Skocz do zawartości

"Rozbitek" -książka autora "fight club"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 215
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Harharhar, wymiękłem :D

 

A jeśli jest niefajnie, że nie mamy wielkich szans na zobaczenie na żywo tych rzeczy, które P. opisuje w Uchodźcach, to może warto je przenieść tutaj? Sam od kilku miesięcy bawię się myślą, żeby zorganizować palahniukowe Apocalypse Cafe. Tylko gdzie? W którym mieście? I kto by się na to zapisał?

Edytowane przez dobry sasiad
Odnośnik do komentarza

Na przyjazd Palahniuka jeszcze przez jakiś czas nie możemy za bardzo liczyć, chociaż niewykluczone, że kiedyś się uda...

 

A co to jest Apocalypse Cafe? Warto dokładniej przeczytać książkę, żeby się dowiedzieć ;) - pocztówka z 1995 roku

Btw., nie robię tutaj żadnych działań kryptopromocyjnych. Nie, nie jestem piarowcem ani wydawcą. Nic z tych rzeczy :)

Edytowane przez dobry sasiad
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
No i mamy zapowiedź "Haunted". Będzie ostro hehe :) Wikipedia głosi że powinna ukazać się na przełomie 2k8/2k9 ale stawiał bym raczej na Q1 2009.

 

Brawo, trafna odpowiedź. Wygrał pan zegarek :D. Plotka głosi, że Haunted (czyli po polsku Opętani) powinna wyjść mniej więcej za dwa miesiące. Tłumaczenie zapięte. Trwają prace redakcyjne. Kto czytał Haunted po angielsku, ten wie, czego się spodziewać, a tym, którzy nie wiedzą, pozostaje radzić, żeby czytali na czczo :sick: heh

Edytowane przez dobry sasiad
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie mogę się doczekać aż przeczytam opowiadanie "Guts" zawarte w tej książce tse tse :D Skoro niebieska wydaje teraz cykl 'horrorków' to kolejna powinna być Lullaby, ciekawe czy dłubią teraz nad tłumaczeniem kolejnych książek "Czaka", świetnych historii nigdy za wiele :)

Odnośnik do komentarza
Nie mogę się doczekać aż przeczytam opowiadanie "Guts" zawarte w tej książce tse tse :D Skoro niebieska wydaje teraz cykl 'horrorków' to kolejna powinna być Lullaby, ciekawe czy dłubią teraz nad tłumaczeniem kolejnych książek "Czaka", świetnych historii nigdy za wiele :)

 

No to smacznego :P

Tak sobie podglądam jako dobry sąsiad i widzę, że po Opętanych prawdopodobnie wyjdzie albo Invisible Monsters (potężna luta z początków pana P.) albo najnowsza Pygmy (która w Stanach ukaże się dopiero w maju, o ile mi wiadomo, ale już gdzieś słyszałem recenzje, że jest jedną z najlepszych - tak dobrą jak Fight Club). A Lullaby też się czai w kolejce, bo się podoba się ;) , tylko gwiazdy nic nie mówią o dokładnym terminie.

Fajnie widzieć, że nie tylko ja czekam na nowe... Pozdr.

Odnośnik do komentarza
No to smacznego

 

Dzięki Palahniukowi człowiek przestaje się przejmować takimi rzeczami jak obrzydzenie, śmierć czy inne takie niepotrzebne człowiekowi pojęcia :D

 

Tak sobie podglądam jako dobry sąsiad i widzę, że po Opętanych prawdopodobnie wyjdzie albo Invisible Monsters (potężna luta z początków pana P.) albo najnowsza Pygmy

 

Invisible Monsters ponoć nikt nie chciał wydać, potem wyszedł Fight Club i Chuck zyskał popularność, więc można było puścić na rynek i Invisible Monsters :) Co do Lullaby to sobie chyba jeszcze poczekam, czytałem początek wersji angielskiej ale powiedziałem sobie że poczekam na wersję polskojęzyczną, jankeski znam ale nie ma to jak nasz język ojczysty. Skoro Pygmy może być tak dobra jak Fight Club to znów nie mogę się doczekać, jak zawsze zresztą przy książkach tego autora :P Tymczasem pojedźmy na Apocalypse Cafe, po drodze robiąc Easter Bunny Rampage (Santa chwilowo przeterminowane xD ) i jakiś project mayhem :D:D

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ha, ha, no to się zaczyna, karuzela rusza jeszcze przed wydaniem Opętanych. Podobno jedna z największych sieci księgarskich odmówiła wystawienia nowego Palahniuka na regałach z nowościami. Nigdy przedtem nie było tego problemu, jednak tym razem nie spodobała się okładka (do podejrzenia tutaj: Opętani - Chuck Palahniuk (autor: pejot)). Podobno obraża uczucia (chociaż nie wiem, jakie - estetyczne, moralne, a może religijne?) czytelników. Moim skromnym zdaniem to jedna z najlepiej wysmażonych okładek Palahniuka, nie tylko w Polsce. Zwłaszcza do tej książki. A czy Wasze uczucia też obraża? :wkurzony: Pozdr.

Edytowane przez dobry sasiad
Odnośnik do komentarza

Pewno jakiś moher był właścicielem księgarni, okładka jest świetna, mam nadzieję że przez to premiery nie przesuną bo planowana jest na 14 kwietnia i mam zamiar złożyć preorder. A jak nie chcą wrzucać na półki to niech bokiem postawią a nie przodem i tak książkę wyciągną raczej tylko zainteresowani prozą Chucka ;) Swoją drogą miałem zabawną sytuację z "Udław się".

 

Sprzedawca: Witam. Jaka książka Pana interesuje?

Ja: "Udław się"

S: Co proszę?

Ja: Ekhm, tak się książka nazywa...

S: Aha...

 

Wiem, można było inaczej ale taki obrót sprawy był zamierzony muehehe xD

 

 

Odnośnik do komentarza

Marv -> Dobra historia, przypomina się stary kawał z Panem Tadeuszem :D

Blok -> Kto wie? Może gość tak miał... ;)

 

Aha, widziałem w sieci dwa fragmenty Opętanych tutaj.

Szkoda, że to tylko fragmenty historii, która dzieje się pomiędzy opowiadaniami (a to właśnie opowiadania są najmocniejszą częścią książki), ale co tam - i tak już nie trzeba będzie długo czekać.

Edytowane przez dobry sasiad
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No i po premierze Opętanych. Mam już swój egzemplarz. Jak tylko wsiąknę w lekturę to zdam relację co tam słychać u starego dobrego "Czaka". Szkoda że tłumaczenia ukazują się w tak długich odstępach czasu, ale po przeczytaniu poprzednich książek widać że trzymają poziom i warto oczekiwać ich nawet tak długo :)

Odnośnik do komentarza

A na stronie wydawnictwa "Opętani" nadal tkwią w zakładce 'zapowiedzi'. Tymczasem, borem lasem, byłem dzisiaj w Empiku, patrzę na półkę z Palahniukiem, leżą tylko "Uchodźcy i wygnańcy", myślę sobie, że może rzucili go na półki z horrorami i opowieściami grozy, ale tam też pusto. No to sobie poszedłem na Pratchett'a, patrzę, a tam obok "Opętani". Na 'fantastyce', obok Tolkiena, Sapkowskiego, Pilipiuka i właśnie Praczeta między innymi. Dobrze, że nie na literaturze dziecięcej.

 

Tak pomyślałem, że może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza

@Kmiot

 

Może to ta kampania ukrywania okładki z "fakiem" xD

 

Co do samej książki - już nieco przeczytałem i daje radę. "Flaki" rzeczywiście były ostre, obrzydliwszej rzeczy nie czytałem. U mnie był efekt uboczny, po przeczytaniu "Flaków" nie mogłem przestać się śmiać przez około 5 minut :D Reszta opowiadań nie jest już taka ostra ale także ma ten Palahniukowy, oryginalny klimat. W każdym razie książkę czyta mi się lepiej niż "Dziennik".

Odnośnik do komentarza

w empiku nie było "Opętanych", lub kniga była jeszcze sprytniej ukryta niż w empiku Kmiota, poszedłem więc do matrasu. tam książka było co prawda na półce z nowościami, ale tak ułożona, żeby nie było widać okładki. wahałem się miedzy henry miller'em, bukowskim, a palahniukiem, wybrałem jednak chucka. zacząłem narazie czytać na kibelku i wygląda to nieźle, nieco inny styl narracji niż w poprzednich książkach palahniuka. pseudo-poetyckie fragmenty na plus. jak przeczytam więcej to się nieco szerzej wypowiem.

Odnośnik do komentarza

Millera nie kupiłem, bo dwie książki, jakie leżały na półce, to były, z tego, co przeczytałem na odwrocie, fragmenty większych sag, a ja teraz trochę kasę oszczędzam. poza tym w zasadzie to poszedłem po Palahniuka, ale nie bój nic, pozycje Miller'a i Bukowski'ego są następne w kolejce.

 

zaraz siadam do "Opętanych", tylko głowa boli ; /

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Millera nie kupiłem, bo dwie książki, jakie leżały na półce, to były, z tego, co przeczytałem na odwrocie, fragmenty większych sag, a ja teraz trochę kasę oszczędzam. poza tym w zasadzie to poszedłem po Palahniuka, ale nie bój nic, pozycje Miller'a i Bukowski'ego są następne w kolejce.

 

zaraz siadam do "Opętanych", tylko głowa boli ; /

 

Domyślam się, ze widziałeś jedną z części różoukrzyżowania (sexus, plexus, nexus) i jedną z tzw. trylogii paryskiej czyli zwrotnik raka, zwrotnik koziorożca, czarna wiosna. Problem w tym, że części tej rzekomej trylogii nie mają ze sobą nic wspólnego oprócz miejsca gdzie Miller to pisał tak, więc śmiało atakuj. Nie polecam zaczynać od czarnej wiosny- bardzo oniryczna, bardzo surrealistyczna, bardzo ciężka w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Przeczytałem Invisible Monsters(w oryginale, więc nie wiem czy już jest po polsku). Mam mieszane uczucia po tej lekturze. Z jednej strony zaskakująca, absurdalna, groteskowa, ze specyficznym klimatem(czasami przypominała mi trochę Fear And Loathing In Las Vegas), sporo ciekawych smaczków i przemyśleń. Z drugiej - momentami mnie męczyła i irytowała. Ale generalnie plusy przeważają, na pewno warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.