Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem ostatnio polecane bialko ostrowii i jest zawarta w nim informacja o tym, aby rozcienczac je z 300ml wody, badz mleka. Zazwyczaj preferuje mleko ;) jednakze ostatnio wyczytalem kilka negatywnych opinii ... Mianowicie wiadomo, ze w 100g mleka nie ma zbyt wiele bialka, a wieksza ilosc tego napoju zawiera sporo tluszczu :) Wiadomym jest rowniez ze zawiera laktoze, a wiec cukier prosty, a ja lece na rzezbe wiec mam obawy co do spozywania mleka. Zastanawia mnie czy wlasciwym jest mieszanie go z bialkiem zaraz po treningu bo w godzinach wieczornych to raczej napewno odpada. Poza tym 1 litr mleka dziennie przy wadze 75 kg i wzroscie 175 cm to nie za duzo - uwzgledniajac moja diete ???? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ????

Odnośnik do komentarza
arti, nie jestes zawodowcem, zeby zwracac uwage na takie (pipi)ki jak laktoza w mleku. co do tluszczu to bez przesady, zreszta ostrowia z tego co pamietam tez troche go ma. kup jakies 0,5% i pij. z woda nie polecam ; ).

Dzieki Kubaa, jak zwykle sluzysz dobra rada ;) Zreszta po ostatnim poscie wszedlem przypadkowo na jakies inne forum sportowe i tam pisalo, ze zawarta w mleku kazeina wspomaga wchlanianie serwatki, wiec jednak mleko do supla bedzie git heh

 

Ale zauwazylem, ze yaczes cos nie toleruje mleka hehe, podobnie jak M4c :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Takie białko to szkodliwe jest? Bo ogólnie chciałem sobie jakieś sprawić, ale żeby miało jak najmniej jakichś gów.nianych dodatków.

 

No i czy białko trzeba wpieprzać jakoś regularnie, czy mogę sobie zapodać białeczko na miesiąc i potem powiedzmy za pół roku? Jeśli bym tak zrobił, nasuwa się kolejne pytanie - czy jadąc na masę, będzie mi (po zastosowaniu białka) jeszcze trudniej przytyć niż teraz (czyli niż przed zastosowaniem białka)?

 

Może trochę kretyńskie pytania, ale do wszelkich supli nastawiony jestem dość negatywnie :F

 

@Kubaa - no mówię, nigdy nie stosowałem stąd też te pytania xd Ale dzięki za odpowiedź, w takim razie sprawię sobie jakieś białeczko.

Edytowane przez Sztajniec
Odnośnik do komentarza

jak szkodliwe? jak bialko moze byc szkodliwe? faktycznie kretynskie pytanie ; ). ostrowia to jedno z bardziej popularnych bialek, powod - cena. nie jest to produkt z gornej polki, ale jak chce sie zaoszczedzic to mozna smialo jesc, nie umrzesz od tego.

bialko najlepiej popic po treningu i ewentualnie jako uzupelnienie jakiegos malo bogatego w bialko posilku. to uzupelnie diety, wiec odpowiedz kiedy je jesc nasuwa sie sama.

mozesz kupowac sobie wiadro na rok, wszystko zalezy czy jest Ci potrzebne czy nie.

nie bedzie Ci trudniej zdobyc masy stosujac bialko.

Odnośnik do komentarza

Ze sie wtrace.Z czego wiem bialko nie zaszkodzi.Taka sprawa tylko ze jest gorna granica przyswajalnosci na raz ze tak powiem.Watraba po prostu nie jest w stanie przyjac wiecej niz okolo 35gramow w jednej porcji reszte krotko mowiac oddamy naturze:) .Dlatego najlepiej je spozywac 3-4 w ciagu doby i myslac o nabraniu masy w takich proporcjach by na 1 kg masy ciala przypadaly 2gr bialka.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Tak se mysle, ze od nowego roku zaczne sie czyms dopalac. Raz przez ok. 2 tygodnie dorwalem sie do bialka serwatkowego. Miksowalem z bananem i mlekiem... i w zasadzie tylko po tym zauwazylem konkretny przyrost miesni. Jedzac to bialko az czulem jak rosne po treningach ;P. A tak przez 2 miechy udalo mi sie spalic troche tluszczu i ciut polepszyc sylwetke, ale jak to na oswiecimskiego ektomorfika przystalo - niemal nabieram! :> Choc zre tunczyka puszkami.

Potrzebuje czegos skutecznego na mase. Diete mam dosc dobra, ofkoz jeszcze popracuje. Ostateczny cel to nabrac grube 10 kilo, a nawet i 15 mulow :P. Cena jest waznym czynnikiem... Cierpliwosc na robienie tych mulkow mam. Zalezy mi na 'wydajnosci' :>. Czyli nie chce wpier.dalac za duzo cukru (70% w gainerach?!), bo jak bede chcial cukru to sobie moge zjesc lyzeczka... Tluszcz tez odpada, bo od razu mi syfi ryj. Tluszcze spozywam glownie rybne - najzdrowiej... Kreatyna tez moze byc.

Treningi - 2-3 razy w tygodniu moge chodzic na silke, ale czasem mam nieprzemozna ochote wyzyc sie na muay thai, bo uwielbiam dosc forsowne cwiczenia :>. Darowac sobie? No i wracajac do pytania przewodniego; w co powinienem zainwestowac?

Odnośnik do komentarza

Azbestos, skoro masz odpowiadnia diete to szkoda kasy na odzywki, brakuje Ci bialka, kup bialko, weglowodanow, zainwestuj w gainera, itd. Jak masz braki w diecie, a i chcesz zarzucic jakies dodatkowe suple to oczywiscie wybor jest duzy i zawsze mozna cos polecic.

 

Czyli nie chce wpier.dalac za duzo cukru (70% w gainerach?!), bo jak bede chcial cukru to sobie moge zjesc lyzeczka...

 

no kierowniku, weglowodany w gainerach to nie cukier xDDDDD.

Odnośnik do komentarza

Tak se mysle wlasnie Trec Mass XXL + wypelnienie bialkiem ostrowi (tak by zaw. bialka wzrosla do 30%, lub tez raczej tak by osiagnac optymalna dzienna dawke protein) + kreatyna.

Albo juz cos przekombinowuje.

 

Ile bialka i cukru... wroc, weglowodanow :> na kilogram masy ciala ma przypadac w czasie pakowania z kreatyna? :> Im wiecej sie czlowiek dowiaduje, tym wiecej pytan sie pojawia ><.

Odnośnik do komentarza

skoro szukasz gainera, to mass xxl jak najbardziej, jak pisalem wyzej probowalem i polecam. ostrowia to najtansza alternatywa w kwestii wyboru bialka, cena niestety przeklada sie na jakos (rozpuszczalnosc, smak, skład), ale jak chcesz zaoszczedzic to mozesz sprobowac. jezeli wczesniej nie brales kreatyny to chyba najrozsadniej wybrac na pierwszy raz jakies mono, tanie i powinno zadzialas. ze stackow polecam np. storma, niezly produkt, ktory wychodzi bardzo ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...