Skocz do zawartości

Wyso

PC Hardware - problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Ping, odpal Spotify, włącz grę i zobacz czy całkowicie zniknie dźwięk. Jeśli tak to... nie wiem:)

To ten komp za 5 kafli? Zainstalowałes nvidia experience? On instaluje i stery graficzne i dźwiękowe.

A łączysz sie przez ampli, czy sam tv?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Gierki są legitne ze STEMA, aktualnie problem dotyczy wyłącznie Snake Pass (jednej gry na 15 zainstalowanych). Łączę się wpinając kabel HDMI do telewizora, bez żadnych bajerów.

Problem polega na braku muzyki i dźwięku - tak jak by gra wymuszała puszczanie dźwięków przez inne źródło (w podpiętych słuchawkach muzyka gra).

Na monitor się przerzucę, jak będzie się dało kupić do 2000zł matrycę 4k@144hz, wówczas problemy znikną. Innym obejściem byłby zakup amplitunera i puszczenia dźwięku na duże głośniki, ale nie mam takiej potrzeby - głośniki w moim TV zdecydowanie robią robotę.

Edytowane przez ping

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj zrobiłem aktualizacje windowsa 10 i... to był początek problemu. Gdy instalowałem aktualizacje to wszystko było Okey. Gdy dzisiaj rano włączyłem komputer, wyglada to tak jakbym miał problemy z matryca. Czy jest to wina sterowników czy z jakiegoś powodu uszkodziła się matryca?106b1d874f7e7d9c4d0d9a4e11b9559a.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na bank coś z kabelkiem, jak kiedyś na vga miałem monitor z wyrobioną wtyczką to jak się nią ruszyło to robiło się tak, że kolory właśnie podobnie świrowały. Pewnie coś z taśmą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koledzy pomóżcie. Ostatnio zacząłem mieć problemy z przegrzewaniem się procka. Po kilku h gry komputer się po prostu wyłączał i przez jakiś czas nie chciał się uruchomić, dopiero po jakimś czasie zajarzyłem, że to musi być coś z temperaturami i rzeczywiście, procek osiągał temperatury rzędu 80-85 stopni i wysiadał. Po jakimś czasie już po kilku minutach gry PC odmawiał posłuszeństwa i wtedy sobie przypomniałem o paście termoprzewodzącej i tym, że wcale jej nie wymieniałem od zakupu. Poszedłem kupiłem jakiegoś arktika mx2 i wymieniłem (rzeczywiście poprzednia była mocno zeschnięta). Stosowałem jakieś tam porady z YT i starałem się połozyć stosunkowo cienką warstwę. Niby z początku była jakaś poprawa ale i tak zauważyłem, że na starcie windowsa już z miejsca miałem temperature 45 stopni która stopniowo rosła przy przeglądaniu forumka itd. Przy gierkach podnosiła się do 65-70, czyli jednak poprawa była. Ale dzisiaj znowu widzę, że przy graniu w Pacz_Psy temperatura jedzie na 82 stopnie i boje się, że znowu zacznie się wyłączać albo mi się procek z(pipi)ie.

Pytanie co może być nie tak? Problem z chłodzeniem, źle nałożona pasta - coś innego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdź drogi kolego, czy wiatraczek od proca działa i ewentualnie nie jest zakurzony (dotyczy również radiatora). Jeśli masz wiatraczek od obudowy tez sprawdź czy nie zaszedł kurzem. Jestem monotematyczny, ale zasilacz i jego wiatrak/kratka też się kurzą (szczególnie jeśli jest od dołu). 

Tl;dr: Skoro wymieniłeś pastę, przedmuchaj wszytko w obudowie (łącznie z radiatorem karty graficznej) sprężonym powietrzem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dmuchałem wszystko przed nałożeniem pasty bo myślałem że samo to pomoże, dwie puszki poszły. Co prawda poprawa też była, ale nie na długo.

A może być tak że tej pasty po prostu za mało nałożyłem? Ogólnie to mam wrażenie, że wiatraki/chłodzenie po prostu nie nadąża z ochładzaniem jak procek jest dociskany w gierkach - jak np wyjde podczas gry do pulpitu to temperatura powoli opada o 10-15 stopni.

Ogólnie to jaki programik jest najlepszy do monitorowania tych temperatur i pracy wiatraków? Używam domyślnych z karty/procka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

20 godzin temu, Homer S napisał:

Dmuchałem wszystko przed nałożeniem pasty bo myślałem że samo to pomoże, dwie puszki poszły. Co prawda poprawa też była, ale nie na długo.

A może być tak że tej pasty po prostu za mało nałożyłem? Ogólnie to mam wrażenie, że wiatraki/chłodzenie po prostu nie nadąża z ochładzaniem jak procek jest dociskany w gierkach - jak np wyjde podczas gry do pulpitu to temperatura powoli opada o 10-15 stopni.

Ogólnie to jaki programik jest najlepszy do monitorowania tych temperatur i pracy wiatraków? Używam domyślnych z karty/procka.

CPU-z do monitorowania AIDA64 to fajny program do testowania procka ale nie jest chyba darmowy.

aaa i HWiNFO oczywiście

Edytowane przez kes

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na lewej części monitora pojawily mi żółte, pionowe paski zajmujące 90% tej części ekranu, uszkodzenie mechaniczne czy nie? Warto odsylac do naprawy gwarancyjnej czy nie warto tracic pieniędzy na kuriera?

Edytowane przez Blaze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może taśma uszkodzona. Jak jest na gwarancji i ci nie spadł, to odsyłaj na gwarancję. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Domyśl się. Nie uznają wtedy gwarancji i naprawa jest płatna. Jeśli masz nowy monitor i pozostał ci długi czas gwarancji to warto, jeśli nie to naprawiając poza serwisem i tak gwarancję stracisz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na monitorze nie ma nawet rysy jak i zadnego innego sladu uszkodzenia. Naprawia w ramach gwarancji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta