Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

Mam laptopa Samsung R510 i mam problem tego rodzaju, że cholera zawiesza się nagminnie (nawet parę razy dziennie). Nie tylko gdy jest w Windowsie, potrafi się nieraz zawiesić gdy system się jeszcze ładuje. Za każdym razem jedynym wyjściem jest odłączenie od zasilania i wyciągnięcie baterii.

 

Jaka może być tego przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

No sprawdzałem nie ma bad sectorów :P

 

Tak mi się wydaje, że to może jednak przegrzanie CPU bo 70 stopni to z tego co pamiętam nie jest mało, może w pewnych momentach podskakuje o te 10 stopni i się wiesza.

 

Teraz akurat mam 57 stopni, dziwne różnice jak na pracę w Windowsie.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

wrzuć screencap z CrystalDiskInfo i cpu-z po odpaleniu orthosa w trybie blend (albo jak nie możesz odpalić cpu-z to chociaż samą walidację)

 

 

 

tak na marginesie - ciekawostka: 3 lata pracy 24/7 (281 cykli to restarty) i nawet jednego realokowanego sektora. Seagate kiedyś robił naprawdę bardzo solidne dyski... czego nie można powiedzieć o 7200.11, który na zestawieniu widnieje jako caution i w miesiąc po zakupie przy limicie 36 osiąga już 1F

 

320in.jpg

Odnośnik do komentarza

ściągnij sobie ten program, uruchom go w trybie blend (będzie w opcjach), zostaw na jakieś 10-20 minut w międzyczasie mając odpalony core temp (i cpu-z/hwmonitor dla kontrastu). Jeśli nic się nie stanie odpal jeszcze raz ale tym razem z wyższym priorytetem i jeśli nic się nie pojawi to kolejne dwa komponenty masz wykluczone - CPU i RAM. Jeśli wyrzuci błędy w obliczeniach to odpal odpowiednio test obciążający CPU i ten obciążający RAM cały czas monitorując temperatury i napięcia.

jeśli temperatura idzie w górę jak szalona a nie zmienia się przy tym napięcie to masz problem z chłodzeniem - przedmuchaj, jeśli masz możliwość to nałóż pastę. Jeśli temperatura idzie w górę razem z V to problem jest bardziej rozległy.

 

Przed przystąpieniem do którejkolwiek z operacji można zresetować sam bios - wykluczysz tym szansę na jakiekolwiek losowe zmiany, które mogły nastąpić wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Mam dziwny problem z kartą EHA ASUS 5770 1024 mb .Posiadam cpu AMD PHENOM II 945 4x 3ghz .WINDOWS 7 64 bity .A więc w programie testowym gry Resident Evil 5 w rozdzielczosci full hd miałem zawsze 90-130 fps.Wczoraj zmieniałem sterownik na karcie na nowszy i mam teraz tylko 61fps maksymalnie !.Zmieniłem na stary cały czas jest teraz tylko 61fpsów! .Formatowałem komputer 2 razy i ciągle to samo .W programie mam ustawione na maxymalną ilosc klatek anie do 60 !(RE 5) normalnie zgłupiałem o co chodzi? Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

Tak, sprawdź na innej grze. Sprawdź vsync.

 

Sprawdzałem na stronce YOU CAN RUN i wszystko niby ok każda gra spełnia wymagania co dziwne zawsze na tym programie w RE 5 było przeszło 100 fps w full hd a teraz sprawdzałem było przez chwile 160 a gdy dałem ponownie już tylko 60 ! Już jestem głupi .

Odnośnik do komentarza

V sync ogranicza ilość klatek animacji do wielkości takiej, jakie masz odświeżanie na monitorze. Na LCD na ogół jest 60Mhz więc będziesz miał 60fps [max]. Przydatne jest to wtedy, kiedy widzisz jakieś przekłamania w połowie obrazu itp. Czasami też lepiej jest mieć stałe 30/60FPS niż skaczące FPS od np 90- 63

Odnośnik do komentarza

V sync ogranicza ilość klatek animacji do wielkości takiej, jakie masz odświeżanie na monitorze. Na LCD na ogół jest 60Mhz więc będziesz miał 60fps [max]. Przydatne jest to wtedy, kiedy widzisz jakieś przekłamania w połowie obrazu itp. Czasami też lepiej jest mieć stałe 30/60FPS niż skaczące FPS od np 90- 63

 

Ja pierniczę zmieniłem na 50 hz i skoczyło na przeszło 100 klatek uf aja robiłem formata ..Monitor mam Samsung SyncMaster P2450 .Dzięki za pomoc .

Edytowane przez oskar_PL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...