Skocz do zawartości

Najlepsze ksiązki Stephena Kinga


Gość maciek88

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym polecił:

 

Tom 01: Misery (15. 05. 2017)

Tom 02: Zielona Mila (31. 05. 2017)

Tom 03: Cmętarz zwieżąt (14. 06. 2017)

Tom 04: Carrie (28. 06. 2017)

Tom 05: Chudszy (12. 07. 2017)

Tom 10: Ręka mistrza, część 1 (20. 09. 2017)

Tom 11: Ręka mistrza, część 2 (04. 10. 2017)

Tom 13: Lśnienie (31. 10. 2017)

Tom 16: Wielki marsz (13. 12. 2017)

Tom 31: Pod kopułą, część 1 (11. 07. 2018)

Tom 32: Pod kopułą, część 2 (25. 07. 2018)

Tom 36: Miasteczko Salem (19. 09. 2018)

Tom 40: Dallas’63, część 1 (14. 11. 2018)

Tom 41: Dallas’63, część 2 (28. 11. 2018)

Tom 46: Christine (06. 02. 2019)

Tom 55: Komórka (12. 06. 2019)
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hehe, najpierw Miasteczko Salem, a później Mroczną Wieżę.

"Pod kopułą" czytałem i fajnie opisał zachowanie ludzi. Zakończenie jednak moim zdaniem byłoby świetne gdyby nie

te "dzieci" bawiące się mrowiskiem. Lepszy byłby zwykły eksperyment wojskowy z wyłączeniem kopuły przez zniszczenie urządzenia pożarem

 

Edytowane przez McDrive
Odnośnik do komentarza

Z moich ulubionych to Ręka Mistrza, Desperacja, Lśnienie, Doktor sen, 

Cmętarz zwieżąt i Joyland.

 

Joyland dobry? Pamiętam jak wychodził i mam wrażenie, że był traktowany wtedy nieco w kategorii lekkiego rozczarowania, może parę recek mnie zmyliło. W każdym razie trzeba będzie obadać tak czy inaczej, bo mam ochotę ostatnio na jakiś kryminał.

Odnośnik do komentarza

 

Z moich ulubionych to Ręka Mistrza, Desperacja, Lśnienie, Doktor sen, 

Cmętarz zwieżąt i Joyland.

 

Joyland dobry? Pamiętam jak wychodził i mam wrażenie, że był traktowany wtedy nieco w kategorii lekkiego rozczarowania, może parę recek mnie zmyliło. W każdym razie trzeba będzie obadać tak czy inaczej, bo mam ochotę ostatnio na jakiś kryminał.

 

Mi się Joyland bardzo podobał, ale nie traktowałem tego jak kryminał, tylko taką lekką lekture o kolesiu na wakacjach.

Odnośnik do komentarza

Joyland to ma super klimat wesołego miasteczka, naprawdę fajnie się to czyta. Jest krótki, ale przez to jest ok.

 

Z nowszych kingów to podobało mi się Przebudzenie, znów przez wzgląd na miejsce akcji i genialny klimat. Słabo wg mnie poszło Kingowi w Panu Mercedesie i tej drugiej części, trzecią odpuściłem bo w sumie nic nowego w tych książkach nie było, ot takie tam thrillery

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
W dniu 20.08.2018 o 23:37, Krzys PL napisał:

Pytanie do tych co czytali Mroczną wieże. Kiedy czytać wiatr przez dziurkę od klucza? po skończeniu czwartego tomu, czy na koniec?

 

 

Nie ma większego znaczenia. Ja co prawda czytałem po czwartym tomie, ale historia jest tak poboczna, że nic nie stracisz, ani nie zyskasz jeśli zrobisz to po całej serii.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.05.2017 o 23:20, Rudiok napisał:

Niestety King ma problemy z zakończeniami. O ile takie To czy Pod kopułą czyta się świetnie to w końcówce pojawia się sporych rozmiarów WTF.

Heh, od zawsze mieliśmy ze znajomymi ubaw z zakończeń Kinga, w niejednej genialnej książce zakończenie jest co najmniej... dziwne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wrzuciłem też na tablicę korkową ale może nie każdy z Was tam zagląda to wrzucam też tutaj

Na grafice jest łącznie 171 postaci/rzeczy z książek i opowiadań Kinga. Gotta Find 'Em All !

king-comp-final.jpg

 

W spoilerze opisy i miejsca wszystkich postaci/rzeczy

Spoiler

30b9f3a5ae31b.jpg

 

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...