Skocz do zawartości

Mastodon


Gość MasterShake

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

W sumie to mówili kiedyś, że ten album szykuje się jako podwójny, jeden właśnie melancholijny, napisany cały przez Brendta i drugi pisany bez niego, gdzie tylko miał przyjść i nagrać swoje solówki stojąc na krześle w masce wilkołaka. Na making of widać jednak, że ostatecznie nagrywał solówki na podłodze i bez maski.

 

Jak widać, z dużą promocją wyszedł jednak tylko ten drugi album. Robiąc takie wydanie, kapela chyba daje znak, który album to ten "prawdziwy", a to brzmi w tym kontekście jak jakaś EP-ka. Ale jeśli go w ogóle wypuszczają, to powinien być ciekawy. Perkusista i basista ci sami. Jeszcze na "Crack the Skye" w sumie to Brent napisał większość głównych elementów muzyki, więc to nie tak, że sam nie umie.

 

Przypomnijmy, że Brent nadal często powtarza, że w sumie to nie lubi metalu i woli grać country na banjo, ale że lubi Branna i Billa to z nimi czasem pogra metal. Więc może ten album to takie bardziej country. Wyobrażam sobie coś jak Mark Kozelek.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No EP-ka, na liście są 4 kawałki, 10 cali, nagrane podczas robienia ostatnich dwóch albumów. "Singiel" 1 września.

 

 

 

 

 

Z innych wieści zespołowych: Brann, Brent i Bill znowu zagrali potwory z północy w serialu "Gra o Tron". 

 

mastodon-game-of-thrones-630x400.jpg

 

 

 

 

Ponadto pojawił się teledysk do kawałka "Steambreather", który jak to już jest tradycją nie ma za (pipi)a nic wspólnego z piosenką i w sumie ją bezcześci, ale sam w sobie jest nieco śmieszny.

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Wszystkie teledyski Mastodona powinny tak wyglądać, że sobie grają śpiewają, chodzą w gaciach, Brann coś tańczy.

 

 

 

Piosenka dobra, chociaż zmiany tempa są rażąco ostre. Bez jaj leci sobie jeden utwór i stop, nagle coś zupełnie innego. Ale same części bardzo ładne, ładny refren z tekstem niezrozumiałym przez ten mokradłowy bełkot Brenta, ale do śpiewania.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wyszła nowa "płyta" - EP-ka "Cold Dark Place".

 

http://filecrypt.cc/Container/6B247964E8.html

 

 

 

Na pierwsze przesłuchanie płytka jest BARDZO ciekawa. Pozostałe kawałki poza tym singlem są inne, pierwszy utwór zaczyna się od wyjątkowo delikatnego, smutnego brzmienia. Ogólnie płytka jest jakoś taka bardziej... nowoczesna i osobista. Momentami wręcz kojarzy się z Isis czy Deftones czy ja wiem czym.

 

 

Nie wiem, czy mi się podoba.

Odnośnik do komentarza

No tak to się kończy jak ktoś zna 5 kapel w swoim życiu i jedyne co umie porównać to do nich. Paru moich kolegów stwierdziło, że brzmi zupełnie jak Kiss the Anus of the Black Cat, bo to chyba jedyny folk jaki słyszeli w życiu.

 

Tak czy siak, fajna płytka.

 

 

 

Co do wokali...  jak zawsze, ja po słuchaniu jak ci kolesie śpiewają na żywo uważam, że to najlepsze rozwiązanie i że dobrze to robią w studiu. To musi tak brzmieć, żeby w ogóle było muzyką.

 

 

Niestety chyba nie będę mógł być na koncercie w Warszawie :(:( :(:(

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy później...

11.09
Nazwa płyty Medium Rarities. af9081a21a6543dda49b1ef18cab6fea.jpg

 

 

Przesłuchałem, ależ za(pipi)iste :obama:

Dawno nie słyszałem tak dobrego Mastodonta. Ktoś tam od nich ostatnio wspomniał, że starsi fani mogą być zawiedzeni nowa płytą, bo to będzie nowy Mastodon. Ja tu słyszę powrót do korzeni, jeżeli reszta będzie na tym poziomie, to płyta będzie baaaaaardzo dobra. 

Edytowane przez YETI
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To nie jest do końca "nowy Mastodon", jak nazwa wskazuje ta płyta będzie zbiorem nagranych wcześniej, ale niewydanych utworów, B-side'ów, odrzutów. Nie zdziwię się jak będą piosenki country, covery Abby itp. 

 

Nowa płyta mimo upływu 3,5 roku wydaje się nadal być na wczesnym etapie powstawania. 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Niestety okazuje się, że to jedyny kawałek na tej płycie, który w ogóle jest niewydaną piosenką Mastodona. Chociaż wiem że mają ich więcej (ułożonych, ale pewnie niezmasterowanych). Cóż. Cała reszta to covery i wersje live./instrumental kilku ich hitów, które w większości gdzieś tam na jutubie widziałem dawno temu. Nie wiem po co to robić.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.