Skocz do zawartości

Jak zaczęliście waszą przygodę z Gran Turismo?


Rekomendowane odpowiedzi

ps3 to moja pierwsza konsola, gt5 to moja pierwsza gra z tej serii

zaczeło sie od Emeta do którego chodziło sie po zajęciach w szkole (liceum) na PS2, tam zobaczyłem poprzednie serie GT, miedzy innymi GT4...

na premiere PS3 SLIM kupiłem konsole, dostałem od Emeta gt5 prologue do ogrania... później zbliżał sie czas premiery GT5, przekomażałem sie ze nie kupie symulatora wyscigów gdy nie będzie w pełnej wersji sladów opon ;p... ślady pojawiły sie to ja pojawiłem sie w RTV euro agd i nabyłem pełną wersje GT5

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

PS3 to tez moja pierwsza konsola. Wczesniej brat mial PS2 i GT4 ale bylem jeszcze 'za mlody' na symulatory i wolalem NFSy itp :P Teraz jakos 2 tygodnie po premierze dlugo myslalem nad kupnem GT5 poniewaz bylem laikiem w symulatorach lecz pewna receznaj wlasnie opisana oczami gracza takiego jak ja przekonala mnie i nie zaluje ani zlotowki :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nigdy nie przepadałem specjalnie za wyścigami, ale jak w 1998 wpadłem do kumpla i zobaczyłem GT to kopara mi opadła do dziś pamiętam jak jaraliśmy się replayami który jak na tamte czasy gniotły swoim poziomem grafiki.

 

Ta muzyczka i nietypowe menu gry, testy na licencje i testy wydajnościowe fur, model jazdy, ogrom fur i chęć zarabiania kasy na wyścigach by kupować kolejne, tuningowanie fur i to coś czego już nigdy nie spotkałem w żadnej grze wyścigowej.

 

Próbowałem z Forza 3 i kilkoma innymi wyścigami, grać coś więcej niż kilka wyścigów - nie wyszło. Nie mam ps3 ale podejrzewam że do GT5 też podszedłbym bez większych emocji.

 

Gran Turismo 1 było absolutnie jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

To i ja coś napiszę. Pierwsze zetknięcie z pierwszą częścią Gran Turismo zaliczyłem na Szaraka wieki temu. O ile dobrze pamiętam to na płycie "Demo One" było demko gry - płytkę mam do dziś. Posiadaczem pełnej wersji stałem się chwilę później przez przypadek... Otóż kiedyś miałem grę Total NBA '98. Pech chciał, że na pudełku po oderwaniu ceny został brzydki ślad i pozostałości po nalepce. Było mi smutno i źle z tym, więc mój tata postanowił pozbyć się śladów po nalepionej cenie... Pech chciał, że użył do tego zmywacza do paznokci. Co się stało z plastikowym pudełkiem, to chyba nie muśże mówić. Nie dość, że ślad pozostał nadal, to pudełko zniszczyło się jeszcze bardziej, bo zmywacz "wypalił" plastik. Wpadłem w płacz, a tata w ramach zadośćuczynienia powiedział, że kupi mi nową grę, którą sobie wybiorę. Wtedy też będąc w sklepie wskazałem na pudełko z Gran Turismo... A potem już się potoczyło do przodu... GT2, GT3, GT na PSP, GT4, GT5... A teraz czekam niecierpliwie na GT6.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Właśnie Demo One ! Wpadłem kiedyś do kumpla który akurat stał się posiadaczem PSX-a . No i miał czarno-biały telewizor (nikomu to nie przeszkadzało..hehehe) Na Demie One było właśnie Gran Turismo. Półtora okrążenia po słynnym Special Stage Route 5  po czym kończył się czas dema. Ale najbardziej miodne były właśnie powtórki-ówczensy realizm wbijał w ścianę bardzo mocno ! :) Demo było ograne kilkaset razy. :) Po czym za kilka tygodni na bazarze można było dostać "pełną wersję" GT . Oczywiście tylko u ruskich.:)  I się zaczęło granie non stop bez memorki. Uprosiłem jednego wrednego typa by mi pożyczył na chwilę kartę pamięci. Negocjacje były bardzo trudne.W rewanżu obiecałem mu że mu pożyczę Gran Turismo. Zgodził się . Save zrobiony. Gra pożyczona na kilka tygodni po czym wróciła we właściwe ręce :)  Za jakiś czas już miałem swoją konsolę i oczywiście GT. Koniecznie z kartą pamięci ! A z typem po dziś dzień już nie gadam...

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ja nie pamietam juz czy zaczynalem od dema (chociaz jest to bardzo prawdopodobne). Pamietam natomiast, ze pierwsza czesc byla pierwsza gra kupiona w sklepie, nawet pamietam, ze specjalnie po nia gdzies jechalem z rodzicami :).

Przeszedlem ja do samego konca (60fps na CSR5 zapieral dech w piersiach). Potem podobnie bylo z GT2.

 

Kolejnych dwoch czesci juz tak nie przewalkowalem z powodu mniejszej ilosci czasu i tez dlugiego okresu bez konsoli (a pozniej jej krotkiego pobytu u mnie).

 

Na szczescie teraz mam PS3 i piata czesc na nowo przywrocila dawne wspomnienia (i zapisuje kolejne).

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Opisywałem to już w którymś z moich postów od kiedy zacząłem i ile czasu już w to gram.

 

Zacząłem od jedynki i jak na razie, nie grałem jeszcze w GT3 i GT4.

 

Ostatnio zakupiłem sobie GT5AV i z miesiąc temu GT6 wraz z PS3 na bardzo ciężkie czasy, czyli najmniejsza pojemność 12GB :) Przygoda z Gran Turismo trwała, trwa i będzie trwać bardzo długo :) a w szczególności co do starej jedynki ;D bo moja kariera już się ciągnie 15.rok i nie mam zamiaru przestać, a wracam do testowania aut z mojego garażu na zaległy sezon, o którym to piszę, jak i by ktoś chciał podzielę się moimi informacjami, tylko zapytać i z chęcią odpowiem.

 

GT2 już tak bardzo mnie nie wciągnęła, brakuje mi tam czegoś, czego w GT1 nie ma i nie potrafię tego określić słowami.

Odnośnik do komentarza

Opisywałem to już w którymś z moich postów od kiedy zacząłem i ile czasu już w to gram.

 

Zacząłem od jedynki i jak na razie, nie grałem jeszcze w GT3 i GT4.

 

Ostatnio zakupiłem sobie GT5AV i z miesiąc temu GT6 wraz z PS3 na bardzo ciężkie czasy, czyli najmniejsza pojemność 12GB :) Przygoda z Gran Turismo trwała, trwa i będzie trwać bardzo długo :) a w szczególności co do starej jedynki ;D bo moja kariera już się ciągnie 15.rok i nie mam zamiaru przestać, a wracam do testowania aut z mojego garażu na zaległy sezon, o którym to piszę, jak i by ktoś chciał podzielę się moimi informacjami, tylko zapytać i z chęcią odpowiem.

 

GT2 już tak bardzo mnie nie wciągnęła, brakuje mi tam czegoś, czego w GT1 nie ma i nie potrafię tego określić słowami.

Wiesz czego zabrakło w części drugiej?

Sentymentu;)

W jedynkę grałeś najpierw, było to pierwsze GT w jakie grałeś, byłeś młody i masz w bani inne wspomnienia z tamtym okresem. Dwójka to już nie to, a jednak to cześć druga ma wszystkiego więcej.

Często chyba idealizujemy w naszych głowach te stare gry. Niektórych tytułów nie wolno nawet odpalać po latach, by czar nie prysl i nie pojawił się zawód. Ja tak miałem ostatnio z trzecim Tomb Raiderem. Kiedyś to była super gra, ale po zagraniu w najnowsza cześć na PC z grafą na maksa, ten stary TR odpycha w cholerę.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Też skrobnę kilka słów. Zaczęło się coś koło roku 2006-2007, nie posiadałem żadnej konsoli, w GT2 grałem poprzez ePSXe i dobrze się bawiłem. Coś koło 2008 roku kupiłem używaną, nie przerobioną PS2 (srebrną żeby była ścisłość) wraz z GT4. Tematy gier wyścigowych nie były mi obce ale Gran Turismo 4 ścięło mnie z nóg. Do dzisiaj bardzo ciepło wspominam ten tytuł. Ba, stawiam go jako jedną z lepszych gier w jaką kiedykolwiek grałem. Wymłóciłem wszystko co się da na 100%, mam niemal wszystkie auta w garażu. Na padzie grało się super, przy trudniejszych licencjach podłączałem kierownice Logitech WingMan. Nie zapomnę jaką przyjemność sprawiało mi zabranie Hondy NSX na Motegi albo S2000 na Nordschleife z podłączoną kierownicą i jeżdżenie samemu po torze - bez przeciwników - dla samej jazdy. Potem z ciekawości obadałem GT3 i Tokyo-Genewa, tak dla zasady. Dwa lata później, kupiłem PS3 tylko dla GT5, w oczekiwaniu nań zagryzłem GT5P. Czar gdzieś przysną. Niby grało się z przyjemnością, ale nawet na kierownicy GT5 nie mogło fiknąć do czwartej części. Gran Turismo 6 uświadomiło mnie w przekonaniu, że seria, sorry ale toczy się w dół

 

Grałem we wszystkie części (łącznie z edycją na PSP i GT2 na emulatorze) oprócz GT1

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...