Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

BTW z tego co widzę SilentumPC się rozszalał w niższym segmencie. Goldy za mniej jak 300zł?? Dobre to w ogóle? Nie znam firmy, pytam z ciekawości.

 

 

Oprócz tworów z serii Deus, które potrafiły się palić (winne były niby wadliwe, chińskie kondensatory), to całkiem fajne z nich budżetowce, co zresztą potwierdzają recenzje. Sam od nieco ponad miesiąca mam niemodularnego L1 Vero 600W z 80Plus, po tym jak 4-letni OCZ nagle wyzionął ducha. Kosztował jakieś 199zł i na razie nie ma problemów. Wiem, że na mojego starego rzęcha 600W to niezły overkill, ale udało mi się go dostać niejako w prezencie :lapka: Będzie pod przyszłą maszynę. :) Są też wersje M1 500 i 600W z odpinanymi kablami, droższe o jakieś 20-30zł. 

 

@Bizon

 

Te ich zasilacze to faktycznie nadal trochę niewiadoma, ale moim zdaniem obudowy i coolery robią bardzo niczego sobie. :)

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Pewnie że wygląda ok. Może nawet i jest rzeczywiście ok. Ale jest polski.

 

Pamiętam jak Silentiumpc zaczynało i recenzje były średnie, żeby nie powiedzieć bardzo mocno średnie. Można być patriotą, jeszcze jak ale jeśli chodzi o podzespoły pc należy wybierać marki, które mają doświadczenie i support. Więc taki silentium pc przegrywa na starcie. Poza tym nie przekonuje mnie to, że chcą zawojować polski rynek i nie tylko i ich pierwsze produkty nie są udane. Dla mnie to jest fuszerka.

 

Ogólnie nie polecam zupełnie żadnej polskiej firmy. Silentium, Goodram - nie kupować.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z laptopem do którego podpięta jest karta dźwiękowa usb nagle znikąd zaczęła szumieć i buczeć. Karta jest sprawna podpinałem do kompa i ps4 wszystko gra jak powinno tylko z portami usb w laptopie coś nie halo.

 

 

Edit: Dobra nieważne jakimś cudem nasłuchiwanie mikrofonu w mixerze samoistnie się włączyło xd

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Założyłem hasło na twardym dysku w laptopie. Któregoś dnia płyta główna się spaliła. Przełożyłem twardy dysk do obudowy i podłączyłem jako dysk zewnętrzny do innego laptopa ale dysk nie działał. Chyba trzeba go odblokować podając hasło w specjalnym programie. Ktoś wie jaki to program ? Oczywiście hasło pamiętam. Musi to być program pod Windows, nie z bootowalnej płyty, ponieważ dysk jest podłączony do Mac Booka z partycją Windows i są problemy z działaniem programów z bootowalnej płyty. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem nowego PC, zainstalowałem Windows 10, pobrałem wszystkie aktualizacje lecz mam problem z myszką - czasami się zacina, tak jakby kursor freezuje na sekundę ale wszystko inne dalej śmiga normalnie (ciężko mi sprawdzić klawiature bo to trwa chwilę ale filmiki czy dźwięk ciągle są płynne). Szukałem trochę w necie ale nie spotkałem się z podobnym problemem. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza

Wujek google zawsze coś tam doradzi. Takich problemów jest trochę: https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=mouse+cursor+freezes+windows+10&*

 

Może któreś z pierwszych linków i zawartych w nich rozwiązań pomoże?

Odnośnik do komentarza

a może Biosik trzeba zaktualizować ? 
rozumiem, że "Wszystkie porty" to USB 2.0 i 3.0 ? 

USB działa ogólnie na 5v, jak jest spadek nawet o 0.1 to może być problem.
może nowa płyta główna ma problem..np. z jakimś kluczowym kondensatorem. 
w tych czasach to już nie wybuchające beczki, ale jak to mówił papież : jest możliwe. 

łatwo sprawdzisz co jest grane wchodząc do UEFI - jeśli tam kursor śmiga jak należy, problem z obsługą portów usb jest po stronie systemu
:)

Edytowane przez II Noxx II
Odnośnik do komentarza

Teraz mi się przypomniało - faktycznie gdy instalowałem widnowsa to myszka w tym UEFI bardzo słabo działała, tak skokowo a nie płynnie, ciężko było coś kliknąć.
Jednak nie wiem czy to sprzętowy problem płyty głównej bo w grach na Fullscreenie ten problem nie pojawia się wcale.
Ale dzięki za kierunek, trochę postaram się zbadać temat : )

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...