Skocz do zawartości

'Zielony jak ta trawa' DS ver.


marchev

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Czy mógłby mi ktoś jak debilowi wyjaśnić jak nakłada się folię Hori (myślę że oryginalną bo sprowadzaną z PlayAsia.com) na dolny ekranik DS-a. Niby ją nałożyłem i niby się pięknie "przykleiła", tyle że teraz ekranik nie ma tego "idealnego" poślizgu. Jeżdżenie stylusem po folii jest porównywalne do jeżdżenia paluchem po szybie. Zaczynam podejrzewać, że przykleiłem ją odwrotnie niż powinienem. Folia składa się z 3 warstw ....eee folii. Na dole taka duża, rzekłbym że największa w całym zestawie, w środku ta właściwa do przyklejenia i na górze taka z uchwytem do ściągnięcia tej warstwy i żółtą nalepką "peel me". To co zrobiłem ja, to: odlepiłem tą dużą folię. Przykleiłem 2 pozostałe do ekraniku konsoli i ściągnąłem tą wierzchnią warstwę. Tyle, że jak powiedziałem - wygoda grania na tak położonej folii jest dyskusyjna, a ponadto jej czyszczenie jest mega niewykonalne bo szmatka się najzwyczajniej w świecie do niej lepi i zostają na niej kłaki. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Czy mógłby mi ktoś jak debilowi wyjaśnić jak nakłada się folię Hori (myślę że oryginalną bo sprowadzaną z PlayAsia.com) na dolny ekranik DS-a. Niby ją nałożyłem i niby się pięknie "przykleiła", tyle że teraz ekranik nie ma tego "idealnego" poślizgu. Jeżdżenie stylusem po folii jest porównywalne do jeżdżenia paluchem po szybie. Zaczynam podejrzewać, że przykleiłem ją odwrotnie niż powinienem. Folia składa się z 3 warstw ....eee folii. Na dole taka duża, rzekłbym że największa w całym zestawie, w środku ta właściwa do przyklejenia i na górze taka z uchwytem do ściągnięcia tej warstwy i żółtą nalepką "peel me". To co zrobiłem ja, to: odlepiłem tą dużą folię. Przykleiłem 2 pozostałe do ekraniku konsoli i ściągnąłem tą wierzchnią warstwę. Tyle, że jak powiedziałem - wygoda grania na tak położonej folii jest dyskusyjna, a ponadto jej czyszczenie jest mega niewykonalne bo szmatka się najzwyczajniej w świecie do niej lepi i zostają na niej kłaki. Pomocy.

 

Z tego co piszesz wydaje się, że założyłes prawidłowo. Faktycznie początkowo folia delikatnie się klei i przyciąga badziewie. Po niedługim używaniu sprawa wraca do normy i gra się bez zarzutu. Miałem podobnie, także luz. Jeżeli sprawa nie mnie, no cóż trafiłes na trefne.

Odnośnik do komentarza
Przykleiłem 2 pozostałe do ekraniku konsoli i ściągnąłem tą wierzchnią warstwę. Tyle, że jak powiedziałem - wygoda grania na tak położonej folii jest dyskusyjna, a ponadto jej czyszczenie jest mega niewykonalne bo szmatka się najzwyczajniej w świecie do niej lepi i zostają na niej kłaki. Pomocy.

Zawsze możesz folię zdjąć, wyczyścić i założyć odwrotnie, choćby dla testu.

Ale z tego co piszesz, założyłeś poprawnie (folię z "peel me" ściąga się jako ostatnią). W sumie dziwna sprawa, mogę przyciskać szmatkę do obu stron folii i żadne kłaki nie zostają....

 

Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się przeszukiwać całego tematu, a mam pare pytań (wiecie może gdzie znajde jakieś polskie faq o DS?). Zamierzam zakupić bo mam okazję tanio zobaczymy co to warte.

 

1. Czy jak kupię czyste DS (stara wersja) to każda nagrywarka pod niego podejdzie?

 

2. Jaka jest różnica między kartami SDHC a MicroSD do nagrywarek.

 

3. Czy R4 wystarczy mi aby korzystać z kopii zapasowych gier, nie musze nic dodatkowo przerabiać?

 

4. Czy muszę uważać na coś przy kupnie konsolki i nagrywarki?

 

5. Jaką nagrywarkę mi polecacie (nie chodzi mi o jakiś sprzęt z kosmosu byle działało, nie fixowało i było tanie)

 

 

Na razie tyle.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza

1. Tak, pod warunkiem, że jest to nagrywarka pod Slot-1. Jeśli chcesz wybrać nagrywarkę do Slot-2, to potrzebujesz choćby Super Flash (chyba tak to się nazywa, nie pamiętam dokładnie), które pozwoli Ci odpalić romy *.nds w drugim Slocie. Jeśli przejdziesz tam przez opcję grania w gry z GBA wbudowaną z DS-a, to konsola będzie widziała tylko romy z GBA i w dół.

 

2. Snake'owi chodzi o coś takiego:

microSD - do 2GB włącznie

SDHC - od 4GB

To jest oczywiście najważniejsza różnica. Więcej znajdziesz tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/SDHC

Jeśli zaś chodzi o R4, to dla R4 przeznaczonego dla kart SDHC przeznaczony jest inny soft.

 

4. Jakość przycisków, touchscreena i zawiasów (przede wszystkim w Lajcie).

Odnośnik do komentarza

A jeżeli kupię tego R4 z kartą 1GB Kingstone Japan to nie będe miał problemu z grami? Wszystko będzie działało i nie będzie jakichś poważnych utrudnień w grze (typu cięcia, zwisy czy inne wpiniające sprawy)? Kupiłbym Acekarda2, ale zależy mi na cenie, lecz skoro R4 nie robiłoby większych errorów mógłbym go wziąć.

 

http://allegro.pl/item450950564_nagrywarka...folia_hori.html

 

Coś w tym stylu będzie ok?

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Nie będziesz miał problemów. Czemu miałbyś mieć? :) Ściągasz rom, wrzucasz na kartę i voila. Wcześniej oczywiście musisz sformatować kartę, a następnie wrzucić odpowiednie pliki ze strony internetowej R4.

 

Z programatorem z tej aukcji będzie ok, choć ja bym Ci polecał zainwestowanie w R4 na karty >= 4GB - pod warunkiem, że chcesz też tam umieszczać liczne homebrew, muzykę czy filmy.

Odnośnik do komentarza
Z programatorem z tej aukcji będzie ok, choć ja bym Ci polecał zainwestowanie w R4 na karty >= 4GB - pod warunkiem, że chcesz też tam umieszczać liczne homebrew, muzykę czy filmy.

 

 

Od tego mam PSP :P.

 

Do gier 1GB mi całkowicie styknie (patrząc na rozmiary ROMów myślę że naprawdę wystarczająca ilość miejsca)

 

 

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza

Di co Ty za glupoty piszesz polecajac to R4SDHC. To nawet nie jest oficjalny produkt, R4 juz nie jest i nie bedzie wspierane w kwestii softu, wiec sa kwiatki z uruchamianiem nowszych gier.

winner, bierz Acekard 2 albo Supercard DS Ver.3 SDHC, na http://www.bamboogaming.cn masz wysylke za darmo.

Edytowane przez Boorak
Odnośnik do komentarza

Dobra, teraz ja.

 

Nie znam się więc pytam.

 

Swego czasu dostałem nds+R4

 

1. Część nowszych gier się wiesza (biały ekran) i wiem że trzeba soft wymienić, ale skąd (pobrać) i jaki (wersja, jak sprawdzić jaki soft mam).

 

2. Czytam, że nie polecacie R4. Jaka jest więc "najlepsza" "przeróbka".

 

3. Mam kartę 1GB, a chciałem 8GB. Problem w tym, że od 4GB w górę format zmienia się na sdhc (większa gęstość zapisu). Ale czy moja aktualna i ewentualnie przyszła ("najlepsza") będzie współpracowała. Czy zainstalowanie nowego softu coś da?

Do tego jak zauważyłem na opakowaniu karty 4gb, micro card miał symbol sdhc, a sam adapter sd. Zmienia to coś?

Odnośnik do komentarza
2. Czytam, że nie polecacie R4. Jaka jest więc "najlepsza" "przeróbka".

 

3. Mam kartę 1GB, a chciałem 8GB. Problem w tym, że od 4GB w górę format zmienia się na sdhc (większa gęstość zapisu). Ale czy moja aktualna i ewentualnie przyszła ("najlepsza") będzie współpracowała. Czy zainstalowanie nowego softu coś da?

Do tego jak zauważyłem na opakowaniu karty 4gb, micro card miał symbol sdhc, a sam adapter sd. Zmienia to coś?

No ja ponownie polecam M3 DS real - w działaniu jest chyba podobna do R4, ale ma raczej większą kompatybilność z grami (najnowszy soft wgrywałem jakieś 4,5 miesięcy temu i jeszcze nie miałem sytuacji, żeby coś mi nie działało). No i obsługuje karty sdhc :)

Edytowane przez Snake.
Odnośnik do komentarza
2. Czytam, że nie polecacie R4. Jaka jest więc "najlepsza" "przeróbka".

 

3. Mam kartę 1GB, a chciałem 8GB. Problem w tym, że od 4GB w górę format zmienia się na sdhc (większa gęstość zapisu). Ale czy moja aktualna i ewentualnie przyszła ("najlepsza") będzie współpracowała. Czy zainstalowanie nowego softu coś da?

Do tego jak zauważyłem na opakowaniu karty 4gb, micro card miał symbol sdhc, a sam adapter sd. Zmienia to coś?

No ja ponownie polecam M3 DS real - w działaniu jest chyba podobna do R4, ale ma raczej większą kompatybilność z grami (najnowszy soft wgrywałem jakieś 4,5 miesięcy temu i jeszcze nie miałem sytuacji, żeby coś mi nie działało). No i obsługuje karty sdhc :)

 

Też się pod tym podpisuję, mam M3 Real od prawie dwóch miesięcy i nie napotkałem na żadne problemy techniczne/zawieszki (z wyjątkiem Time Hollow, ale tu wina leżała po stronie roma). Z tego co wyczytałem na różnych forach, to od M3 lepszy jest tylko Acekard 2, który ma jeszcze różne dodatkowe (wg mnie niepotrzbne) bajery, ale M3 jest tańszy :)

Odnośnik do komentarza

Czy ta folijka Hori jest oryginalna? A jeśli nie, to czy w Polsce jest jakiś sklep internetowy sprzedający oryginalne? Bo ostatnio intensywnie gram w EBA i inne stylus-heavy gry co jest ponoć dość niebezpieczne dla niezabezpieczonego ekraniku (choć mój jak narazie dobrze się trzyma), a z zagranicy samej folijki mi się nie opłaca zamawiać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...