Skocz do zawartości

Managery piłkarskie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słoik

Juventusem juz w pierwszym sezonie gry zdobylem Mistrzostwo Wloch i final Pucharu Wloch. Skladem cienkim jak barszcz. Sprzedałem jeszcze Almirona i kupilem kilku graczy za pare groszy.

- Foti (za 6 milionow)

- Villagra (za 5)

- Cigarini (za 5,5)

 

Teraz gram 2 sezon, z wypozyczenia wrocili Marchisio, De Ceglie, Giovinco, kupilem sobie Van der Vaarta, Da Coste, Bialkowskiego, Banege, D'Amico, dokopotowalem z Primavery Albe i Bianco. Rzadze ;]

 

W Lidze Mistrzow rozwalilem na wyjezdzie Real 3:2, a trzy gole wbił Giovinco. Gram nastepujaca taktyka:

 

-----------------------1------------------------

-----------2--------------------3---------------

--4------------------------------------------5--

-------------------------------------------------

-------------6--------7--------8----------------

-------------------------------------------------

-----------------9---------10-------------------

-------------------------------------------------

---------------------11-------------------------

 

 

Gdzie najczesciej: 1 - Buffon, 2 - Andrade, 3 - Criscito, 4 - Villagra, 5 - Chiellini, 6 - Nocerino, 7 - Banega, 8 - Marchisio, 9 - Van der Vaart, 10 - Giovinco, 11 - Trezeguet.

 

W kasie mam jeszcze okolo 40 milionow na transfery. Raczej kupuje graczy mlodych, utalentowanych, ale bardzo malo znanych. Jak Villagra (albo Villarga, nie pamietam dobrze;). Kupilem go za okolo 5 milionow, teraz kosztuje 11 i zrobil bardzo duze postepy. Giovinco po polowie rundy jest wart 22, 5 miliona, Marchisio 11, Nocerino 11. W dodatku wiele spotkan wygrywam naprawde z przytlaczajaca przewaga. Inter nawet udalo sie rozwalic 6:0 u siebie w lidze. Mam srednio 2,7 bramki strzelonej na mecz.

 

Teraz wlasnie sprzedalem Tiago, Palladino i chce jeszcze gdzies upchnac Marchionniego. Mysle o kupnie dobrego napastnika, poniewaz Treze sie starzeje, Iaquinta i Foti nadaja sie co najwyzej na lawke, jako zmiennicy. A bardzo czesto jeden z nich i tak jest wykluczony z gry, z powodu kontuzji. Myslalem o Fredzie, albo Amaurim, ale to chyba nie to.

Odnośnik do komentarza

I tam... próbowałem jakimś cieniasem (dolna część tabeli brazylijskiej), ale zero przyjemności z takiej gry - jakieś niekomu nie znane nazwiska, nic się nie da zrobić (gubię się jak nie mam maksa we wszystkich treningach ;D ), nie można polegać na asystencie, lekarz ocenia kontuzje na "tydzień, a może i miesiąc".

Potem spróbowałem Ajaxem, ale wrażenia podobne.

Nie ma to jak Gattuso dostający kartkę w co drugim meczu i Inzaghi, któy pomimo wieku ma zabójczą skuteczność. A i tak nie wiem na jakich Wy kodach gracie, ale ja się ledwo utrzymuję na stołku (wywalenie z Milanu = zaczęcie od nowa). Tylko jeśli Ibra cudem złapie jakąś kontuzję, to jest szansa na tytuł. Albo po prostu słaby jestem :P

Odnośnik do komentarza
Gość Słoik

Zobacze dzisiaj, kim jest ten Hunt, przejrze tez napadziorow zaproponowanych przez Obso. A potrzebuje kogos a'la Henry najlepiej ; ) Czyli zawodnika, ktory i przetrzyma mi pilke z przodu i wygra glowke, a takze sam coś umiejetnie wystawi kolegom. Stad myslalem o Fredzie, albo Amaurim. Ale ten pierwszy to wydatek pewnie rzedu 40 - 50 milionow, a drugi wcale sie nie musi sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
Zobacze dzisiaj, kim jest ten Hunt, przejrze tez napadziorow zaproponowanych przez Obso. A potrzebuje kogos a'la Henry najlepiej ; ) Czyli zawodnika, ktory i przetrzyma mi pilke z przodu i wygra glowke, a takze sam coś umiejetnie wystawi kolegom. Stad myslalem o Fredzie, albo Amaurim. Ale ten pierwszy to wydatek pewnie rzedu 40 - 50 milionow, a drugi wcale sie nie musi sprawdzic.

 

 

Fred= w pierwszym sezonie pełen niewypał 3 bramki mi strzelił

Amauri= Bardzo dobry zakup

 

Oczywiście to są moje doświadczenia ;]

 

Skończyłem sezon Stade Rennes

 

Ligue1 - Mistrzostwo

Uefa- Zdobyłem

P.Francji- Zdobyłem

 

Uwielbiam grać przeciętniakami :)

Odnośnik do komentarza
Skończyłem sezon Stade Rennes

 

Ligue1 - Mistrzostwo

Uefa- Zdobyłem

P.Francji- Zdobyłem

 

Uwielbiam grać przeciętniakami :)

 

Cholera... no ja jakoś nie mogę się przemóc do średniaków. Od niedawna gram w FMy (2007... wcześniej to tylko USM2 - rok wydania 1996 mówi sam za siebie XD) i wiadomo, że zaczyna się od ulubionych klubów. W moim przypadku Milan. Kilka sezonów, kilka razy zaczynałem (różne bazy danych, nowe patche itp.) i tak się już przyzwyczaiłem.

Próbowałem jakiś czas temu zacząć średniakiem z l. brazylijskiej. Nie dotrwałem chyba nawet do pierwszego sparingu.

Po ostatnim, świetnym meczu w p. UEFA, zacząłem Getafe i... tylko się denerwuję jak widzę, że nie mam maksa w trenerce, ba!, nie mogę nawet zatrudnić lepszych trenerów, bo nikt nie chce dla mnie trenować. Do tego termin "wypożyczenie" znam tylko w jedną stronę - wypożyczałem młodych graczy ode mnie, co by się ograli. Z kolei coś takiego jak kontrakt półzawodowy znałem tylko z bajek. A w grze takim klubem to wszystko jest na porządku dziennym.

Z niskim budżetem jakoś sobie radzę, ale już myśl o tym, że pod każdy zespół będę musiał ustawiać swoich graczy praktycznie na nowo mnie przeraża. Milanem grałem kilka sezonów jedną taktyką, czasem jakieś małe korekty i wygrywali. Nie mieli innego wyjścia ;)

Ale najbardziej boli mnie nieznajomość graczy. Grając na najwyższym europejskim poziomie zastanawiasz się tylko, czy kupić Gerrarda, czy Lamparda, ewentualnie scout wskaże na jakiś wyjątkowy, młody talent. A tutaj? Nazwiska widzę po raz pierwszy - nie jestem w stanie szybko stwierdzić na jakiej pozycji dany piłkarz może grać, ani tym bardziej w czym jest mocny, a w czym słabszy. Z kolei młode talenty i tak nie za bardzo kwapią się do gry w średniaku, jeśli ofertę składa też Real, Chelsea, czy Inter.

Całkiem inną filozofią jest gra średniakiem, a zapewne jeszcze inną gra zupełnym słabeuszem starającym się o utrzymanie. Nie wiem, czy zdołam się przekonać do średniaków nim wyjdzie FM 2009, a wtedy oczywiście znowu Milan :]

Z drugiej jednak strony radość z sukcesów (choćby głupie zakwalifikowanie się do europejskich pucharów) jest zapewne nieporównywalnie większa ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wiesz zależy od chęci. Napewno jak sam zauważyłeś gra średniakiem i wygranie nim ligi/pucharu jest niebywałym sukcesem i wielką radością. Wystarczy dobra taktyka, odpowiednie dobranie treningów oraz znajomość rynku transferowego. Uwierz, że grałem wieloma klubami a gram już od CM2002 :) I wygrywanie potęgami europejskiego football-u znudziło mi się ;) jeżeli chciałbyś zagrać srednim a dobrym klubem polecam Toulouse grają tam naprawde dobrzy piłkarze np:

 

-Jeremy Mathieu

-Johan Elmander

 

Jest ich mnóstwo w/w klubie i naprawde ciekawie gra się tą ekipą ;) Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Zacząłem sobie niedawno od nowa sezon, tym razem w trzeciej lidze hiszpańskiej, jakąś ogórkowatą drużyną.

Ciężko jest, prognozy przed sezonem mówiły o 9 pozycji, skończyłem na 14 miejscu ;] Nie ma kapuchy na transfery, na płace jakieś 2,5 tysiąca ojro.

 

Cały czas nie włączam sejwa gdzie gram Millwall w barażu o awans do Premiership, boje sie przegranej xD

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Polecę wam kilku piłkarzy których odkryłem w FM08

 

-Gabriel Torje - Rumun, prawy pomocnik, napastnik. Postępy robi w tempie wręcz szalonym.

-Pablo Piatti - Argentyńczyk, ofensywny pomocnik

-Alan Kardec - Braz. Napastnik

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Co jest lepsze FM, czy CM?

Bo chcę sobie kupić na kompa (tak, kupić), i nie wiem którego wybrać. Dodam od razu, ze nigdy nie grałem w takie gry, powiem więcej gdybym zobaczył te dwie gdy włączone na dwóch kompach to bym ich nawet nie rozróżnił xD.

 

 

 

PS. O nie! Grałem, w menadżera ligi polskiej, za czasów kiedy liga była podzielona na dwie grupy, mocniejszą i słabszą xD. Legią wygrałem LM, i kupiłem do tego klubu Raula nawet :P.

 

 

 

 

Znalazłem CM 97/98 na allegro za grosze ;p, kupie sobie, zagram Juve i bede jechal wszystkich xD.

 

Ale, dobra, czekam na porady ;-).

Edytowane przez Paweł Sz.
Odnośnik do komentarza
Co jest lepsze FM, czy CM?

Bo chcę sobie kupić na kompa (tak, kupić), i nie wiem którego wybrać. Dodam od razu, ze nigdy nie grałem w takie gry, powiem więcej gdybym zobaczył te dwie gdy włączone na dwóch kompach to bym ich nawet nie rozróżnił xD.

 

 

 

PS. O nie! Grałem, w menadżera ligi polskiej, za czasów kiedy liga była podzielona na dwie grupy, mocniejszą i słabszą xD. Legią wygrałem LM, i kupiłem do tego klubu Raula nawet :P.

 

 

 

 

Znalazłem CM 97/98 na allegro za grosze ;p, kupie sobie, zagram Juve i bede jechal wszystkich xD.

 

Ale, dobra, czekam na porady ;-).

 

 

Od kiedy CM podzielił się na dwie różne firmy czyli FM i CM to FM dominuje na rynku managerów piłkarskich dzięki temu, że zachowali całą baze danych a CM tylko nazwę... Do FM'ka masz pełno dodatków w postaci Facepack-ów,kitspack-ów,logopack-ów poprzez skiny w trakcie rozgrywki więc jeżeli lubisz piłkę i interesujesz się nią polecam FMa gwarantuje dość poważne uzależnienie. Pozdro ;)

 

PS. Oczywiście mówię o Football Manager 2008 aha i proponuje kupić orginał ponieważ piraty często mają jakieś błędy i przy okazji pirat wolniej chodzi daj zarobić SI ponieważ to co wydają co roku to miód ^^

Edytowane przez Cr3aTiVe
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące później...

Ten, no. Nowy futbol menegjer wczoraj miał premierę, gra już kto?

Mathiu widziałem płakał że nie ma jeszcze;] obso?

 

tryb trzy de nawet spoczko wygląda, tylko jak na taką gównianą grafę, to wymagania ma spore. Na razie z nowości to konferencje na plus, raporty asystenta o potencjalnych wzmocnieniach też, jede sparing rozegrany, Flotą;] oł jea.

Odnośnik do komentarza

Na forumie 13 nieprzeczytanych stron, gęba nieogolona, pierwszy posiłek zjedzony o godzinie 14. Tak, już odczułem, że wyszedł nowy FM. A to dopiero początek. Znowu o pojęciu "życie towarzyskie" będę dowiadywał się ze słownika wyrazów obcych.

 

Na początku myślałem, że zmniejszyli poziom trudności - w sparingu z bliżej niezidentyfikowanym klubem wygrałem 21:0, co wcześniej mi się nie zdarzało (max 13, 14 do zera). Na szczęście się myliłem ;) Juve, Fiorentina, czy nawet Napoli mnie łoją aż miło i już wiem, że taktyka 3-5-2 to nie jest najlepszy wybór ;) Chyba, że coś innego robię źle...

 

Szkoda, że gierka jest bardziej zasobożerna (nawet po przełączeniu w tryb 2D) - ciężko będzie mi w robocie rozegrać serię spotkań. Za to w domu, na lepszym sprzęcie tryb 3D, to... fajna popierdółka. I tak oglądam na tym tylko powtórki.

 

Kontuzje, nawet po patchu występują nadal ciut za często. Pato w przedsezonowym sparingu został wysłany na wakacje do szpitala (5 mies.), Kaka już trzeci raz wypadł na miesiąc, Inzaghi wymienia się łóżkiem szpitalnym na zmianę z Shevą i Borriello.

W związku z tym brakuje mi opcji przeniesienia do drużyny rezerw, by tam piłkarz odzyskał pełną sprawność, która to dostępna była w FM08.

 

Z nowych rzeczy - konferencje prasowe to też taka popierdółka w sumie - rozszerzenie wypowiedzi przedmeczowych z FM08. Z kolei bardzo miłym dodatkiem jest ocena taktyki i wydarzeń na boisku przez asystenta - pomaga stwierdzić co się dzieje na murawie, co jest dobrze, a co trzeba poprawić. Z kolei wkurza mnie, że praktycznie do wszystkich piłkarzy przeciwnej drużyny trzeba ustawić wymuszanie gry słabszą nogą, agresywne krycie oraz pressing, żeby asystent się zamknął.

 

Na pewno im dalej w las tym więcej błędów/poprawek, jednak... niezapomniane jest uczucie, kiedy znaleziony w Papui Nowej Gwinej 17latek strzela bramkę w debiucie z Interem :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.