Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, teraz sobie odpuszczę na chwilę, z drugiej strony u Elizabeth są requesty wymagające zdobycia przedmiotów nawet z 16 piętra do 7/05, a także wypadałoby zdobyć persony o rodzaju pasującym do social linków, które robimy (jak Magician u Kenjiego). Dlatego szybko dobiłem do góry i teraz mogę spokojniej się skupić na SL.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • Odpowiedzi 813
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 2 miesiące później...

Panie Bożu jakie te tartarusy są zyebane xD a ja narzekałem na dungeony w czwórce. Dobrze że historia, klimat i bohaterowie dają rade i to mocno, myśle że jakby zrobili remake to trójka mogłaby zmasakrować 4 i 5 no ale przez te lochy to muszę przyznać że trochę się męczę przy tej grze 

Odnośnik do komentarza
  • 5 lat później...

Ukonczylem wczoraj wersje Portable Rematsered na Steam. Ostatni boss to lekkie przegiecie i jak bym przegral to w ten sam wieczor na pewno bym nie podchodzil ponownie. Na pewno w remaku chcialbym zeby domyslnie wpadalo chociazby tyle exp co dzieki opcji "more" w remasterze. Ogolnie gierka bardzo mi sie podobala. Nie gralem w FES ale widzialem troche scenek i uwarzam ze wersja Portable duzo traci na tym ze na ekranie nie ma postaci podczas scenek.

 

Na pewno zagram w remake a kiedys moze ponownie Portable jako babeczka. Duzo maja do poprawy przy remaku ale calosciowo sama eksploracja sporo dla mnie da bo to klikanie wkoleczka na ekranie bylo mega nuzace (zanim mi ktos powie ze ciagle lazenie po malych lokacjach tez jest to podpowiem ze w takim P5 nie znudzilo mi sie ani troche schodzenie z pietra w LeBlanc).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, pawelgr5 napisał:

Ukonczylem wczoraj wersje Portable Rematsered na Steam. Ostatni boss to lekkie przegiecie i jak bym przegral to w ten sam wieczor na pewno bym nie podchodzil ponownie. Na pewno w remaku chcialbym zeby domyslnie wpadalo chociazby tyle exp co dzieki opcji "more" w remasterze. Ogolnie gierka bardzo mi sie podobala. Nie gralem w FES ale widzialem troche scenek i uwarzam ze wersja Portable duzo traci na tym ze na ekranie nie ma postaci podczas scenek.

 

Na pewno zagram w remake a kiedys moze ponownie Portable jako babeczka. Duzo maja do poprawy przy remaku ale calosciowo sama eksploracja sporo dla mnie da bo to klikanie wkoleczka na ekranie bylo mega nuzace (zanim mi ktos powie ze ciagle lazenie po malych lokacjach tez jest to podpowiem ze w takim P5 nie znudzilo mi sie ani troche schodzenie z pietra w LeBlanc).

Nie ma co porównywać do 5 gameplayowo, ja osobiście obawiam się, że niestety My, tzn. Ludzie którzy skończyli P3P na Steam w tym roku będą odczuwać znużenie przy remake'u (Tartarus zostaje dokladnie tyle samo pięter xD), za świeżo w pamięci i z tego co dane mi było zobaczyć aż tak dużych zmian jakby można było oczekiwać nie doświadczymy (Tartarus xD). Bossowie i ich taktyki pewnie rownież będą kropeczka w kropeczkę 1:1, no ale zobaczymy. Ja raczej poczekam z 10 lat, aż zapomnę fabułę xD. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jak by to było obecnie, ale mnie finałowa bitwa swego czasu nie bolała tak, jak wielu innych. Może miałem po prostu więcej czasu na takie dłuższe sesje przy grach. Muzyka była świetna, a atmosfera również zrobiła swoje. Na PSP nie pamiętam już, jak to wypadło w Portable - bardziej mi utkwiła w pamięci FES.

 

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Suavek napisał:

Nie wiem, jak by to było obecnie, ale mnie finałowa bitwa swego czasu nie bolała tak, jak wielu innych. Może miałem po prostu więcej czasu na takie dłuższe sesje przy grach. Muzyka była świetna, a atmosfera również zrobiła swoje. Na PSP nie pamiętam już, jak to wypadło w Portable - bardziej mi utkwiła w pamięci FES.

 

 

Ja za drugim razem na normalu, bardziej mnie bolało, że achievement nigdy nie wpadł, bo grałem w samolocie i coś się na Decku wysypało xD. Sama walka była ok, ale bardzo długa i rzeczywiście w przeciwieństwie do innych bossów wymagała odpowiedniej taktyki :).

Odnośnik do komentarza

Nie no Panowie jakiej taktyki? Po kazdej zmianie szedl scan i wiadomo bylo czym nie atakowac. Tak to trzymac HP na maxa, pilnowac sie zeby nie atakowac w ostatniej fazie jak jest zaslona i miec na tyle wysoki level zeby przetrzymac najmocniejszy atak jaki odpalany jest na sam koniec. To bylo bardziej meczace niz trudne bo bylo tyle faz gdzie realnie zagrozenia nie bylo tylko trzeba bylo robic ten skan i zmieniac ataki. Wolalbym trudniej ale krocej. Moze mialem za wysoki level (75) ale jedyne czym sie martwilem to zeby mi sie SP nie skonczylo. Muzyka podczas tej walki to najlepsze co slyszalem w tej gierce.

Odnośnik do komentarza

W FES, gdzie nie było kontroli nad członkami drużyny, mogło to być trudniejsze, a co za tym idzie bardziej trzymające w napięciu. Tak jak pisałem, całość w połączeniu ze wspomnianą muzyką zrobiła na mnie spore wrażenie lata temu. Ale to było jakoś na studiach, kiedy miałem więcej czasu na takie granie. ;)

 

Portable za cholerę nie pamiętam, jak długo mi to zajęło. Jak przejdę na PC za 2-3 lata (:D :(), to się wypowiem. ;) Może coś zmienili w związku z kontrolą drużyny, dodali HP, nie wiem... Ale jakoś mnie to nie bolało tak, jak Was. Inne czasy, inna tolerancja na takie zagrywki, widocznie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wróciłem do P3P. Mimo wszystko fajnie się gra, nawet włącznie z grindem w Tartarusie, ale kurcze jednak jest tu tyle archaizmów, które Atlus mógł poprawić wypuszczając tą reedycję, że głowa mała. Już zapomniałem jak tragiczny był brak możliwości wyboru skillów przy fuzji. Żenada, że nic z tym nie zrobili, a w Nocturne mogli. Chyba największa bolączka całej gry. No może oprócz niewielkiej ilości zdobywanego EXP. Pół biedy level postaci, ale levelowanie Person jest trochę upierdliwe.

 

Jeszcze w kwestii remake'u, na początku aż tak mnie nie bolał fakt, że będzie tylko facet, ale im więcej gram powtórnie babką, tym bardziej uważam, że ma ona o wiele lepsze wątki. Tj. S-Linki i niektóre dialogi z drużyną. Już sam fakt, że więcej czasu spędzamy z SEES, aniżeli jakimiś randomami o beznadziejnych historyjkach jest o niebo lepszy. Nowe znajomości babki również robią wrażenie, z czego jeden jest szczególnie warty podkreślenia. Wrzucam w spoiler na wszelki wypadek, ale jeśli ktoś nie planuje/nie chce powtarzać gry FemMC, to warto obejrzeć.

 

Spoiler

 

 

A tymczasem u MaleMC...

 

Aż jestem ciekaw, czy cokolwiek z nim zrobią w remake'u, czy pozostawią bez zmian.

Odnośnik do komentarza

Grywalne demo P3R ma być dostępne na Gamescomie za kilka dni. Można liczyć na jakieś materiały, choć pewnie będzie tylko Tartarus.

 

P3P mnie wciągnęło, pomimo mankamentów. Gram pół na pół, PC i Deck i fajnie się sprawdza.

 

Jak sobie przypomniałem co niektóre S-Linki P3, to jednak późniejsze Persony mocno się poprawiły w tej kwestii. P3 ma fajny pomysł i fabułę, ale jeśli chodzi o bohaterów i NPC, to jednak wiele z nich nie wypada wcale za ciekawie. FemMC jak jużpisałem dużo lepiej, ale jeśli Reload wróci do tego, co było w oryginalne bez jakichkolwiek/większych zmian, to w sumie średnio.

 

Aż mi się przypomniał jeden komiks. Ukrywam, bo spoilery:

 

Spoiler

2hbfzxlycn5znae6djzzh7xwzldc6y4u_hq.jpg

 

gvs4c44t3y2irupgfua6e2vcuhewtoyq_hq.jpg

 

na4oezhoxkafje4sbok4ijloh6hq4w4d_hq.jpg

 

zrqzuxcutjxwjdxypxwdyakz36xnl42l_hq.jpg

 

i6axgu2viulyl3q4tp6ravvwyo5rtvpk_hq.jpg

 

iwblzfditlrdo3hptltqk3k2agbydbv2_hq.jpg

 

36d7tqii2dzbn2rfmbyd7krplcynxyje_hq.jpg

 

aqiuzdyyjta7uxcpt5v7wep3ndioc5g3_hq.jpg

 

d3afinrrxrfcw43etjbxxerbw6n2slwx_hq.jpg

 

mncnuggb6sruj6jznbgnsveiz3hduf7v_hq.jpg

 

 

EDIT:

23.08 na https://www.youtube.com/@atlustube/videos będzie nowy trailer.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

You can pet the dog

image.png.cad7789a23c24e26f5994dae1dcdfd83.png

 

 

 

 

Premiera 2 lutego 2024.

 

Persona 3 Reload na Steam (steampowered.com)

 

 

Tyle tych edycji, że nawet nie chce mi się analizować...

 

Cytat

Pre-order now to receive exclusive access to the Persona 4 Golden BGM Set, featuring:
Reach Out to the Truth
Time To Make History
I'll Face Myself -Battle-
A New World Fool
The Fog
Results

*This exclusive pre-order bonus is only available until the game's release date.
*Content is subject to change without prior announcement

---
Persona 3 Reload Digital Deluxe Edition includes:
Base Game
Digital Artbook: Filled with 64 pages of character art, concept art, backgrounds and other illustrations from the game!
Digital Soundtrack: Listen to newly arranged tracks from the original Persona 3 plus all-new tracks from Persona 3 Reload, presented by the Atlus sound team for a total of 60 new songs.

---
Persona 3 Reload Digital Premium Edition includes:
Base Game
Digital Artbook
Digital Soundtrack
Persona 3 Reload DLC Pack: Includes all purchasable additional content for the game.

 

4_en-scaled.jpg

 

5_en-scaled.jpg

 

Wersję z figurką bym nawet łyknął, ale w dzisiejszych czasach to pewnie ponad 1000zł sobie zażyczą.

 

Ogólnie podoba mi się to, co widze. Wleci na premierę w takiej czy innej wersji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.