Skocz do zawartości

Sprzęt domowy


Rekomendowane odpowiedzi

Fairtex ma zaje.biste worki. Ciężkie w kształcie na przykład kręgla. Ale ich cena to hardkor w czystej formie (od 900zł w górę).

To filmiki testowania dwóch najnowszych modeli. Gdybym miał chociaż jeden taki na sali, to siedziałbym tam chyba po 2 godziny dziennie.

Bowling bag-

Heavy bag-

 

Eniłej nie o tym chciałem pisać. Chciałbym sobie kupił piłkę refleksówkę na gumach. Nie wiem czy do czegoś mi się to przyda, mam na celu ćwiczenie uników i bardziej zwinnego poruszania się "dookoła przeciwnika". Mam dość spory pokój, na którego środku śmiało mógłbym to zamontować. No dobra, wszystko napisałem, teraz zasadnicze pytanie: czy ktoś na tym ćwiczył i czy w ogóle jest sens kupowania? Nie lubię wywalać kasy w błoto, a każdy zakupiony sprzęt staram się wykorzystywać w jakiś ćwiczeniach.

Odnośnik do komentarza

na pewno refleksówka sie przyda, ale z tego co wiem, jest troche ćwiczeń na uniki do których nie potrzeba sprzętu. jedno co pamiętam, to sznurek przewieszony przez cały ring/pokój na wysokości mniej więcej barków. idziesz wzdłuż niego i robisz uniki pod sznurem, raz w prawo, raz w lewo, ponoć bardzo dobre ćwiczenie :)

Ja jestem w trakcie powolnego urządzania siłowni w domu. pomieszczenie już prawie gotowe, kupię wykładzinę i później sprzęt, jakaś w miarę dobra ławeczka, wyciąg i będzie git :) na szczęście nie potrzebuje na ten moment więcej obciążenia

Odnośnik do komentarza

Jasne, można chodzić pod liną, albo robić uniki pod ręką partnera, ale to dość "sztywne" ćwiczenie. Bardziej chodzi mi o najlepsze zastępstwo sparring-partnera w warunkach domowych. Wiadomo, że można bez ustanku robić uniki pod sznurkiem cały dzień, ale tak naprawdę nie będą tak skuteczne, jak w połączeniu z boksowaniem i kopaniem, zastanawiam się tylko, czy podołam tej piłce. Nie chciałbym się zniechęcić, gdy okaże się, że lata jak poje.bana po całym pokoju.

Odnośnik do komentarza

Skakanka - jest sens się w nią bawić, słyszałem, że długie skakanie na niej kondyche potrafi ładnie podreperować, prawda to ?

 

 

 

 

Znaczy się, że bardzo dobrze się sprawdza w budowaniu kondycji takiej dla bokserów i ogólnie, tak mi mówił kolega.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja używam skakanki do rozgrzewki, bądź dodaję ją do stacji. Na rozgrzewce robię 3x2min, w przerwach robię pompki. Potem ze 4 minuty rozgrzania wszystkich partii ciała i zaczynam się rozciągać. To wystarczy jak ktoś poza treningami jeszcze rozciąga się w domu, bądź ćwiczy na gruszce/worku.

 

Przy stacjach robię powiedzmy 6-8 stanowisk, zależy ile osób tarczuje na sali (wynajmujemy salę, żeby potarczować poza tajskim boksem- wiadomo- 3 treningi w tygodniu nie wystarczą). Wtedy każde stanowisko jest okupowane przez minutę. Polecam zakup kuchennego zegara, zaje.bista rzecz.

--

Kupiłem niedawno uchwyty do pompek w tesko. Plastikowe za chyba 20zł. Zrobiłem na nich dwa treningi- piramidę- 40,30,20,15,40,30,20,15. Potem zaraz po powstaniu bieg bokserski minutę z ciężarami i minutę przerwy. Naprawdę ostra rzecz, potem chciałem zrobić jeszcze piramidę na drążku, ale nie dałem rady. W ogóle po 2 dniach miałem cycki naprężone, jakbym walił serie na siłce, a to dla mnie była dość rzadka rzecz, bo wiadomo jak do tej pory wyglądały moje treningi (tip: zero siłki).

 

Ale nie o tym chciałem, nie kupujcie tego gówna w tesko. Przy drugim treningu robiłem chyba przedostatnią serię, usłyszałem jak coś pęka. Szybko się podniosłem i co się okazało? jedna z podstaw uchwytów pękła po całej długości. Jeszcze ze 2 pompki i cięzarem swojego ciała zgniótłbym sobie całą łapę. Nie wiem co bym zrobił z jedną ręką w gipsie przez miesiąc.

 

Mam do Was pytanie- używacie uchwytów? Macie chromowane, czy te plastykowe z Nike, co to w każdym Go Sporcie można kupić? Co możecie mi polecić, bo nie mam zamiaru znowu wy*ebać kasy w błoto :/ a muszę przyznać, że taki dodatek do treningu bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Szagiłagi, mam refleksówkę, po każdym treningu na dobicie robię 3x3min rundki na refleskówce. Jak dobrze robisz uniki z boksu, to możesz je masterować. Dobrze też się ćwiczy kontry z uników, bo liczy się timing.

 

Jeden minus, mam refleksówkę Dragona skórzaną, nie wiem jak z innymi firmami, ale średnio co miesiąc trzeba pompować, bo robi się flak.

Odnośnik do komentarza

Jeden minus, mam refleksówkę Dragona skórzaną, nie wiem jak z innymi firmami, ale średnio co miesiąc trzeba pompować, bo robi się flak.

Na ta sama mam oko... Wiec pomysle czy ta, czy troche drozsza. To przy okazji zapytam jeszcze, czy te gumy sa w jakis sposob regulowane ?. Ciekawi mnie, czy wysokosc pomieszczenia ma znaczenie ?

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza
Gość Oran

Pewnie da rady je rozciągnąć, ale wtedy jak zaj.ebiesz to Ci totalne szangołango się w głowie zrobi (bo mocniej będzie napięte = mocniej będzie odbijać), jeżeli nie unikniesz. :D Ale w sumie mnie też ciekawi ILE te sznurki mają długości.

 

 

Odnośnik do komentarza

Pewnie da rady je rozciągnąć, ale wtedy jak zaj.ebiesz to Ci totalne szangołango się w głowie zrobi (bo mocniej będzie napięte = mocniej będzie odbijać), jeżeli nie unikniesz. :D Ale w sumie mnie też ciekawi ILE te sznurki mają długości.

Mylisz się, jak są mocno naciągnięte, to całe ćwiczenie idzie o piz.dę potłuc. Gumy muszą być wizualnie napięte, ale manualnie luźle, jak uderzysz nawet lekko piłką masz dostać w łeb, żeby był sens unikania.

 

Co do pytania, nie można tego regulować, najlepiej się sprawdza na wysokości ok 2,3-2,5 metra.

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

2.4 to jest raczej niski pokój... Ja mam 3 metry i to ponoć też nie jest dużo. Ale to tak nawiasem Shaggy.

 

 

 

 

edit: @Tori, no chyba, że tak, na pewno będzie prawie nieruchoma przez to ta grucha (przez takie napięcie)

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jak już się zdecydujesz na ten sprzęt ,zamów sobie lepiej na stronce PRESTO ,tam wysyłka kosztuje coś 15 zł , na e-kelton około 30zł j,a kupując ławeczkę do domu przepłaciłem w ten sposób właśnie 30 zł około no ale trudno :-) Sprzęt z Keltona jest naprawdę wart swej ceny,porządnie wykonany,po wypłacie tez właśnie biorę ten drążek HD9.

Odnośnik do komentarza

Bóg chciał, żebym kupił sobie kettlebella ;) Brat dał mi kasę, żebym zamówił kask sparringowy z okazji moich urodzin. Coś mnie pokusiło, żebym kliknął inne aukcje usera. Moim oczom ukazały się żeliwne kettle w dość przystępnej cenie (w porównaniu do innych firm). Zamówiłem sobie 16 kg.

 

Mimo, że mam kontuzję nadgarstka musiałem zrobić sobie próbny trening na tym, bo byłbym chory. Co mogę powiedzieć- hardkor.

 

Zrobiłem tzw. MMA workout, który polegał na interwałowym wykonywaniu ćwiczeń po 30 sec (dla siebie ustawiłem czas na 20 sec) i na czas do zmiany treningu ustawiłem 10 sec. W sumie zrobiłem 2 serie- 17 stacji (dużo, ponieważ niektóre ćwiczenia wykonuje się albo w dwie strony, albo na każdą rękę)

 

- swingi jedną ręką

- -||- drugą

- wyciskanie francuskie oburącz

- uginanie oburącz na biceps

- 8mki między nogami

itd. Jak ktoś zainteresowany, to mu wkleję filmik.

 

Rundę kończyłem abs2 poziomem 4rtym.

 

Ogólnie trening z rozgrzewką trwał jakieś 40 min, lało się ze mnie dokładnie tak, jak podczas tarczowania na tajskim.

 

Cóż mogę powiedzieć, bardzo mi się podobało, chociaż przy drugiej rundzie przeklinałem na tego kettla.

 

Przez kontuzję nie ćwiczę teraz w ogóle, ale zrobię sobie jeszcze dwa treningi z kettlem i jeszcze przez marzec wracam do splita.

Odnośnik do komentarza

Ja mam taki normalny, staroświecki drążek, montowany w drzwiach i sprawdza się ok.

 

BTW: Kupiłem ławeczkę ( w sumie tato, ale to szczegół :) ) napalony jestem strasznie, niedługo będę miał obciążenia z alledrogo i na początek tylko rozpiętki + hantle + pompki+ może brzuszki i będzie super !

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.