Skocz do zawartości

The Shield


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem. Co za piękne zakończenie. Co za mocne zakończenie. Ech, aż mi łezka popłynęła przy napisach końcowych, ja to jednak jestem wrażliwy.

 

Chciałem je.bnąć rozprawkę, ale szczerze to mi się nie chce i nie będę was męczył. Będę tęsknił za każdą jedną postacią w tym serialu. Szkoda tylko że Claudette gdzieś od 4 sezonu, gdy pojawił się temat jej jako kapitana Stodoły, stała się zrzędliwą jędzą, ale dobrze że chociaż na końcu okazała jakieś ludzkie uczucia wobec Dutcha.

 

Generalnie tak sobie myślę że w tym serialu nie było ani jednej kobiecej postaci budzącej sympatię, oprócz Danni, chociaż ona też momentami miała swoje odpały.

 

 

I GUESS...

 

 

...ENOUGH PAINKILLERS...

 

:frog:

 

 

:frog:

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Widzieli?

 

 

vs

 

https://streamable.com/ltn8

 

:cool:

 

 

BTW dwa dni minęły, wciąż nie mogę się pozbierać i często myślę o tym serialu. Jak oglądam ten finalny montaż to chce mi się płakać, tęsknię w chuy :beksa: 

 

 

Jak ja zazdroszczę ludziom którzy mają to jeszcze przed sobą ehh, a sam jeszcze byłem parę tygodni temu na ich miejscu ;/

Edytowane przez c0r
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem (i patrząc po ostatnich stronach, słusznie, że nie wchodziłem do tematu). Świetny serial, warto było.

 

Nie wiem czy też mieliście takie wrażenie, ale dla mnie pierwsze sezony są dość oldskulowe i kręcone jeszcze wedle zasady na trochę głównego wątku, ale każdy odcinek ze swoją oddzielną historią. Taki serial, który można ciągnąć bez końca, a przegapienie odcinka nie zaburza wszystkiego. Z kolei końcówka to już serial nowego typu, skupiony na głównym wątku.

Odnośnik do komentarza

Generalnie przez pierwsze dwa, trzy sezony schemat każdego z odcinków był dość zauważalny: 30-35 minut spraw kryminalnych i ogólnej pracy policji, oraz jakieś 10-15 minut życia prywatnego bohaterów i nakreślania ich charakterów. Ale kłóciłbym się czy przegapienie pojedynczych odcinków nie zaburzyłoby całości, to nie jest procedural pokroju CSI, mimo że ma w sobie pewne jego cechy. Sporo wątków w początkowych sezonach, które nawet gdy trwały po kilka minut na odcinek, potrafiło wrócić w ostatnim sezonie - twórcy sprawnie wyciągali trupy z szafy, zapominając o naprawdę niewielu sprawach.

 

 

 

Moim zdaniem dwa pierwsze sezony to zapoznanie z głównymi bohaterami, ale mają one ogromne znaczenie na tle reszty, bo w zasadzie w nich mają miejsce wydarzenia które są w dalszej części serialu największym zagrożeniem dla całej ekipy, czyli zabicie Terry'ego Crowleya oraz napad na armeński pociąg. Wszystko co dzieje się potem ma związek właśnie z tymi wydarzeniami, chociaż trzeba przyznać, że twórcy trochę uśpili widzów co do tego pierwszego, dopiero w szóstym i siódmym sezonie zabójstwo Crowleya wraca, gdy Shane zaczyna szantażować tym Vica.

 

 

 

Aha.

 

 

What about my goddamn choice? What about the goddamn team? What about protecting the team? :(

 

Coś czuję że Ronnie w więzieniu długo nie pożył, biorąc pod uwagę jakim zagrożeniem byli ludzie Antwona Michella.

 

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Ja popełniłem duży błąd ponieważ nie uważalem tak mocno  jak sie powinno w 1 odcinku, gdzie do szło do waidmoego wydarzenia, najwazniejszego w skali  serialu, cała ta strzelanina przeleciała, i  pozniej dopiero sie dowiadujemy co tam zaszło.

Odnośnik do komentarza

Ja tak samo, nie znało się jeszcze bohaterów i jakoś nie sądziłem że już w pierwszym odcinku będzie tak kluczowa scena. Dopiero w późniejszych odcinkach z dialogów ogarnąłem o co poszło, dlaczego itp. No i znalazłem tę scenę na yt, goty, ta muza, cały strike team w swoim żywiole :banderas:

 

 

Aż sobie obejrzę chyba pierwszy sezon jeszcze raz póki mam netflixa, ciekawie się będzie oglądało gdy zna się cały serial, bohaterów i zakończenie. 

Odnośnik do komentarza

Właśnie tak sobie myślę że Shield to znakomity serial do rewatcha, bo jest tak długi i tak złożony, ma tak wiele spraw i wątków, że oglądając drugi raz ciągle możemy odkryć coś nowego, bo naprawdę wiele rzeczy można przeoczyć, albo po prostu o nich zapomnieć.

 

Co do remastera to na pewno będzie to świetna rzecz, ale nie ukrywam, że ziarnistość i taka sobie jakość obrazu w oryginale robiła dużą część klimatu dla mnie.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 10 miesięcy później...

Odkopuję i wyczekuję.

 

Cytat

9751_tn.jpg

 

- The 18-disc box set will be available for purchase on November 6. All 7 seasons (4188 min)
- This definitive collector's edition set features 4K RESTORATIONS OF EACH EPISODE, along with dozens of hours of special features including deleted scenes, commentaries from the cast and crew, featurettes and so much more!
- Creator Shawn Ryan hails this Collector's Edition Blu-ray set "as the exclamation point to the legacy of The Shield." Ryan recalls, "A high-definition restoration was not possible until now." Thanks to a new patented process, the entire series has undergone a 4k transfer and restoration from the 16mm film elements preserving the intentional grit and raw texture that's unique to this series.

SPECIAL FEATURES - BLU-RAY EXCLUSIVE:
- The Shield Reunion – cast & crew reunion special to reminisce and reflect on being a part of this landmark series
- The Shield: A Retrospective – a look back at the lasting impact the series has had on TV and how its themes are still relevant today
- Restoring The Shield – a behind-the-scenes look at the technological processes involved in the High Definition upgrade
- The Critical Response to The Shield – how critics initially received the series and if/how their opinions changed throughout the duration of the series' run
- The Shield Writers Room Reunion from the ATX Festival Panel

 

http://www.blu-ray.com/news/?id=23701

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

W końcu i ja obejrzałem całość. Nie będę się powtarzał, za(pipi)istych i za(pipi)iste zakokczenie. Niesamowite, że ma się wrażenie, że ogląda się serial trochę jakby z poprzedniej epoki, a jak czytałem tutaj pierwsze wasze relacje, to był to rok 2008 i właśnie wychodził ostatni sezon. Ale ten czas zapierdziela... 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...