Skocz do zawartości

Nowe serie anime


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A jakieś anime nie dla dzieci? Jakiś dobry seinen?

 

Mushishi, Monster, Ping Pong - moze ktoregos z tych nie widziales?

 

Pierwsze dwa obejrzane i mangi prawilnie kupione, a Ping pong? No sam nie wiem ;p

 

 

Sprobuj. Moze Ci nie podejsc, bo jest mocno specyficzne, ale jak siadzie to bedziesz zachwycony.

 

 

Pierwszy odcinek Black Clover całkiem spoczko. Możecie spokojnie podbijać

 

Widzialem wczoraj i drugiego na pewno nie rusze. Sztampowi bohaterowie, jeszcze bardziej sztampowa fabula, kreska i animacja na srednim poziomie. Poza tym ostrzegam - od sluchanbia glownego bohatera mozna dostac raka uszu - po 10min mialem ochote wylaczyc, tak mnie w(pipi)ial darciem ryja. To pierwsza rola tego seiyuu - nie zrobi sobie dobrej reklamy. Do zaorania.

 

Obejrzalem tez 1szy ep Juuni Taisen. Fabularnie tez bedzie kaluza, ale za to kreska i animacja sa juz na takim poziomie, ze przynajmniej przyjemnie sie patrzy. Oryginalny design postaci i zaskakujacy koniec odcinka pewnie zacheca mnie zeby zobaczyc, co bedzie dalej. Kojarzy mi sie to np. z Drifters - taki pure entertainment do kolacji.

Odnośnik do komentarza

Obejrzalem Made in Abyss :obama:

 

Dobre, bardzo podoba mi sie setting, powolne rozwijanie tajemnicy. Świat mnie wciagnal i zaciekawil, naprawde zapowiada sie ciekawie, zeby tego nie spieprzyli. Troche irytuje ze postacie wygladaja jak lalki i maja 10 lat, no ale co poradzic. 2 ostatnie epki najlepsze. Chyba teraz zabiore sie za mange bo chce zobaczyc co dalej.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pierwszy ep Violet Evergarden swietny. Niby to nic nowego, ze kreska i animacja od KyoAni sa na najwyzszym poziomie, ale i tak JAK TO WYGLADA. Glowna bohaterka ma oczy narysowane i animowane tak, ze budzetem przekraczaja pewnie cale epizody innych serii. Fabula tez zapowiada sie ciekawie, nie moge sie doczekac 2go epa.

 

Kokkoku - tutaj juz nie jest tak ladnie, ale za to nie mniej ciekawie. Bardzo fajny pacing w pierwszym epie i tez bardzo intrygujacy glowny watek.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem pierwsze 3 odcinki Basilisk: Ouka Ninpouchou, czyli kontynuacji Basiliska z 2005 r., no i odczucia mam mocno mieszane, bardziej niestety na minus.

Bajka zdaje się cierpieć na problemy typowe dla większości współczesnych kontynuacji starszych anime:
1. Ugrzecznienie, gdzie od startu widać, że mocno przycięto brutalność, a i panie nie epatują tak ochoczo krągłościami jak dawniej :frog:

2. Widać, że nowa seria jest robiona po kosztach i pewnie też pod presją czasu. Przejawia się to głównie w bardzo nierównej stronie techniczno-wizualnej. O ile tła wyglądają na ogół niczego sobie, tak od postaci i ich animacji wieje momentami wręcz biedą.

3. Mamy spory przeskok czasowy od zakończenia pierwszej serii, chyba o jedno pokolenie a może nawet i trochę więcej. Z tego tytułu wiele spośród postaci to gówniaki, co też chyba wiąże się ze wspomnianym w punkcie 1 ugrzecznieniem całości. Mam nadzieję, że w dalszej perspektywie nie zrobi się z tego kalka Naruto.

4. Historia póki co nie porywa

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...