz siły a jak powrocisz do kreatyny to efekt będzie potegował. Zresztą 5 gram to jest sporo a jeśli dobra kreatyna to nawet 3 wystarczą. Ja obecnie miałem być na offie kreatynowym ale w tym gainerze będzie ok 2,5g. przy jednej porcji, za miesiąc zwiększe dawkę kreatyną od IHS. 

 

 

 

Jesteś w stanie to w jakikolwiek sposób uzasadnić, czy zwykła mitologia kulturystyczna?

 

1 godzinę temu, krupek napisał:

No niektórym nie służy jedzebie codziennie dużych ilości mięsa, a białko trzeba wbić, nawet jak nie budujesz sylwetki.


500g kury w dwóch dużych posiłkach, a reszta wpada z innych źródeł, moim zdaniem nie jest to strasznie dużo, ale może już mam zrytą banię ;)

Odnośnik do komentarza

Ostatnio kupiłem na spróbowanie w promocji smak Truskawka, skład wydawał się ok.

https://www.sfd.pl/sklep/Hi-Tec_Nutrition_Super_Mass-opis43.html

Dobrze, że kupiłem to tylko na spróbowanie na promocji w innym sklepie, za jeszcze mniejszą kasę i tylko 1kg. Dawno nie piłem tak niedobrego gainera do tego czuć w nim dużo białka pochodzenia roślinnego, a nie serwatkowego... Omijać szerokim łukiem...

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Gainery służą bardziej po to by brać je po treningu.
Picie samego białka po treningu mija się z celem bo organizm i tak przerobi je w celach energetycznych a wiec po co marnować drogą odżywkę białkową jak to samo uzyskamy w tańszym gainerze. Oczywiście mam na myśli porcję po treningu. I to nie prawda, że od jednej porcji dziennie staniemy się ulańcami.

Odnośnik do komentarza

Powinno tak być. Dlatego jeden gainer po treningu krzywdy nie wyrządzi a jest tam i białko. Na redukcji węgle również są potrzebne, zwłaszcza kiedy ciężko trenujemy.

 

Sam unikałem masówek do czasu, kiedy na prawdę wielcy pocięci znajomi z siłowni uświadomili mnie, że zawsze po treningu piją gainery a białeczko tylko rano i wieczorem.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kanabis napisał:

Kolos pewien jestes ze bialko po treningu bedzie spalone w celach energetycznych?

Co do gainera jak ktos ma zapotrzebowanie typu 3500 czy wiecej i szybki metabolizm to czemu nie po treningu.

Albo jak nie ma czasu zrobic ktoregos z posilkow.

Są badania że białko w 40% jest utylizowane na wchłonięci reszty aminokwasów,gdyż aby białko się strawiło potrzeba bardzo dużo energii.Te 40% to aminokwasy glukogenne czyli bcaa,glutamina,alanina.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, krupek napisał:

Gainery to chyba tylko mają sens jak potrzebuje się kosmicznej kaloryki przy dużej wadze, albo dużym wysiłku. Ewentualnie, jak się ma problemy , nabraniem wagi. 

Chyba to kolego poczytaj na necie co i jak, bo patrząc na Twoje wypowiedzi w offtopic, to twój poziom jest równy tym trollom co tam się pocą i teraz to co tutaj piszesz tylko utwierdza mnie w tym, że nie wiem co robisz na tym sub-forum... :facepalm:

 

3 godziny temu, Kolos28 napisał:

Gainery służą bardziej po to by brać je po treningu.
Picie samego białka po treningu mija się z celem bo organizm i tak przerobi je w celach energetycznych a wiec po co marnować drogą odżywkę białkową jak to samo uzyskamy w tańszym gainerze. Oczywiście mam na myśli porcję po treningu. I to nie prawda, że od jednej porcji dziennie staniemy się ulańcami.

 

2 godziny temu, Litwin81 napisał:

Zależy z jakim celem,bo jak redukujesz to picia białka po treningu nasila termogenezę.Odżywki zależą od celu,jedynie białko jest uniwersalne.

 

17 minut temu, Kolos28 napisał:

Powinno tak być. Dlatego jeden gainer po treningu krzywdy nie wyrządzi a jest tam i białko. Na redukcji węgle również są potrzebne, zwłaszcza kiedy ciężko trenujemy.

 

Sam unikałem masówek do czasu, kiedy na prawdę wielcy pocięci znajomi z siłowni uświadomili mnie, że zawsze po treningu piją gainery a białeczko tylko rano i wieczorem.

 

 

 

 

 

16 minut temu, Litwin81 napisał:

Są badania że białko w 40% jest utylizowane na wchłonięci reszty aminokwasów,gdyż aby białko się strawiło potrzeba bardzo dużo energii.Te 40% to aminokwasy glukogenne czyli bcaa,glutamina,alanina.

Koledzy wszystko zależy od celu oraz przemiany materii. Jeden wypije jednego gainera dziennie i będzie się ulewał, a drugi wypije trzy porcje i prawie nic po nim nie będzie widać. Ja gainerka np pije zawsze po treningu i co drugi dzień jako drugie śniadanko, ale ja mam szybką przemianę materii;). To jest na prawdę bardzo indywidualna sprawa. 

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krupek napisał:

Nie sadź się, bo gainer to nie zamiennik posiłku, dzbanie. Tym bardziej taki, który kupileś, bo jest biedny w mikro, białka też nie ma za dużo. Fighter chyba powinien zadbać o kompletność diety.

Dzban to masz chyba na drugie imię. I najpierw piszesz jakieś bzdury do czego tylko chyba służy gainer, a teraz wyjeżdżasz z oceną gainera i mojej diety. Nie martw się o moją dietę, której jako takiej nie trzymam, a podejrzewam że i tak jest ona lepsza niż twoja i gainer jak najbardziej może być np. zamiennikiem np drugiego śniadania. Zresztą nie mam o czym dyskutować z gościem, który pisze do czego chyba służy gainer... 

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Taki gainer jak masz to zamiennik diety ale tylko w bardzo ekstremalnym czasie,gdzieś w trasie,bo jak pisałem nasza dieta nie składa sie z glukozy/maltodekstryny w ilości ok.70 gram na posiłek i 15 gram białka.O innych substancjach zawartych w pożywieniu nawet nie będę pisał,bo wiem jaki jest sens używania gainera.Łatwiej samemu zalać płatki wrzątkiem,dodać nasiona chia i dać trochę białka i masz szybko i pożywnie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Litwin81 napisał:

Są badania że białko w 40% jest utylizowane na wchłonięci reszty aminokwasów,gdyż aby białko się strawiło potrzeba bardzo dużo energii.Te 40% to aminokwasy glukogenne czyli bcaa,glutamina,alanina.

A jak jem zawsze po treningu od razu bananka i bwypijam bialko to jest ok?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Litwin81 napisał:

Taki gainer jak masz to zamiennik diety ale tylko w bardzo ekstremalnym czasie,gdzieś w trasie,bo jak pisałem nasza dieta nie składa sie z glukozy/maltodekstryny w ilości ok.70 gram na posiłek i 15 gram białka.O innych substancjach zawartych w pożywieniu nawet nie będę pisał,bo wiem jaki jest sens używania gainera.Łatwiej samemu zalać płatki wrzątkiem,dodać nasiona chia i dać trochę białka i masz szybko i pożywnie.

O to mi mniej więcej w sumie chodziło, ale co będę tłumaczył komuś kto pisze do czego chyba służy gainer.

50 minut temu, kanabis napisał:

A jak jem zawsze po treningu od razu bananka i bwypijam bialko to jest ok?

Zależy jaki masz cel, budowę ciała i przemianę materii. Sam jem banana również nie raz z gainerkiem chociaż ostatnio zostało udowodnione podobno że banan tak na prawdę nie jest dobra pozywka dla organizmu po treningu ponieważ uzupełnia glikogen, ale tylko wątrobowy;)

Edytowane przez Milo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Glikogen wątrobowy uzupełniany jest głównie przed fruktozę,im banan bardziej żółty tym ma więcej cukrów prostych.Ale i tak po treningu najlepsze są daktyle bo procentowo najwięcej glukozy mają,później winogrona.

Godzinę temu, kanabis napisał:

A jak jem zawsze po treningu od razu bananka i bwypijam bialko to jest ok?

Jest ok,jak chcesz uzupełnić starty energetyczny i dać budulec,jakbyś chciał redukować to też pewnie nic by się nie stało,bo to jedyny czas kiedy podniesienie insuliny jest wskazane.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.