Skocz do zawartości

Kawa


Gość Grzehoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

 

:notbad:

 

Piłem kiedyś jakąś wietnamską kawę. Mieszanka robusty i chyba jakiejś jeszcze. Miało to to charakterystyczny, słodkawy i dość ostry aromat. Z początku jest trochę dziwnie, ale szybko można się przyzwyczaić. Może spróbuję dodać te ubite żółtka

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Mam obecnie jedynie ekspresik ciśnieniowy z kolbą, kawę kupuję mieloną. Najczęściej sklepówki typu Jacobs Kronung (zielony), ale ostatnio zamawiam różne na próbę, i ciąge mi coś nie pasuje:

 

- Movenpick Himmlische: takie bez wyrazu

- Lavazza Crema Gusto

- Lavazza Cafe Espresso

- Dalmayr Prodomo

 

Jakoś nie wryły mi się w pamięć.


Obecnie:

- Lavazza Qualita Oro: mój faworyt, pyszne, z odrobiną spienionego mleka wchodzi bez grymasu.

Z mielonek coś polecicie? Lubię kofeinę i mało która kawa mnie już kopie. Coś co pobudza, ale też i nie wykrzywia mordy.

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, _Red_ napisał:

kawę kupuję mieloną.

ekspres Ci nie mieli? Lepiej brać w ziarnach i samemu na bieżąco mielić.

Ogólnie z tymi ekspresami/kawami, to mam tak: całe życie piło się parzoną (po turecku), albo rozpuszczalną i dziś mając ekspres ciśnieniowy - jedynie używam jak mam pić z mlekiem. Fajnie pieni mleko, a i nie trza słodzić, bo jednak z mlekiem idealnie wchodzi. Sama kawa jednak jest dla mnie za bardzo gorzka (mimo wyboru intensywności na 1 z 5).  Przyzwyczajenia robią swoje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
  • 8 miesięcy temu...

Dobra bo ruch w temacie. Tym razem spytam o wasze ulubione blendy w ziarnach do zmielenia. Pije głównie czarną zwykła/ long (nie małe espresso). Interesuje mnie kawa, która nie wykrzywia ryja kwasowością, ale ma na tyle kofeiny by trochę pobudzala.

 

Czasem biorę w jakichś sklepach kawowych cos randomowego, a ostatnio marketowe Tschibo Medium Roast (bardzo fajne, łagodne). Jakas kolumbijska z biedry aż mnie w zęby szczypała. Dziś za to wypatrzyłem w dobrej promce Costa Coffee Signature Blend i na próbę wziąłem (będzie jak w kawiarni? :O)

 

Cos polecicie w tym zakresie? Budżet tak do 80 zł/kg myślę.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jak nie chcesz, żeby waliła kwasem to weź jakąś kawe z dopiskiem Brasil. Ja piję wosebe brasil i jest dobra. Wcześniej miałem mkcafe brasil i jest lepsza, ale nie moge jej dostać, chyba, że przez net. Ale jak mam zamawiać przez net to brałem świeżo paloną wersje brasil z jakiegoś sklepu, który ma napisane, że sprzedaje świeżo palone i mielone kawy. Smak niebo a ziemia w porownaniu ze sklepowymi.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No wlasnie w biedrze zauwazylem przyprawe do kawy i wzialem z ciekawosci na sprobunek i posmakowala. Sprawdzilem sklad i odzielnie kupilem cynamon i kardamon bo to chyba glowne skladniki byly.

 

Swoja droga ten kardamon swietna przyprawa, fajny taki swiezy, lekko cytrusowy zapach. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...