Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ten monitor od prawie miesiąca więc co nie co mogę napisać.

Wszyscy narzekają na podstawkę, że wystarczy pierdnąć a monitor się już trzęsie. Moje biurko do najstabilniejszych nie należy a monitor stoi stabilnie. Co innego przy zmianie ustawień wtedy fakt monitor się "wygina" na tej stopce. Ale tak szczerze to przecież co 5 min nie zmieniamy ustawień. Mój poprzedni monitor to 2032BW SyncMaster Samsunga i na reszcie kolor biały to biały a nie coś wpadającego w żółć. Reszta kolorów też uległa bardzo dużej poprawie a i paleta barw się zwiększyła. Teraz chodząc po tych stronach co kiedyś odkrywam na nich nowe elementy, których nawet nie zauważałem. Jedynie co to musiałem włączyć funkcję ECO na 2 poziom albo ściemnić obraz bo podświetlenie naprawdę wali po oczach. Tak więc i w słoneczny dzień wszystko zobaczymy a i w nocy nasze oczy nie będą się męczyć. Poprzednik miał 2ms tutaj jest 5ms więc tego się obawiałem najbardziej smużenia. Na szczęście ja nic takiego nie zauważyłem. Funkcja Overdrive włączona i do testu załapały się PES13, FIFA 13, NBA2K13, Most Wanted, World of Tanks, Battlefield 3, Burnout Paradise. Oczywiście czytając opinie w necie dużo osób narzekało na smużenie i pisali nawet, że ich starsze monitory na matrycy 8ms są szybsze ale ja i tak ich nie słuchałem i jestem zadowolony. Jedyny drobny minus to drobne srebrzenie białego koloru ale może to mi się po prostu pierdzieli w oczach bo mój wzrok do najlepszych nie należy a pokazując monitor znajomym nie znających się na komputerach nic takiego nie zauważyli.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To nie srebrzenie białego tylko efekt "kaszy". Występują dwa efekty: srebrzenie czerni oraz kasza czyli drobne ziarenko. Zasadniczo są ludzie wyczuleni na to i narzekają ale być może sąstosowane różne matryce w obrebie jednego modelu i różnie może się trafia. Albo poprostu ktoś tego nie widzi więc jest ok.

 

Co do 2032BW to on nie był żółty tylko miałeś go źle ustawionego. Iyame też można źle wyregulowaći będzie żółty.

Odnośnik do komentarza

ja posiadam 23'' LG 234 IPS. Kolory swietne, prawie jak u mnie na komorce :)

w bf'a gram bez problemu, nic smużenia nie stwierdzilem. Jedyny minus jest taki ze na czernym tle widac ze czasami matrycja nie jest idealnie rowno podswietlona. Tj jeden róg jest minimalnie jasniejszy ale to w niczym nie przeszkadza.

moge z czystym sumieniem polecic

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Zwykły monitor 16:9, może być 21 cali, jaki i za ile? Hajsy mam, ale wiadomo, jestem z Poznania i chciałbym wydać jak najmniej. Nie zależy mi na żadnych wodotryskach, raczej celuje w minimum. Cokolwiek potrzebuję cobym mógł wreszcie i przy biurku pograć w 16:9 jak człowiek. Ile można grać jak jakiś konsolowiec przed telewizorem Full HD :/.

Odnośnik do komentarza

Tak podpytam - nie szukam konkretnego modelu, ale raczej serii lub typu, a mianowicie monitora, który posłuży mi na co dzień do pracy, ale zarazem do którego będę mógł podpiąć różne konsole przez złącze HDMI. Zależałoby mi także na przynajmniej jednym wejściu USB. Widzę, że nie wszędzie jest to nadal standard, chociażby patrząc na powyższego BENQ, dlatego tak przy okazji pytam, czy ktoś może zasugerować za czym powinienem się konkretnie rozglądać, co spełni powyższe oczekiwania, a zarazem będzie prezentować w miarę sensowną jakość?

 

Oczywiście jak najtaniej, ale bez przesady - już wolę wydać trochę więcej i mieć monitor na lata, niż 300zł na coś co zacznie mi piksele wywalać po pół roku, albo na którym zauważalne będzie "mrowienie" ekranu (siedzę blisko monitora, więc łatwo dostrzegam takie rzeczy).

 

Do dziś od już prawie 7 lat używam NEC MultiSync 90GX, z którego jestem niezmiernie zadowolony - świetne kolory, żadnych problemów z pikselami czy mrowieniem. No gdyby nie fakt, że nie mam (nie potrzebuję) telewizora HD, oraz że monitor nie jest szerokoekranowy (1280x1024), to w ogóle bym nie rozważał zmiany.

Odnośnik do komentarza

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/3253066

 

polecam

 

btw. nie wiem o co chodzi ludziom z tą nóżka ale kolega ma z nią problem (jest lekko przechylona, podłożył kartkę) u mnie jest wszystko w najlepszym porządku.

 

 

widzisz, to już 2 poleca ten model :) 

 

Nóżka ma wadę- chwieje się monitor jak chcesz wcisnąć guzik np. Normalnie nie przeszkadza, ale jak coś chcesz zrobić- wcisnąć guzik, zmienić kąt nachylenia, to wszystko lata jakby miało zaraz odlecieć. O to chodzi z tą nóżką. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

http://www.ceneo.pl/23356010 - od siebie polecam ten. Piękny obraz, wejście HDMI, 1080p i 22 cale za niespełna pięć stówek. Gram na nim od jakiegoś czasu i jestem diablo zadowolony, niektóre gry potrafią oczarować (Naruto UNS3 wygląda na nim zdecydowanie lepiej od anime).

Odnośnik do komentarza

Na Allegro widzę monitory 23' za 6-7 stówek, czy telewizory 32' za 8-9 stówek. Jaka będzie różnica między telewizorem, a monitorem? Lepiej kupić monitor, czy telewizor i pod hdmi się podłączyć? Na razie siedzę na 17stu calach:), ale celuję w coś minimum 23 cale. Tylko teraz nie wiem, czy monitor, czy telewizor? Co lepsze do grania? Są różnice?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...