Skocz do zawartości

"Rozbitek" -książka autora "fight club"


Rekomendowane odpowiedzi

nudne i głupie ("Ślepy bez kiszki" wtf?)

Bo ja wiem, czy takie głupie? Lepiej, żeby nazywał się John Smith? Nazwy takie, a nie inne, pomagały mi w dalszej części książki szybko identyfikować bohaterów, bez zbędnego poznawania ich imion i nazwisk, gdzie przy blisko 20 równorzędnych postaciach w jednym miejscu łatwo o lekkie zamotanie i pogubienie się. Jak dla mnie to nie głupi, a sprytny, niebanalny i ułatwiający czytanie zabieg. No i taki Palahniukowy.

Nuda to już kwestia gustu. Co prawda nie zaskoczyło mnie zaskoczenie, ale nudzić się nie nudziłem na pewno.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...
  • Odpowiedzi 215
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

20091209132118.jpg

Była supermodelką i przez chwilę miała u stóp cały świat - telewizja non stop nadawała reklamy z jej udziałem, ludzie rozpoznawali ją na ulicy, zarabiała mnóstwo pieniędzy, miała oddanych przyjaciół i chłopaka, którego zazdrościły jej koleżanki. Była ikoną piękna, lecz wystarczył jeden wypadek, by stała się pośmiewiskiem, niemym potworem, by wszyscy zapomnieli o jej istnieniu. I wtedy właśnie, gdy całkiem straciła nadzieję na kontakt ze światem, poznaje Brandy Alexander, superkrólową, oryginalną piękność, którą już tylko jedna operacja dzieli od przeistoczenia się w kobietę. Razem z nią i jej uwodzicielskim przyjacielem Signorem Alfa Romeo przemierzają Amerykę wzdłuż i wszerz, od jednego bogatego domu na sprzedaż do drugiego...

Nie ma szczegółów, ale pewnie na dniach się pojawią.

http://www.niebieskastudnia.pl/index.php?s=za&i=64

Odnośnik do komentarza

Ja czytałem "Udław się" i było spoko. Tak odpychającej ksiązki gdzie 70% tekstu traktuje o seksie nigdy nie spotkałem - niech to posłuzy za rekomendacje. "Podziemny Krąg" to chyba wiadomo.

 

Kiedy przeglądałem "Guts" w oryginale prawie się pozygałem więc myślę, ze "Opętani" tez będą spoko.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

skonczylem "opetanych'. swietna, koncowka tez dobra, liczylem na cos bardziej zaskakujacego niz

to, ze ten "stary" jednak zyje, a im totalnie od(pipi)ie i sie zamklinuja tam na amen

ale w sumie jestem zadowolony. niektore historie totalnie mnie rozje.baly xD przeczytam to co mam zalegle i potem kupie cos innego od palahniuka

Odnośnik do komentarza

yo dawg.

wczoraj też zaczęłem czytać - po historii Świętego bez Kiszki wiedzialem ,ze będzie to wciągające bagno.

Aczkolwiek postanowielm ,czytać tylko w nocy :D

wiec tak szybko jak Ty, Ylszmic jej nie skoncze... wlasciwie co to za przyjemnosc skarcić knige w 2 dni? :D

trza sie 'nadelektować' :D

 

pozdro666

 

 

ps ktos ten nowy Twór Palahniuka kupuje? czeka na recenzje 8)

Odnośnik do komentarza

wlasciwie co to za przyjemnosc skarcić knige w 2 dni? :D

trza sie 'nadelektować' :D

tzn? przerywac mimo, ze ma sie ochote czytac dalej?

czytac kazdy rozdzial dwa razy pod rzad?

ustalac, ze czyta sie godzine i przerywac w polowie zdania?

czytac na glos?

 

czytaj ja sobie nawet i przez rok jak chcesz

 

a cos Ty taki nie-w-sosie ?

zreszta moz eniepotrzebnie wtykam nos w nieswoje sprawy. :ninja:

 

bynajmniej ja mam zawsze niedosyt w postaci (łee, już koniec? szkoda:( )

 

 

eot

Odnośnik do komentarza

delektować w sensie nie czytać wszystkiego od razu, czytać przy odpowiednim klimacie, z zakąską dobrą bądź napojem, no przynajmniej ja tak mam ;p

jakieś szmiry dla zabicia czasu w pociagu / szkole, a smakowite kąski w domowym zaciszu ;)

 

oczywiscie jesli kniga wciaga, to nie maja znaczenia warunki i inne (pipi)y, racja, mozna chlonac od razu wszystko ;)

 

co kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.