Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

Windows już startuje ale w dość dziwny sposób, wszystko zresetowane chociaż dane na dyskach pozostały. Chciałem go wywalić w cholere i postawić Linuksa ale pojawił się inny problem, nie widzi on partycji tylko całą przestrzeń jako pustą. Na starym lapie używałem Ubuntu przez kilka dobrych lat i takiej sytuacji nie miałem. Mam 2 partycje NTFS. Z dyskiem napewno problemy są ale póki co nie kupię nowego, już prędzej drugi zewnętrzny do skopiowania danych przed całkowitym formatem. A tak sobie chwaliłem że wszystko śmiga :(

Odnośnik do komentarza

Pany, mam mały problem z kartą graficzną :/

Wczoraj jak czyściłem kompa ( po 6 latach nie otwierania ) musiałem użyć siły by zdjąć radiator z GPU, jak się potem okazało uszkodziłem małą cewkę która aktualnie się trzyma na jednym z drucików ( Foto niżej )


13119028_1059961624064712_48459911921386
13055466_1059961617398046_68569582634642
13103541_1059961600731381_2480871633368813124850_1059961654064709_53623909552824



Dziś włączam kompa i... 80 stopni w idle, 100 w grze, przed chwilą grafika sama się wyłączyła. Otóż nie działa nagle wentylator. Macie jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

zakupilem karte sieciowa do stacjonarki z antena zewnętrzną, router mam 7 metrów dalej przez 1 ściane - moc sygnału waha się 18-46%, zazwyczaj bliżej dolnej granicy

 

stary laptop postawiony obok stacjonarki ma full moc sygnału mimo braku zewnętrznej anteny

 

najnowsze sterowniki pod win10 do tej karty podegrane

 

WTF

Odnośnik do komentarza

Ile dałeś za tą kartę? 15 zł i wysyłka?

Bo ja mam dwie karty - jedną dostałem jako gratis do stacjonarki to znajduje mało połączeń i zasięg ma słaby i drugą sobie kupiłem lepszą i tutaj zasięgi jest na maksa.

Tyle ze czasem tez cos zasięg spada, ale to wina zje.banej vectry, bo i na tablecie tez wtedy net wolno chodzi.

Odnośnik do komentarza

Ile dałeś za tą kartę? 15 zł i wysyłka?

Bo ja mam dwie karty - jedną dostałem jako gratis do stacjonarki to znajduje mało połączeń i zasięg ma słaby i drugą sobie kupiłem lepszą i tutaj zasięgi jest na maksa.

Tyle ze czasem tez cos zasięg spada, ale to wina zje.banej vectry, bo i na tablecie tez wtedy net wolno chodzi.

 

zwróć uwagę na ilość urządzeń podłączonych do rutera, szczególnie na takich OEMach od ISP to robi różnicę sporą

prędkość jest chuyowa adekwatnie do wskaźnika zasięgu - costam ciagnie na mocniejszym sygnale ale jak spada do ~20% to jest tragedia

 

no to odpowiedź jest jedna - chu,jowa karta sieciowa, tak to jest jak sie oszczedza kase na podzespolach, bizon przyjdzie i wytlumaczy, poza tym poczytaj opinie w internecie, wiekszosc brzmi "slaba antena w zestawie"

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Trochę ponad roczny lenovo z50 i już uszkodzone gniazdo jack, gra tylko jedna słuchawka, testowałem kilka par. No to pograne dzisiaj...

 

OK nie działa już nic poza jedną słuchawką, nie ma dźwięku nawet z głośników. Komputer cały czas myśli, że podłączone są słuchawki. (pipi) cały tydzień czekam na weekend żeby pograć a już się żyć odechciewa.

 

 

EgQIiM7.jpg

 

Czyli z takiego durnego powodu czeka mnie serwis, miesiąc bez kompa, stawianie wszystkiego od nowa i porysowany lapek. Cudownie.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Od jakiegoś czasu bateria mi nawala w laptopku, pierw wyłączało się na poziomie 40%, potem przy maksimum naładowania i odłączeniu kabla gasło po paru minutach, potem w ogóle nie było miernika naładowania, a jedynie pusta bateryjka i znak podłączenia do kontaktu, jakby nic tam nie było i żyło jedynie na energii dostarczanej. Potem juž karuzela, raz wyłącza się zaraz po odłączeniu mimo 100%, dziś se kwadrans w indyka pograłem itd.

 

Jest szansa, że to styki nie dociskają, czy na mur beton bateria zużyła cykle i trza pińć stów bulić?

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu bateria mi nawala w laptopku, pierw wyłączało się na poziomie 40%, potem przy maksimum naładowania i odłączeniu kabla gasło po paru minutach, potem w ogóle nie było miernika naładowania, a jedynie pusta bateryjka i znak podłączenia do kontaktu, jakby nic tam nie było i żyło jedynie na energii dostarczanej. Potem juž karuzela, raz wyłącza się zaraz po odłączeniu mimo 100%, dziś se kwadrans w indyka pograłem itd.

 

Jest szansa, że to styki nie dociskają, czy na mur beton bateria zużyła cykle i trza pińć stów bulić?

 

być może nawet nie chodzi o to że się zużyła jeśli chodzi o same właściwości, tylko elektronika padła (często się zdarza), na to nie ma rozwiązania niestety.

Edytowane przez _Shaman_
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ok proste pytanie. 

Dlaczego mój komputer tak (pipi) muli w trakcie instalowania / rozpakowywania / ściągania czegokolwiek dużego ? 
Wszystkie gry chodzą normalnie, nawet Wiesiek 3 nie ma problemów, zero problemów z crashami, bluescreenami, prędkośc downloadu jest w porządku ( 3mb/s i wyżej ) itp

Ale nie daj boże próbuje coś dużego rozpakować albo zainstalować to dosłownie komputer sie osrywa do tego stopnia że instalka potrafi zająć 5-6 godzin ( jeśli mówimy o czymś dużym np na Steam ) a czasem nawet zostawienie na całą noc nie pomaga.. 

To wina padającego dysku twardego ? Tego że dawno nie było formata ? Czy jeszcze inna cholera ? 

Odnośnik do komentarza

Najprawdopodobniej Real time scanner plików wbudowany w antywirusa lub antimalware co przy przeciętnym hdd daje opłakane rezultaty. Bez danych smart niczego się nie dowiesz o kondycji hdd jeśli ta wymaga uwagi.

A co moge na to poradzić nie grzebiąc w kompie ? Wyłączyć antywira w trakcie instalacji ? W sumie antywir cały czas ten sam jest i był ( Avast ) ... 

Odnośnik do komentarza

Wyłącz skanowanie w czasie rzeczywistym, które skanuje każdy jeden plik, który jest zapisywany na dysku. Sprawdź czy pomogło. Można też sciągnąć HD Tune http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_560_trial.exe i zrobić benchmark i co najważniejsze, odczytać smart czy nie ma jakichś problemów. Ale zwykle za długi zapis jest odpowiedzialny skaner plików.

 

W Wiedźminie nie ma problemów bo gra praktycznie tylko odczytuje dane a nie zapisuje. Odczytywane pliki zwykle nie są skanowane chociaż niektóre programy mają taką opcje w ramach dodatkowych zabezpieczeń (Avira).

Odnośnik do komentarza

Wyłącz skanowanie w czasie rzeczywistym, które skanuje każdy jeden plik, który jest zapisywany na dysku. Sprawdź czy pomogło. Można też sciągnąć HD Tune http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_560_trial.exe i zrobić benchmark i co najważniejsze, odczytać smart czy nie ma jakichś problemów. Ale zwykle za długi zapis jest odpowiedzialny skaner plików.

 

W Wiedźminie nie ma problemów bo gra praktycznie tylko odczytuje dane a nie zapisuje. Odczytywane pliki zwykle nie są skanowane chociaż niektóre programy mają taką opcje w ramach dodatkowych zabezpieczeń (Avira).

HD Tune pokazuje ze "End to End error detection" przekroczyło wszelkie thresholdy ... nosz (pipi) i po dysku :/

 

EDIT : A benchmark wyszedł taki sobie, srednią miał 170coś MB/S

Edytowane przez Canaris
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...