Skocz do zawartości

Najlepsza gra/seria platformowa ever



Rekomendowane odpowiedzi

Wario Land na game boya mnie tak bardzo kiedyś zniszczył (z 18 lat temu?), że wymaksowałem gierkę i na końcu jako prezent dostałem nie

własny zamek

ale kurde

CAŁĄ PLANETĘ!!!

 

Żałuję do dzisiaj, że nie grałem w następne części (i wtedy gdy wychodziły) bo też za pewne to był kawał genialnego kodu.

Odnośnik do komentarza

Ja pożyczyłem lata temu od kumpla Warioland 2 tyle, że na tym czarnym kartridżu z GBC i do mojego poczciwego GB nie pasowała bo nie było wycięcia z boku (albo było za małe już nie pamiętam). Zawsze musiałem lekko podważyć płytkę by dyskietka weszła. Warto było się pomęczyć bo świetna gierka.

Odnośnik do komentarza

Wario Land na game boya mnie tak bardzo kiedyś zniszczył (z 18 lat temu?), że wymaksowałem gierkę i na końcu jako prezent dostałem nie

własny zamek

ale kurde

CAŁĄ PLANETĘ!!!

 

Żałuję do dzisiaj, że nie grałem w następne części (i wtedy gdy wychodziły) bo też za pewne to był kawał genialnego kodu.

Ja przeszedłem tyle razy ze nawet nie zlicze Jedno przejscie zrobilem takie ze omijałem wszystkie monety, zeby zebrac jak najmniej i zobaczyc jaka jest najbiedniejsza nagroda. Uwaga zdradzam zakonczenie

karmnik dla ptaków ;/

 

Nie grałem tylko w wario land 4, musze nadrobic.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że trudno będzie mi trafić na coś co przeskoczy serie Wario Land.

 

Patrząc przez pryzmat nostalgii:

 

Wario Land 2 > Wario Land 3 > Wario Land 1 > Wario Land 4 >>>>>>> Wario Land:Shake Dimension

 

Patrząc w miarę obiektywnie:

 

Wario Land 3 > Wario Land 2 > Wario Land 4 > Wario Land 1 >>>>>>> Wario Land:Shake Dimension

 

Straszna szkoda, że Wariana wykorzystują już tylko do serii z mikrogierkami.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Mario i Donkey nie mają sobie równych:

 

Super Mario Galaxy 1 i 2 w pierwszej trójce najlepszych gier wideo wszech czasów na gamerankings nie bez powodu, godni następcy Super Mario 64, które w swoim czasie zrewolucjonizowało ten gatunek i nie tylko.

 

Pomimo sentymentu do Sonica (grałem jedynie w pierwszą część na MD, no i dwie części na DC) oraz do Super Froga - trzeba przyznać, że seria Donkey Kong na SNESa miażdży te gry pod każdym względem, grafiką, muzyką i gameplayem, a design leveli to mistrzostwo świata, druga część Donkey Kong Country: Diddy's Kong Quest to majstersztyk z najlepszym soundtrackiem ever. Cieszy fakt, że Małpiszon wrócił w pięknym stylu na Wii, miazga totalna (nie grałem jeszcze w DKC:TF na Wii U).

 

Dalej długo, długo nic.

 

A następnie Banjo Kazooie na N64 (nie grałem w Tooie) seria Crash Bandicoot (1>3>2), Jak & Daxter (1>2, nie grałem w trójkę), Ratchet & Clank (1>2, nie grałem w trójkę, poza tym wersje na PS3 tez całkiem niezłe, mam na myśli: ToD i ACiT).

 

Tyle w temacie, wiadomo liczy się sentyment, jeśli chodzi o starsze platformery, nie sposób było wszystko ograć, szczególnie w odpowiednim czasie, wtedy kiedy dane gry wychodziły i robiły wrażenie. Niemniej jednak seria Donkey Kong na SNESa i wersja na Wii oraz SM64 na N64 z SMG1 i 2 na Wii nie mają żadnej konkurencji, reszta developerów może uczyć się od najlepszych, głównie od Ninny i od Rare - niegdyś jednego z najlepszych developerów. Croc-ki, Gex-y, Rayman-y i inne mniej lub bardziej udane platformery nie mają żadnego startu, nie ta liga, a lista jest bardzo długa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...