Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, bo teraz sie sytuacja chlopcy zmienila. I chyba jest bardziej klarowna. Poodpinal kabelki od zasilania, i podpial ponownie i winda ruszyla. Jednak po kilku chwilach znowu sie komp wylaczyl, wiec to raczej wina zasilacza. Nic to, sprawdzimy inny. Niemniej dzieki x

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

może problem jest z samą końcówką sata do dysku - jak nie ma go co zasilać to się system nie bootuje  :reggie: 
jak wyłącza się / restartuje w 3D to może być np. kwestia starego zasilacza, który nie radzi sobie z większym poborem prądu

w 2D i bez powodu to może być - zbyt wysoka temperatura CPU, stare pasty i kiepskie przewodnictwo ciepła, lub po prostu kilogram kurzu

Odnośnik do komentarza

Ogarnia ktoś sprawę profilu ICC dla monitora? Ściągnąłem sobie ze strony producenta, zainstalowałem i w zakładce "Urządzenia" jest on zainstalowany jako domyślny dla mojego monitora. Ale obok jest jeszcze zakładka "Zaawansowane" i jest tam coś takiego jak "domyślne ustawienia kolorów systemu WIndows" a tam "Domyślne ustawienia kolorów systemu Windows. I tutaj pytanie: zostawić sRGB czy też wybrać mój profil ICC monitora?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Mam problem z wieloma grami - dźwięk nie działa.

PC mam podpiętego pod TV via HDMI, przy części gier na fullscreenie dźwięk przestaje działać. Googlowałem na potęge, ludzie mają podobny problem, ale nikt nie jest w stanie go rozwiązać. Wyłączyłem w menadżerze dźwięku wszystkie źródła oprócz TV ale i tak w tytułach takich jak GRIP czy Snake Pass o dźwięku mogę pomarzyć. Jedynym obejściem jest podłączenie słuchawek, ale nie będę grał na słuchawkach jak zwierze. Jest jakieś logiczne obejście tego problemu, czy na pececie to normalka?

Odnośnik do komentarza

No ja mam taki sam config i nigdy nie miałem tego problemu. Czasami musiałem przełączać dźwięk w mikserze z głośników na TV, bo nie działo się automatycznie, ale to tyle. Sterowniki poinstalowane? U mnie to zawsze jakieś Realtek coś muszę zainstalować, bodajże na stronie producenta płyty głównej. Producent mojej płyty ma nawet jakiś program, który wykrywa co tam u mnie siedzi i wyświetla mi listę sterów do zainstalowania.

Odnośnik do komentarza

No ja zawsze jak stawiam system na czysto to raz muszę otworzyć ten panel Realteka i tam kliknąć żeby rozdzieliło mi przedni panel z tylnym, bo mam wejścia słuchawkowe z przodu i z tyłu jakoś tego nie ogarnia sam z siebie. Jak to raz zrobiłem to potem śmigało wszystko jak należy. Nie pamiętam nawet jaka to opcja i gdzie, ale nie było trudno znaleźć mi zazwyczaj.

 

Oczywiście jeszcze restart KOMPA po instalacji sterowników musi być ;). No ale to pewnie wiesz.

 

PC gaming :master:

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

a przypadkiem nie przełącza Ci się tutaj audio output ? 

HhmdA28.png

w Windzie największym failem jest fakt, że jest tylko jedno źródło dźwięku 
jak leci przez HDMI, jack nie działa - i odwrotnie 

jak nie możesz tego rozwiązać to daj dżeka z PC do TV, a w panelu nvidii wycisz hdmi :)

ogólnie witamy w świecie #PCMR ...

Edytowane przez II Noxx II
Odnośnik do komentarza

Pewnie się przełącza, ale nie idzie tego sprawdzić - gra idzie na fullscreen = dźwięk przestaje działać. Alt-tabuję - dźwięki systemu śmigają. Telewizor ma jacka, ale wątpię żeby był przypisany do wszystkich wejść.

Kolejny problem to randomowo odpalający się HDR - włączam Snake Pass i kolory są tragicznie przesycone. Wchodzę do opcji, wracam do głównego menu i HDR już się wyłącza. Ogólnie o ile na konsoli HDR wyglądał fajnie, subtelnie, tak w grach typu RedOut kolory są makabrycznie przesycone, obraz razi po oczach i całość wygląda jak (pipi), traci masę detali...

Odnośnik do komentarza

to może spróbuj tak:

8Dkf3GA.png

lub daj tego jack'a do TV i już
pamiętam że kiedyś tak robiłem bo miałem podobny problem

generalnie imo rozwiązaniem jest wykluczenie kilku źródeł dźwięku.
musi być jedno 

btw. u Ciebie głośniki podpięte są bezpośrednio do PC, czy TV ? masz więcej ekranów niż 1 ? :)

Edytowane przez II Noxx II
Odnośnik do komentarza

Wypyerdoliłem wszystkie rzeczy, które mogą odtwarzać dźwięk, zostawiłem wyłącznie TV ale to nie pomagało.

 

Ogólnie obecnie piecyk zapięty jest via HDMI do telewizora, czyli tylko jeden ekran. Przez słuchawki wpięte do budy dźwięk w takich grach jak GRIP czy Snake Pass słychać, ale nijak nie mogę zmusić puszczania dźwięku przez HDMI. Jack do TV nie pomoże, bo wejście służy do doprowadzenia dźwięku dla wejścia analogowego. Jestem więc w przysłowiowej (pipi)e. Nie wiedziałem, że to takie problematyczne. Trzeba będzie kupić monitor i zrobić stacjonarne stanowisko z głośnikami, innego wyjścia nie widzę...

Odnośnik do komentarza

dobra, kumam

zgooglowałem, może i ja sobie tym ułatwię życie:

ViLSetj.png

http://www.thewindowsclub.com/whitelist-website-thewindowsclub
https://drive.google.com/drive/folders/0B8VyHhqTufh1fkVlRElYZXlxRlJlUGtwX2tIYXM5VDlwXzl5MDJUQ1loelM3QmxRUlJsN0k

spróbuj zrobić sobie skrót klawiszowy dla przełączenia źródła dźwięku na HDMI 
 

może zadziałać, po tym jak kiedy dajesz opcje fullscreen prawdopodobnie winda przerzuca Cię na domyślny audio-output   :)

btw. można sobie nawet dodać animację dla ściszania/pogłaśniania na wzór macOS :P
 

Edytowane przez II Noxx II
Odnośnik do komentarza

Niestety nie pomogło :). Z poziomu pulpitu przełączanie źródła działa, jeszcze jak! Ale już w grze niestety klepanie hotkeya nic nie dało.

UberAdi mnie złapał na Steamie, póki co stanęło na instalacji driverów do płyty głównej, bo oprócz tych od audio nic nie instalowałem. Przełączenie do innego portu HDMI w TV również nic nie dało. Na pewno jest jakieś rozwiązanie - będę grzebał.

 

HDR mnie wkur.wia totalnie - w RedOut nie widzę trasy przez przesycenie kolorów. W Snake Pass HDR załącza się na starcie i też goowno widać, trzeba wejść do opcji, wrócić do menu i wtedy HDR magicznie się wyłącza i da się grać. GRIP przestał mi się uruchamiać w full screenie, wygląda to tak:

 http://imgur.com/a1lIAh0

 

(wiem, że jest opcja full screen window na screenshocie, ale po przestawieniu na full screen rezultat taki sam, alt+enter kończy się black screenem) ja pier.dole.

 

edit: nope. po instalce sterowników płyty głównej nadal dźwięku nie ma.

edit2: grip w okienku = moja głupota, ustawiłem parametr -windowed. Ale bez dźwięku granie to też chooy nie zabawa.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

A jak włączysz w tle takiego foobara czy co tam używasz do muzyki, albo tube, to jest dźwięk? W sensie rozumiem, że gra dźwięku nie daje, ale muzyka leci, czy też milknie? 

Gierki masz przez STEAM? Używasz Big Picture, czy lecisz normalnie?

Z tego co rozumiem, to nie masz monitora, tylko jak zwierzę, korzystasz tylko z TV, tak? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.