Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś już czasu noszę się z zamiarem kupienia monitora Lcd. Niestety, jestem zielony w tych sprawach, więc liczę na waszą pomoc. Mam do dyspozycji ok. 1000-12000 zł i chciałbym kopić coś dobrego i trwałego ( a nie jakiś szit firmy "krzak") do oglądania filmów, grania (emu, w przyszłości podłączenie konsoli), pisania bez bólów głowy i szybkiego przemęczania się oczu.

Jeśli chodzi o producenta to zastanawiam się między Philipsem, a iiyamą. Co moglibyście polecić z repertuaru, np tego sklepu: http://www.balta.pl/szukaj.php3

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 744
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Jaki monitor LCD najlepiej wybrać, mieszcząc się w przedziale 600 zł - 800 zł ? W Media Markt reklamują teraz jakiegoś Samsunga (chyba) 19 cali za 599 zł albo 699 zł, ale nie jestem w stanie podać teraz konkretnego modelu. Więcej niż 19 cali mi nie potrzebne.

 

Na co zwracać uwagę, jeżeli chciałbym w przyszłości podłączyć do monitora Playstation 3 ?

Odnośnik do komentarza

...odpowiem tylko na ostatnie pytanko. Zwróć uwagę czy monitek ma wyjście HDMI.. Jeśli nie ma [a pewnie nie ma] to fajnie jak będzie miał 2 wyjścia DVi , bo wtedy kupisz tylko przejściówkę i nie będziesz musiał się bawić kablami.

Odnośnik do komentarza

Okej, sprawa wygląda tak. Zadziałałem nieco pochopnie (kierowany zresztą błędnymi informacjami) i zamówiłem monitor NEC 93V 19'' (650 zł, przecenione na 615 zł w zestawie). Dane :

-czas reakcji : 8ms

- kontrast : 700:1

- jasność : 300

- kąty widzenia : 160/160

- format : 4:3.

Koleś mi powiedział, że ma wejście DVI, jednak zacząłem szperać i według innych źródeł ma tylko D-SUB. Jak już pisałem, prawdopodobne jest, że w przyszłości chciałbym do monitora podłączyć PS3, zresztą w ogóle wydaje mi się, że pasowałoby mieć wejście cyfrowe w dzisiejszych czasach (do tego mając dobrą kartę graficzną).

Co ciekawe, zwróciłem uwagę na tańszy BenQ FP93G 19'' (630 zł), który posiada zarówno D-SUB, jak i DVI. Dane :

-czas reakcji : 5ms

- kontrast : 800:1

- jasność : 300

- kąty widzenia : 160/160

- format : 4:3.

Radzicie zmienić decyzję, póki mogę ?

Odnośnik do komentarza

Dzięki za opinie.

Tego Benq już nie mają, z 19sto calowych Gateway'ów jest tylko FPD 1960 za 570 zł (większego szczerze mówiąc nie chcę), w sumie pierwsze słyszę o tej firmie, warto ?

 

-------------------

Jest BenQ E900, ma DVI, ale koleś odradził mi zmianę z NECa, twierdząc, że wejście DVI w tym monitorze ma takie zastosowanie jak "spojler w maluchu" i ogólnie raczej nic dobrego o firmie nie powiedział. Nie wiem co robić. Anulowałem tego NECa, najwyżej wybiorę coś w ciągu najbliższch dni. Co proponujecie z 19'' do 750 zł ?

Odnośnik do komentarza

Dobra, ostatecznie wziąłem Gateway 22'', FPD2275W, czyli ten o którym wspominał zwierzak. Cena zaskakująca, bo 650 zł. Propozycja kupienia go pojawiła się w sumie nagle i w decyzji pomógł mi właśnie post zwierzaka :).

Ma to zakichane DVI. W pełni sprawny, ale za dużo się jeszcze wszystkim nie nacieszyłem, w tym momencie piszę ze starego zestawu. W każdym razie dzięki wszystkm za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem w "normalnym" sklepie komputerowym, możliwe, że powystawowy. W każdym bądź razie mam teraz ważniejszą kwestię :

-w menu ustawień monitora (przyciski z obudowy) pewne opcje nie są dostępne (nie da się ich podświetlić, chociaż widać, że "są"), podobnie w programie EZTune do obsługi tego ekranu, opcje Adjust, Color, Extras są nie do włączenia. Czy tak powinno być ?

-kolejna sprawa : mam kilka portów USB w monitorze, ale po włożeniu do nich jakiegoś urządzenia PC nie reaguje. Potrzeba konfiguracji czy reklamacji ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz zamiar podłączyć PS3 z czasem, to dobrze wziąłeś ten monitorek. Nie ma sensu brać monitora 4:3. Ma HDCP na DVI, więc podłączenie PS3 to nie bedzie problem. Nie wiem jak się spisuje. Dodatkowe plusy to wejscie component, s-video, composite, do których mozesz podłączyć inne konsole (przez component też HD), nie wiem jednak, jak to się spisuje na tym monitorku.

 

Co do Twoich pytań, to jeśli chodzi o portyy USB, to jest to najprawdopodobniej HUB i powinien działać bez sterowników, przynajmniej u mnie w monitorze (CRT) tak działa. Podłączam do jednego wejścia kabel USB idacy od kompa i do reszty portów w monitorze mogę podłączyć akcesoria.

Odnośnik do komentarza

Jaka rozdzialke? Kupujac niewielki HDTV(ktory i tak jest drozszy od monitora) mamy rozdzielczosc 1366x768, na tym monitorze mozna osiagnac wyzsza rodzielczosc, wiec widze problemu. Chyba, ze chodzi o proporcje. W sumie nie kazdy zwraca na to uwage, ale sporo ludzi potrafi draznic to rozciagniecie obrazu na monitorach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

hmmm mozesz atakowac Gateway 22'' FPD2275W... ale jak ktos juz napisal... te monitory to loteria [zobacz na poprzednia strone]

 

ja osobiscie posiadam monitor 22' Chimei CMV 222H... jedni ta marke chwala inni nie wiedza co to jest, opinie sa rozne, a mnie do internetu filmow i grania w zupelnosci wystarcza. plusem jest duza ilosc wejsc: HDMI/Component/Composite/VGA. cena: miesci sie w podanym przez ciebie przedziale ;)

Aktualnie mam do tego podlaczony pc i ps2 [component] - jakosciowo jest ok, o ile gra obsluguje progressive'a xD

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Sprawdz Samsunga 206BW i Samsunga 226BW. Roznia sie jedynie przekatna. Nextgena podlaczysz jakiego chcesz, bo X360 da rade bez problemu(przez VGA albo przez kabel HDMI z przejsciowka na DVI), a i PS3 nie bedzie stanowic problemu, bo monitory maja HDCP. Od siebie polecam, bo mam 22" model od grudnia i jestem zadowolony.

 

 

Podaj jaka masz matryce (S,A lub C) i gdzie kupowales. Tu masz opis jak wejsc do menu serwisowego: http://www.behardware.com/articles/667-1/s...he-verdict.html Czaje sie na ten monitor a nie chce dostac szmiry.

 

 

Odnośnik do komentarza
Sprawdz Samsunga 206BW i Samsunga 226BW. Roznia sie jedynie przekatna. Nextgena podlaczysz jakiego chcesz, bo X360 da rade bez problemu(przez VGA albo przez kabel HDMI z przejsciowka na DVI), a i PS3 nie bedzie stanowic problemu, bo monitory maja HDCP. Od siebie polecam, bo mam 22" model od grudnia i jestem zadowolony.

 

Myślałem o 206/226BW ale gdzie nie poszedłem to miał martwego piksela (tzn model na wystawie..), więc pomyślałem sobie, żeby może jednak poszukać coś u LG (oni dają 30 dni gwarancji na martwy piksel).

Co sądzicie o tym lcd http://www.allegro.pl/item396272740_rewela...l207wt_2ms.html ?

Parametry ma niby niezłe, ale słyszałem że lg/samsungi podobno sporo zawyżają dane...

Edytowane przez Silver
Odnośnik do komentarza

Silver :

stoi u mnie w sklepie taki, przecietny jest ;/ ja sobie strzelilem ostatnio Samsunga T240 i akurat bad pixela nie mialem zadnego i jestem z niego za(pipi)iscie zadowolony. Ma 1080p pixel w pixel i HDMI (Mysle o Xklocku 2 albo PS3) ;d a normalnie 1920x1200. Zadowolony jesetm z niego bardzo tylko gniazdo DVI padlo mi drugiego dnia xDD ale nie chce m isie go odsylac na gwarancje jeszcze bo go lubie. Jesli nie przeszkadza Ci kat widzenia 170H i 160V to jest to dobry wybor. Do tego jest sliczny. T220 to wersja 22"

 

a co do danych nie zawyzaja tylko podaja najkrotszy czas reakcji i kontrast dynamiczny

Edytowane przez kraczek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.