Skocz do zawartości

Pływanie


Rekomendowane odpowiedzi

co tam u was szczury lądowe? 

 

9540384f8d55004bmed.jpg

 

czas to tam ch.uj póki co nie patrzę, ale zrobiłem 100% progresu w długości płynięcia kraulem. Już w sumie narazie mogę odpuścić tego typu rekordy bo nie sprawia mi to dużej trudności i skupić się na technice i żeby z czasem schodzić.

No i problem liczenia długości rozwiązany :) po zrobieniu takich 80 długości fajne są pierwsze kroki na lądzie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

w trybie basenowym zegarek sam rozpoznaje styl na podstawie ruchów ręką, podobnie rozpoznaje odbicia i wtedy zalicza długość. Pierwsze 10 długości go sprawdzałem i robił to bezbłędnie, potem patrzyłem wyrywkowo to też wszystko się zgadzało. Wszystko jest czytelne na ekranie mam obok długości i dystans w metrach.Podobno może być problem jak pływamy z kimś wolniejszym i zatrzymamy się w trakcie to może zaliczyć długość. No i jak pływamy z deską to tego nie rozpozna, dlatego jest specjalny tryb jak robimy jakieś zadania po których zegarek pyta się o dystans i wprowadzić trzeba go ręcznie. 

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zegarek fajny bajer do liczenia dystansu, chociaż gdyby miał wydać kilka stówek to już wolałbym słuchawki do pływania.

 

Pływam 3 razy w tygodniu co drugi dzień, weekend przerwa.

 

Dystans 2150 m / 45 minut:

 

- 1000 m - kraul

- 125 m - żaba

- 250 m - kraul

- 125 m - grzbiet

- 650 m - kraul z pływakiem między nogami (nie wiem jako to się nazywa)

 

O ile po pierwszych kilku wyjściach nie mogłem podnieść szklanki z wodą tak teraz właściwie w ogóle nie czuję zmęczenia i gdyby nie ograniczenie czasowe, mógłbym płynąć jeszcze dalej. Zastanawiam się czy nie kupić sobie łapek do zwiększenia oporu. Spróbowałbym też w otwartym akwenie bo mam co roku zawody przez środek miasta ale trochę się cykam, to jednak zupełnie inna bajka.

 

Najlepsze uczucie to jak ciśniesz z maksymalną prędkością, prujesz wodę niczym torpeda a na torze obok trening mają szkółki pływackie i dogania Cię nastolatka z pasem i przywiązanym do niego wiadrem większym od niej xd

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W marcu poszedłem, po bardzo długiej przerwie na basen, zrobiłem jakieś 500m i byłem zajechany. W maju nawalałem  już pod 2 km, poprawiłem technikę, pływałem szybciej i się nie męczyłem. Potem wróciłem do biegania po kontuzji, w lipcu mi zamknęli na konserwację, a teraz w weekend znowu ruszam. Także da radę.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

Naucze sie plywac w 2 miesiace? W pazdzierniku jade do Hiszpanii na oboz surfingowy i lipa tak w pływaczkach. W podstawowce nawet niezle plywalem, bo 3 lata basen był obowiazkowy, ale od tamtego czasu olałem, bo mnie to nie jarało.

Jeśli już masz jakieś podstawy, a z czego piszesz wynika że masz, to nie powinno być problemu. To jak jazda na rowerze. W normalnym wypadku, różnie może być. Wszystko zależy od intensywności lekcji i jak szybko łapiesz.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

A tak raz w tygodniu, jak do rodziców pojadę, bo basen pod domem. Zwykle 60 długości, ostatnio nawet lepiej mi idzie, bo poprawiłem technikę i skurcze w łydy nie łapią. No muszę się zmobilizować i zacząć więcej chodzić, bo pospinany jestem. Byłem u fizjo z kolanem i to od tego mam ścięgno dojechane w kolanie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...