Skocz do zawartości

Jak zaczęliście waszą przygodę z Gran Turismo?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoje pirwsze GT zakupiłem na bazarze, na pudełku widniał napis GRAND TURISMO :P wersja JAP. Do opisu w PE zostało jakieś 2/3 tyg a ja za chiny nie mogłem przejść licencji nr 1. O necie to chyba jeszcze wtedy mało kto słyszał, więc męczyłem się i ciułałem z kuzynem na zmianę, kasę za sunday cup (chyba to te wyścigi bez licencji) by uzbierać na tuning lub lepszy wózek (w dodatku jeszcze bez memorki więc za każdym razem od nowa). Dopiero z premierą opisu w PE oświeciło mnie że muszę się zatrzymać na tej pierd...onej kratce na mecie hehe

GT kocham do dziś i wraz z moją DF PRO nie możemy się doczekać pełnego GT5

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

dawno temu, jeszcze w liceum z kumplem zakupilismy na spółe psx a wraz z nim gt w ktore pogrywalem sporadycznie, nastepnie w psx extreme zobaczylem czasy z licencji i stwierdzilem ze jak oni potrafia wykrecic takie czasy to ja potrafie lepsze i ... tak bylo:P potem bylo gt2 gt3 a dalej studia i kontakt z konsolami jak i gt sie zerwal. Potem to juz uprawialem inne sporty xD

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja zacząłem moją przygodę z GT za czasów PSX'a czyli bardzo dawno. Pamiętam jakby to było dziś gdy robiłem wszystkie licencje na złoto, a przy setnej próbie (którejś tam licencji) rzuciłem padem (ehh wytrzymałe te Dual'e, co nie:P) o ścianę. Zrobiłem wszystko co się dało i potem odstawiłem grę na półkę. Później opchnąłem PSX'a (GT2 tylko co liznąłem) i nabyłem PC'a. No cóż tam dobrych wyścigów to raczej nie ma, nie liczą CMR, ale za trasami terenowymi to ja nie przepadam. Po wielu latach nabyłem PS2 i dokupiłem GT4 no i cóż gra się fajnie.

 

Aha tak btw, żadnym maniakiem tej gry nie jestem.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Swoje pierwsze GT(4) wygrałem w Tekkena wraz z PSTwo i SingStar-em 80's przedtem jakoś nie interesowały mnie symulatory jazdy a ze ściganek grałem wyłącznie w zręcznościówki i arcade, Ale tryb Managera w GT4.... rozwalił mnie i trzyma do teraz. Jeździć to moim zdaniem się nie da w tą grę ale zbieranie furek jest super... Wiem wyśmiejecie mnie :-(

Odnośnik do komentarza

Kiedys dawno temu gdy mialem lat chyba 16cie moja rodzina wyjechala na mazury, ja przechodzilem okres buntu i zostalem w domu. Kumpel przyniosl psx'a i dreamcast'a, ustawilismy 2 tv obok siebie i zaczela sie jazda, na psx wrzucilismy gran turismo, a na dc soul calibur (czy jak on sie tam nazywal na dc), jedni grali drudzy spali i tak na zmiane ktos wstawal i ktos szedl spac przez 2 tygodnie ;P

Odnośnik do komentarza

Nie pamiętam który to był rok jak mój wujek zakupił PSX'a i pewnego razu gdy z rodzinką do niego pojechaliśmy włączył mi konsolę i "jakieś wyścigi". To był szok-moja pierwsza trójwymiarowa gra w życiu:D Oderwać się nie mogłem i od tej pory moim celem było zdobycie szaraka i tej gry. Trenowałem wtedy kolarstwo i na jakimś wyścigu wygrałem trochę kasy, resztę dołożyli rodzice i już się cieszyłem z konsoli i GT2. Zaliczyłem ją na 100% i od tamtej pory poszło-jedynka, później trójka i czwórka na PS2, a teraz czekam aż uda mi się kupić PS3 i odliczanie czasu do premiery GT5:D

Odnośnik do komentarza

jak miałem z 12 lat kolega miał GT1, i spróbowałem, fajnie się grało i super było, wtedy dopiero po jakimś czasie dostałem własna konsole, i w sklepie znalazłem Gran Turismo, odrazu wziąłem bez przemyślenia

to były czasy 290 samochodów w grze nie było widziane co dziennie!

Odnośnik do komentarza

1998 rok, maj. Gry kupowało się za 50 złotych. A że miałem model konsoli scph 1002, który miał słabszy czytnik, (strasznie także się przegrzewała, jak była gorąca to gry się nie wgrywały wynosiło sie na balkon he) gra mi zacinała i się zwieszała, bo była nagrana na zbyt wysokiej prędkości.. więc trzeba było ją zwrócić, lecz miesiąc później już dostałem "grywalną" wersję:) bezcenne

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jakiego szoku doznaje gracz, ktory pierwszy raz na oczy zobaczyl pelne 3D? Polroczna (pipi)zka? Siwizna w wieku 16lat? Niewazne. Widzialem wczesniej gry w 3D, ale nic nie wywolalo u mnie takich zaburzen psychicznych jak pierwsze GT. Siedzialem z rozdziawiona geba, oczy wielkosci pomaranczy, po 5min dostalem drgawek, zaczalem sie slinic..... "zeby chociaz moc potrzymac tego pada" pomyslalem. Kuzyn dal mi sie karnac.... JA JADE!!!!!!!!! JAKIE TO JEST REALISTYCZNE! Nagle pad zaczal wibrowac..... nie wiem co sie stalo, ale obudzilem sie na podlodze... chyba stracilem przytomnosc. Jeszcze jedno okrazenie, jeszcze tylko jedno.. aaaaaaaaa...... .......mamo ja juz nie jestem glodny, nieee, nieeee chce do domu nieeeeee!!!!!!

Ech.... Niesamowita gra. Ostatnio puscilem intro z GT1 na youtube.... kuzyn spojrzal na mnie, wsalismy z duma, podnieslismy glowy ku gorze...

......hymn minal, chwila ciszy.

Ta gra jest magiczna.

Edytowane przez bad-garfield
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Tradycyjnie. Pierwsza konsola Playstation 1, już nie pamiętam kiedy to było, potem już kolekcjonowanie najlepszych samochodówek. Pierwsza była TOCA, potem chyba przypadkowo wpadła mi w łapska GT1 i wiele więcej do szczęścia nie było trzeba. Nie zapomnę jednak momentu z jaką niecierpliwością czekałem na GT2, gdy miała nadejść premiera dwójki łaziłem dzień w dzień po marketach i empikach.... w końcu kupiłem nówkę sztukę, oryginalną oczywiście. No i podwójne niesamowicie miłe zaskoczenie bo w pudełku były dwie płyty arcade i ta pełna lecz to co nie pozwoliło mi odejść od ekranu to zawartość drugiej płyty.... licencje,ogrom fur,prowadzenie, niesamowicie piękna grafa i "wariackie" powtórki ryjące beret dosłownie... moim oczom ukazało się niebo! W sumie to z domu wychodzić za często nie chciałem. Potem już automatycznie kupiłem GT3, GT4 Prologue (bo nie moglem się doczekać) no i pełna GT4, w której moja miłość do serii nie osłabła ani trochę... nie będę ukrywał, dla tej gry (GT4) kupiłem najlepszą wtedy na rynku kierownicę za ciężko zarobioną kasiorę i nie żałuję do tej pory. Nie będę też ukrywał, że to właśnie cała seria Gran Turismo dała mi najwięcej satysfakcji z wirtualnych wyścigów. Nie będę też ukrywał, że z ogromną niecierpliwością czekam na pełną GT5, ale nie mam już takiego ciśnienia przy oczekiwaniu jak w poprzednich odsłonach tej serii... wtedy GT było zdecydowanie bezkonkurencyjne, teraz sytuacja sporo się zmieniła no i ja wydoroślałem... chyba :P

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

ja zacząłem pamietam z GT1 na czarno białym ekranie bo nie miałem kabla odpowiedniego bo chyba po przeróbce był wymagany nowy kabelek juz nie pamiętam szczegółów :) na 14' calowym TV Goldstar, replaye pamietam mnie rozwaliły w tej grze i w ogóle z przesiadki z Ridge Racer to było coś.

Edytowane przez peter
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pamiętam że była sobota i jadłem akurat placki ziemniaczane przygotowane przez mamę. Ok 13 do domu przyszedł tata z grą którą kupił na targu z wydrukowaną nawet okładką- wiadomo, to było Gran Turismo. I sie zaczelo. Najlepsze ze wtedy tj. z 12 lat temu nie mialem jesczze memorki w PSXie ( co szybko nadrobiłem) i gralem np endurance bez późniejszego sejwa. Ownage.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pierwszy styk z GT było w PSX EXTREME:) Piękne screen'y itp (zapowiedź). Napaliłem się, więc i czekałem na premierę. Kiedy tylko się ukazała w Polsce to zakupiłem. Nie żałuje :)

 

Później to już GT2 i GT3, jednak w GT4 i GT5Prologe nie grałem. Teraz czekam na GT5, długa przerwa była (od GT3), więc raczej dobrze będzie się grało.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Gran Turismo, pierwsza część była jedną z najwcześniejszych gier jakie dołączyły do mojej kolekcji gier na PSX. Później doszło GT2... I tu nastąpiła przerwa. Dość późno dorwałem w łapy PlayStation 2, więc i późno dorwałem GT4. Z GT3 nie miałem przyjemności niestety.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...