Skocz do zawartości

Sporty walki


Tori

Rekomendowane odpowiedzi

Od poniedziałku na sekcji karate są treningi codziennie z okazji ferii. Jako, że ostatnie pół roku postanowiłem doskonalić w domu, nowa sekcja karate mnie nie zna (sam tam śmigałem kilka lat temu). Ostatnie lata siedziałem na tkd i łyknąłem trochę tajskiego. Cieszę się i jestem cholernie zajarany, bo chłopaki mnie nie znają i mogą mnie wziąść za jakiegoś typka, co latami naku.rwia pompki w domu i nie ma o walce pojęcia... będę tam zgrywać newbie, czekając tylko na sparringi :> nie mogę się doczekać, trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza

Gość serio się nie nadaje, widziałem go rok temu, nie miał więcej niż 70 kg... w rok nieźle przykoksował, a na worku ćwiczy serię 2 minutową. Pierwsza minuta zamiata tylko prawą, a lewą ma uposledzoną, z tym, że Jab ma całkowicie dziurawy, zamiata nim w tak kiepski sposób, że w razie skuchy nie mógłby zahaczyć typa łokciem. Dopiero zabawa zaczyna się jak skoksowany popek mija 1wszą minutę xD zmachany cieć już macha tymi łapami na oślep i widać, że jest totalnie zajechany tą minutą. I on chce do klatki? Spoko, ma siłę, to się chwali, tylko po 2 minutach kozaczenia typ go zlikwiduje. Ale ok, czekamy na filmik z walki xD

Odnośnik do komentarza

ja po feriach zaczynam TKD. do tej pory chodziłem na Shotokan Karate ale mnie to już wku.rwia. trener non stop wałkuje kata... ostatnim razem mieliśmy kumite w grudniu, dokładnie 13 w moje urodziny.

 

a sekcja TKD jest dopiero otwierana i prowadzący ma 1dan co chyba nie wróży jakiegoś zbytniego nacisku na wykonywanie wszystkiego perfekcyjnie po kilku treningach.

 

a jak nie wypali TKD to jeszcze zostaje Kyokushin

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość serio się nie nadaje, widziałem go rok temu, nie miał więcej niż 70 kg... w rok nieźle przykoksował, a na worku ćwiczy serię 2 minutową. Pierwsza minuta zamiata tylko prawą, a lewą ma uposledzoną, z tym, że Jab ma całkowicie dziurawy, zamiata nim w tak kiepski sposób, że w razie skuchy nie mógłby zahaczyć typa łokciem. Dopiero zabawa zaczyna się jak skoksowany popek mija 1wszą minutę xD zmachany cieć już macha tymi łapami na oślep i widać, że jest totalnie zajechany tą minutą. I on chce do klatki? Spoko, ma siłę, to się chwali, tylko po 2 minutach kozaczenia typ go zlikwiduje. Ale ok, czekamy na filmik z walki xD

 

 

http://www.hip-hop.pl/news/projector.php?id=1202028919 POPEK FIRMA WYJETY Z POD PRAWA!!!!!!11

 

Rozbil mnie komentarz pod walka na hi-hop.pl:"POPEK W KONCU MIESIAC PRZED MARCEM ROZPIER.DOLIL MURZYNOWI LEB!

PROPSY!"

 

xD

 

Co jak co, srogo mnie jego wygrana zaskoczyla, myslalem ze go wyniosa z tej klatki, a tu prosze, miesiac przed marcem rozpie.rdolil komus leb :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Popek miał już drugą walkę i znowu wygrał. Nie wiem jakie są kategorie tych walk, ale on dostaje typów, którzy w stójce potrafią tylko robić krok w lewo i prawo. Zero lołków, zero czegokolwiek dystansowego.

 

Ale nie o tym chciałem, wyhaczyłem fajny filmik

http://www.youtube.com/watch?v=NBdtzh8y7sc

Dobry przykład jak podstawy taekwondo w połączeniu z np. kickboxingiem mogą dać naprawdę widowiskowe, a jednocześnie skuteczne efekty.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

siemano

 

kiedys mialem worek w piwnicy zawieszony i sobie czasem naparzalem z kumplem , bylo fajnie , ale musialem niestety zdjac.

Teraz faza mi wrocila

 

jak trenning 'bokserski' mozna ulozyc?

 

skakanka seriami, walki z cieniem po 2 minutki, jakies brzuszki/pomki/ bieg w miejscu ?

nei wiem no, wspomozcie ;]

 

worek bedzie zawieszony dopiero tak za 2 tyg, a do tego czasu chcialbym cos robic...

 

no i do tego dochodzi silka, 3 x w tygodniu, takie tam klasyczne cwiczonka ;)

 

Odnośnik do komentarza

Technika stary. Cwiczonek Ci nie uloze, ale musisz po prostu walic gruche ile wlezie i to w odpowiedni sposob... Co ja bym dal za gruche w domu ;>. Trenuj gorne partie - miesnie brzucha, zebra, lopatki, rece. Nogami tez musisz odpowiednio sie nauczyc pracowac. Poszukaj na dżutubie jakiegos treningu bokserskiego. Kwestia jest taka, ze bijac kogos lub cos tez mozna sobie zrobic krzywde :D. Wiec skup sie na tym zakladajac, ze jestes beginnerem :).

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co jest na jewtubie, ale mysle, ze lepiej spojrzec co tam jest, niz samemu klepac w worek ile bozia pary dala. Tak sobie chlopak polamie rece w najprostszy sposob. Prawda jest taka, ze normalny czlowiek nie umie nawet poprawnie wykonac prawego prostego, a wiele filozofii w tym nie ma. I nie mowie tu o technikach Aikido, a o tym jak zwyczajnie uderzac piesciami, by nie zrobic sobie krzywdy. Bo im dalej brniesz to wiadomo, ze bijac sie z samym workiem jak wariat nawet latami, mozesz nie dac rady kolesiowi o polowe mniejszemu od Ciebie, bo zle przytrzymasz garde... Po Tobie. Bez instruktorow i sparingow nie bedziesz dobry - to oczywiste. Ale jak banny chce sobie powalic gruche, to niech chociaz sobie nie polamie rak...

No w kazdym razie banny - na kilka treningow mozesz sie wybrac niemal do dowolnego klubu za darmo - po prostu chcac sprobowac. Podpatrzysz co i jak. Trener chetnie wita nowych i zacheca by przychodzili regularnie i sie zapisywali. Przynajmniej tak jest u mnie, ze nie trzeba podbijac biletu... Polecam wiec boks, kick-boxing, muay thai jesli chodzi o mordoklepanie :).

Odnośnik do komentarza

ja polecam ogolnie mma, ale to jest dobre jak masz np przerobione podstawy tajboxu albo bjj, wtedy specjalizujesz sie np w stojce albo parterze, bo judocy slabo u nas dzialaja okropnie, jest jeden ziom z kickboxingu, w stojce w cholere ciezko ale w parterze walka trwa z nim 20s, no chyba, ze ktos ma ambicje i mimo wszystko chce sprobowac nic wczesniej nie trenujac, a poczatku bedzie fatalnie, tak jak u mnie, trzymalem garde bo kiedys tam chodzielm na TKD, unikalem szlagow a tu koles markowal prosty podnosilem garde, wynosil mnie, wbijal w parter i tam juz nie wiedzialem co sie dzieje, super sprawa ;d

Odnośnik do komentarza

TAK :D

rower, przysiady, pompki, co sie da... ;)

Jesli chodzi o kondyche to chodzi o podnoszenie pulsu.

Np. boksowanie z cieniem... czy jak to po polsku sie zwie, szybkie seryjki ciosow, dynamiczna praca nog i reszty ciala podnosza puls niesamowicie szybko. 5 minut nie wytrzymasz ;D.

Zayebiscie zwiekszysz w ten sposob wydolnosc organizmu, a to daje duza satysfakcje :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...