Skocz do zawartości

Managery piłkarskie


Rekomendowane odpowiedzi

Ta. 2d zostawiało trochę pola do popisu wyobraźni. Tutaj widzimy jak piłka odbija się od drewniaków, by w końcu wpaść do bramki - bo podaniami, czy strzałami nazwać tego nie można. Także jednym z plusów trybu 3d jest możliwość wyłączenia go ;)

 

Ciekawostka - reklamy na bandach są interaktywne. Po kliknięciu na taką na boisku automagicznie otwiera nam się przeglądarka z opisem reklamodawcy :)

 

Przejrzałem trochę forum SI Games, bo myślałem, że kontuzje to wina gry zakupionej w sklepie torrentowym. Jednak oryginały mają ten sam problem i jadą równo po SI. Przedstawiciel developera się tłumaczy, że ilość i długość kontuzji w stosunku do dema została zmniejszona o 33%, że prawdopodobnie ludzie przesadzają z intensywnością treningów, z agresywnością odbioru piłki i zbyt dużą ilością rajdów z piłką. Dziwne, że w FM08 na dokładnie takich samych ustawieniach taktyki (agresywności) i treningów (zaimportowałem swoje schematy treningowe z poprzedniej części) system kontuzji działał sprawnie.

Najgorzej, że SI nie potrafi przyznać, że pomimo poprawienia sytuacji z dema, kontuzje nadal ssą pałkę. Miejmy nadzieję, że następny patch to poprawi.

 

Idę myśleć nad nową taktyką. 3-5-2 jest dobre na cieniasów, żeby nastukać jak najwięcej bramek. Jednak nie działa na średnie i mocne drużyny. Jestem drużyną, która strzela najwięcej bramek w lidze i najwięcej ich traci :/ Trzeba zagrać trochę bardziej zapobiegawczo z tyłu.

Odnośnik do komentarza

męczę się moją Flotą, na razie bilans spotkań, to 2-3-3 xD

ale powinienem się utrzymać na luzie.

Z 3d już nie korzystam, fajne przez 5minut było. Pierwsza wada wersji przedpremierowej, to niemożność pójścia na urlop. Nie żebym z tego korzystał, ale to jedyny sposób na udowodnienie oryginału x]

 

podobno wypier.dalają z klubu po pierwszym sezonie, ale jakoś w to nie wierzę. trzeba czekać na RELOADED czy coś;]

Odnośnik do komentarza

Jestem w połowie sezonu, więc może jutro, najpóźniej pojutrze się dowiem, czy rzeczywiście wywalają ;)

 

Zimowe okienko transferowe w trakcie. Real wystawił Van der Vaarta na listę, za 10 baniek, to nie omieszkałem skorzystać :] Do tego paru piłkarzy wyłapanych na prawie bosmana (Fred z OL, Diego Lugano z Fenerbahce) i paru kupionych na 24 mies. raty (kure.wsko wzmocniłem obronę - Barzagli, Collocini, Zaccardo, do tego Gomis na atak).

Jest jeszcze zaje.biście zapowiadający się zakup - Mata, 20. latek z Valencii, wystawiony na listę na śmieszne pieniądze. Przyjęli moją ofertę, tak jak i chyba 10. innych klubów. Niestety zaproponowałem mu chyba za bardzo godzące w godność warunki kontraktu i raczej mnie oleje, szczególnie, że pewnie i tak poszedłby na wypożyczenie z miejsca ;) I to mnie trochę wkur.wia - że nie mogę zmienić propozycji kontraktu, skoro się dowiedziałem, że jest aż tylu chętnych na tego młodzieńca.

Skauci z kolei wybitnie mi polecają prawego obrońcę/pomocnika z Interu - Davide Santon. Ale oczywiście rywal zza miedzy nie chce go puścić za mniej, niż 15 baniek. Także na razie podziękowałem.

 

Edit: I ch.uj. Nie sprawdzę, czy wywalają po pierwszym sezonie, bo... wywalili mnie przed jego końcem, za słabe wyniki XD 5. miejsce w tabeli, walka o el. do LM, strata 4 pkt. do czwartej Romy, przegrana 5-2 z Interem w dwumeczu w Pucharze, przegrana z Sampdorią, która się gdzieś pałęta między 12. a 17. miejscem, bezbramkowy remis z Romą... no i przegrana 3-0 z Interem w lidze, co przelało czarę goryczy. Szczególnie, że w letnim i zimowym okienku wydałem prawie 100 baniek na wzmocnienia XD

Wkur.wiłem się, zajrzałem na forum SI, żeby podejrzeć taktyki innych graczy i dzisiaj coś będę z tego kleił.

 

A przy okazji z tego samego forum dowiedziałem się arcyciekawej rzeczy, która, jeśli to rzeczywiście prawda, oznacza, że SI chyba poje.bało. Już tłumaczę.

Otóż gwiazdeczki w treningu wcale nie oznaczają umiejętności danego trenera w danej dziedzinie (!), tylko umiejętności trenowania większej liczby graczy w danej dziedzinie. Co to oznacza? Że zamiast kilku wyspecjalizowanych trenerów (7 gwiazdek) wystarczy mieć tabun zupełnych cieniasów i wszystkim ustawić trenowanie wszystkich dziedzin, tak aby obciążenie trenera było niskie. I tyle. W ten sposób dochodzimy do wniosku, że wszystkie atrybuty trenerskie, to... pic na wodę, fotomontaż. Bo na ch.uj nam trener wyszkolony w strzałach za âŹ15.000 tyg., skoro tę samą pracę wykona dwóch trenerów za âŹ2.000 tyg.? Wiem, poje.bane to jest, a z realistycznością ma wspólnego tyle co nic, ale to właśnie chyba tak działa w FMie. Jednym z argumentów, który mnie w miarę przekonuje to to, że jak damy grze ustawić automatycznie przydział trenerów do prac, to zawsze, każdego trenera (no poza bramkarskim, ale to drobiazg) przydzieli nam do wszystkich dziedzin (tak jak to jest na początku gry).

Dzisiaj zaczynam nową grę, więc na pewno to sprawdzę, a jeśli to rzeczywiście działa, to... po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza

no ja pier.dole na razie tego FMa, właśnie rozje.bał mi się trzeci bramkarz i muszę szaraków przerzucać do pierwszego składu.

poczekam na drugiego patcha i wrócę do mojej Floty, póki co 10miejsce jest.

 

Niezła piz.da jest w lidze polskiej, nieważne które miejsce zajmiesz, bo w pucharach i tak gra, Wisła, Legia i nieistniejąca Dyskobolia xD.

ładna kaszanka.

a z tym wypier.dalaniem po sezonie to ściema była. Jedyną wadą witaminki jest nieaktywny urlop.

 

edit:

http://img530.imageshack.us/my.php?image=zlotegoryhk7.jpg hehe, dobry bajer. podobno jakieś fuzje są nawet możliwe, przynajmniej tak w instrukcji piszą, niestety moją pies pogryzł.

Edytowane przez alienator
Odnośnik do komentarza
no ja pier.dole na razie tego FMa, właśnie rozje.bał mi się trzeci bramkarz i muszę szaraków przerzucać do pierwszego składu.

poczekam na drugiego patcha i wrócę do mojej Floty, póki co 10miejsce jest.

 

Niezła piz.da jest w lidze polskiej, nieważne które miejsce zajmiesz, bo w pucharach i tak gra, Wisła, Legia i nieistniejąca Dyskobolia xD.

ładna kaszanka.

a z tym wypier.dalaniem po sezonie to ściema była. Jedyną wadą witaminki jest nieaktywny urlop.

 

edit:

http://img530.imageshack.us/my.php?image=zlotegoryhk7.jpg hehe, dobry bajer. podobno jakieś fuzje są nawet możliwe, przynajmniej tak w instrukcji piszą, niestety moją pies pogryzł.

A ja lecę drugi sezon (tak jak pisałem wcześniej - w pierwszej mojej grze wywalili mnie przed końcem sezonu z powodu słabych wyników) i jest nieźle. Pierwsze miejsce w lidze (6 pkt. przewagi, dopiero co wygrałem 1:0 z drugim Juventusem), półfinał Pucharu Włoch i dalszy udział w Pucharze UEFA.

Transfery lepiej rozwiązane - łatwiej sprzedać zawodnika, po paru dobrych meczach zaczynają się ustawiać kluby po konkretnych graczy, no i inne kluby zaczęły korzystać z opcji proponowania graczy innym klubom. Właśnie kupiłem Zapatę, po którego ustawiałem się od samego początku, ale 30 baniek to za dużo. W końcu w kwietniu murzyn zdecydował, że z Udinese nie osiągnie znaczących sukcesów, poprosił o transfer, a ja już śmieszne 9 mln za ten talent miałem przygotowane. Dałem mu tylko o połowę więcej wypłaty, niż chciał, żeby sprzed nosa nie sprzątnęli mi go Real, Man Utd, czy Chelsea.

 

No, a kontuzje... są dziwne. W pierwszej grze też miałem z nimi kolosalne problemy. Później poczytałem, że trzeba ostrożnie z ustawianiem agresywnego odbioru piłki, rajdów przez boisko, no i przede wszystkim treningów. O ile treningi zawsze mam nieprzeciążające, a bez ustawionych rajdów dla skrzydłowych nie da się grać, tak zmieniłem odbiór piłki na normalny i kontuzje w znaczący sposób zmalały, choć w sumie i tak powinni to jeszcze dopracować. Generalnie zdarzył mi się jeden mecz, po którym miałem 2. graczy na miesięcznym leczeniu i 1. na dwutygodniowym. Poza tym wypadł mi Sheva na 5 miesięcy na samym początku (zdecydowałem zerwać umowę wypożyczenia) i w listopadzie na tyle samo Inzaghi. Rotacja jest konieczna, ale jeszcze nie musiałem sięgać do rezerw po uzupełnienie składu.

 

No z tą ligą polską słyszałem. Doje.bali do pieca nieźle :D Jak dobrze, że mam ją głęboko w poważaniu.

 

Co do fuzji i przejęć... pierwsze słysze, ale... świetny motyw :)

Odnośnik do komentarza

Ja w nowego FM zacząłem grać Barcą.Pierwsze miejsce w 1 sezonie,półfinał LM(przegrana z dziadkami z Milanu...) i puchar Hiszpanii.Przedłużyli umowę i dali mi podwyżkę(miałem po dwa zwycięstwa z Realem w i Espanyolem w lidze - zarząd był zadowolony).Ale kurde są jakieś strony ,porady do FMa?Bo musiałem sprzedać Etoo - w ogóle nie strzelał goli,słabe oceny - co innego Henry,mimo,że grał na lewej pomocy,a nie w ataku.Próbowałem wszystkiego,rozmawiałem,motywowałem,doradzałem(np. więcej strzałów z dystansu) i nawet wysłałem go na wymuszony odpoczynek - i nic się nie zmieniło.W jego miejsce kupiłem Srnę i Olica,sprzedając wcześniej jeszcze Henryego do Marsylii i Yaya Toure,do tego samego klubu.Podobny problem co z Etoo mam z Xavim i Iniestą - mimo,że grają na swoich pozycjach,maja noty w granicach 7(zwykle poniżej).Świetnie spisują się Alves i Seydou Keita(najwięcej bramek ma on u mnie - def pomocnik..i to jest dziwne).Co mogę robić źle?

Odnośnik do komentarza

Nie mam pytań... chyba przydałby się jakiś patch na transfery, które jeszcze do niedawna wychwalałem.

Skończyłem sezon, chcę się pozbyć graczy, którzy grali mało lub wcale i których nie przewiduje w pierwszej osiemnastce na przyszły sezon. W tym gronie znaleźli się m.in. Bonera, Jankulovski, Ambrosini... Skorzystałem z opcji "proponuj klubom" i co się okazuje? Bonera, wart aktualnie €5mln, zagrał ze 3 pełne mecze - idzie do Udinese za 14 baniek, choć płacone w ratach. To jest nic. Po Ambrosiniego, który zagrał może jedną połowę przez cały sezon, 32 lata na karku, aktualnie warty wg specjalistów €1mln (tak, jeden milion euro) zgłosił się Man City i chce go kupić za jedyne... 35 milionów (!) płacone od ręki (!) + 50% z zysku z następnego transferu. To jest realizm? Hyh, za tę cenę można mieć trzech Miguelów Veloso.

 

A mam przy okazji pytanie. Czym się różnią te dwie klauzule tranferowe?

1) procent zysku z następnego transferu

2) procent z następnej sprzedaży

 

IMO to jest tak, że jak sprzedam komuś piłkarza za 5 mln., a tamci go potem sprzedadzą za 10, to dostanę:

1) Zysk, czyli 10 - 5 = 5 milionów zysku i z tego obliczany procent, który idzie dla mnie

2) Sprzedaż, czyli procent obliczany z całej kwoty 10 mln. Tylko, że to prowadziłoby do śmiesznych wyników, typu 50% z 10 mln = 5 mln, czyli sprzedający dostanie piątkę (czyli tyle ze ile kupił ode mnie) i ja dostanę piątkę, co oczywiście byłoby opcją znacznie bardziej opłacalną.

 

Jest tak jak myślę, czy nie bardzo? ;)

 

@Ader - chętnie bym pomógł, ale nie wiem co może być nie tak. Może jest przetrenowany? Niskie morale? Może po prostu trzeba mu dać czas na rozkręcenie?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu, ale nowy FM nie chce się odpalić na moim kompie. Wgrywam tego patcha, crakuje to i nic. Przy każdym uruchomieniu wyskakuje mi błąd, że nastąpiło zamknięcie programu, przez jakiś błąd i jest opcja zgłoszenia tego błędu gdzieś tam. O co chodzi ? Jakieś rady ?

Odnośnik do komentarza
@Ader - chętnie bym pomógł, ale nie wiem co może być nie tak. Może jest przetrenowany? Niskie morale? Może po prostu trzeba mu dać czas na rozkręcenie?

No właśnie w tym problem,że zmęczony nie jest(zresztą nie tylko o niego chodzi) a morale ma znakomite.W poprzednich FMach nie miałem takich problemów...Opyliłem i chyba kupię Llorente albo Higuaina.

mam jeszcze takie pytanie : która "kropka" przy zawodniku pokazuje ,że gra na optymalnej dla siebie pozycji?Jasno-zielona,czy ciemno-zielona ?

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

no te kropki akurat przydatny bajerek, nie trzeba wbija w indywidualny ekran ustawienia żeby luknąć jak sobie poradzi.

na moich drugoligowych grajkach nie działały sugestie co do zmiany stylu gry, chu.jowo;] ale nie ten poziom pewnie.

 

czekam na 9.2.0 i mogę wracać do gry, jak poprawią kontuzją i to gó.wno pucharowe w polskiej lidze;]

Odnośnik do komentarza

Jeszcze co do kontuzji... co raz bardziej skłaniam się do zdania SI, że są odwzorowane bardzo realistycznie. U mnie na stałe kontuzjowanych jest 1-2 graczy (jeden krócej, drugi dłużej), do tego 1-2 zawieszonych, także nie narzekam, ławkę mam szeroką. Raz na sezon trafia mi się kontuzja długoterminowa (wcześniej Inzaghi 5 mies., teraz Kaka). Ale nawet jeśli zdarzy się mieć jednocześnie 5., 7., czy nawet 9. kontuzjowanych to nie znaczy, że to bug. Wystarczy popatrzeć na tabelę kontuzji poszczególnych lig:

- angielska - http://www.physioroom.com/news/english_pre...njury_table.php (ale coś mi się nie zgadza z Chelsea, bo wczoraj przy okazji meczu z Bordeaux "eksperci" mówili, że niebiescy mają coś 10. piłkarzy poza kadrą - prawdziwa plaga kontuzji)

lub http://www.betinf.com/england_injured.htm

- włoska (tu akurat razem z zawieszeniami - nie znalazłem innego linka, z samymi kontuzjami) - http://www.betinf.com/italy_injured.htm

- hiszpańska - http://www.betinf.com/spain_injured.htm

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Maiden

A ja sobie gram spokojnie w FM 2008, OL. W pierwszym sezonie wygrałem wszystko co było do wygrania oprócz LM: Mistrza, puchary krajowy i ligi. - skład mam następujący (wiosna 2009):

 

 

 

Br: Marcelo Grohe

Lo: U. Emanuelson

Śo: Squillaci

Śo: S. Paillot

Po: F. Clerc

Lp: K. Keita

Dp: J. Mascherano

Pp: A. Van Der Borre

Op: J. R. Riquelme

Śn: K. Benzema

Śn: S. Aguerro

 

A na ławce: Coupet, Maduro, Grosso, Govou, Fred, Quercia, Juninho, Kalstorm, oraz paru młodzików. Słowem nie narzekam :)

 

Aktualnie zajmuję pierwsze miejsce w lidzę. Dwa punkty traci do mnie fenomenalnie spisujące się Socheaux. W lidzę mistrzów będę się bił o finał z Barcą.

W czerwcu na zasadzie wolnych transferów przychodzą m. in. Boruc i Ruben de la Red. Przy odrobinie szczęścia postaram się wyciągnąć nie grającego w Realu Drenthe opychająć jednocześnie Grossso. Martwi mnie też fakt, że Juninho nie jest już w stanie zagrać dobrego meczu (34 lata), a statystyki wręcz mu pikują.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...