Skocz do zawartości

Sprzęt domowy


Rekomendowane odpowiedzi

rening ogolnorozwojowy, z zamiarem dalszego trenowania mt

Masz jakiś konkretny atlas na myśli? Zdjęcie by się przydało, bo są różnie wyposażone sprzęty.

Z jednej strony na ogólnorozwojowy trening atlas były dobry. Możeszsz ćwiczyć klate (ale tylko w jednym ćwiczeniu), plecy, triceps, barki też by dało rade i na niektórych sprzętach nogi.

 

Z kolei posiadając ławke, gryf odważniki i może hantle (nie wiem czy je też byś zakupił) masz o wiele większe możliwości. Masz szeroki wybór ćwiczeń zarówno na plecy, triceps, biceps, barki i klate. A na ławce możesz również wzmacniać brzuch

Odnośnik do komentarza

Według mnie biorąc pod uwagę stosunek cena/użyteczność, to lepiej zdecydować się na ławkę z dodatkami. Z tego co wiem, to konkretne atlasy cenowo wychodzą w okolicach 500-800 zł (jak się mylę, to sorry). Natomiast ławkę spokojnie kupisz za 150-200 zł (zwykła ławka z regulacją kąta oparcia plus "maszyna" na nogi), następnie gryf na klatkę za 50 zł z przesyłką (allegro), sztangielki za ok 25 zł od sztuki no i obciążenia (w sklepach sportowych za obciążenie 5 kg zabulisz okolice 35-40 zł, więc tu akurat miło nie jest, dobrym rozwiązaniem jest załatwienie sobie jakichś "amatorskich" obciążeń, paru znajomych ma takie, odlane w Hucie). Ewentualnie dodatkowy wąski gryf (ale jeżeli tniesz koszty, to nie ma dużego sensu) i drążek do podciągania w futrynę (nie pamiętam ile,ale raczej nie przekracza 50 zł cena).

 

Ceny głównie ze sklepów, poza tym szerokim gryfem, więc jakbyś się postarał, to wszystko taniej będzie z aukcji.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

dziś kupiłem sobie drążek do podciagania. Od czasu przeprowadzki z domu nie ćwiczyłem na nim chyba z 4miechy. Zrobiłem 15 podciagnięć w pierwszej serii, co znaczy że spadłem, bo przedtem robiłem 20-22 ;) mam zamiar wrócic do formy. Tego sprzętu akurat mi brakowało najbardziej :)

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Ponad rok temu mialem atlas. (tyralem na niego pol roku). Bylo przy nim prawie wszystko czego potrzebowalem do cwiczen. Laweczka, do niej modlitewnik lub zamiennie urzadzenie (nie wiem jak to sie nazywa) do cwiczenia nog. Byl tez wyciag, po bokach oparcia "skrzydla do cwiczenia rozpietek". Dwa gryfy, hantle i jakies 120 kg nakladu. Bardzo fajne urzadzenie. Mialem, bo sprzedalem wszystko za 300zl (wyjazd do UK). Dzisiaj cwicze na sprzecie kuzyna. Rowniez jest to atlas. Troche bardziej zaawansowany technicznie od mojego, ale do cwiczenia tych samych partii miesni (ma jeszcze wyciag od dolu, cos czego przy moim czasem brakowalo) Hantle, dwa albo trzy gryfy proste (nie pamietam, w uzyciu jest ciagle jeden), jeden lamany i ponad 140kg nakladu.

Tak mniej wiecej wygladal moj atlas, ta sama firma, ale starszy model (niestety mojego na necie nie znalazlem).

http://www.fitness4you.pl/img/Kettler_Classic_New_b.jpg

Zaleta bylo to, ze byl naprawde niewielki, a zarazem bardzo funkcjonalny i wytrzymaly. Naprawde polecam.

Edytowane przez bad-garfield
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...