Skocz do zawartości

Nowe serie anime


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj rozpoczął się drugi sezon Gundam 00. Choć wiele powiedzieć nie można to zapowiada się ciekawie. Choć odcinek idealny nie był, to ogólnie trzymał wysoki poziom. Teraz aby tylko Sunrise nie spartolił drugiego sezonu to będę wniebowzięty.

 

Tymczasem dla fanów Sci-fi szykuje się kolejna ciekawa produkcja - Tytania

 

Z opisu zapowiada się solidnie. Nareszcie jakaś futurystyczna historia bez udziału wkurzonych nastolatków i kolorowych robotów.

This has been described as being a complicated space opera or epic. The original story was published as a series of three novels (1988 thru 1991), and is open ended - as in no conclusion or ending was ever published!!

Oraz co ciekawe:

The series uses the same director (Noboru Ishiguro) and animation company (Artland) as the space-epic Legend of the Galactic Heroes.

LoGH jeszcze nie oglądałem, ale słyszałem o nim same pozytywne opinie.

 

Emisja rusza 09.10, czyli już za parę dni. Miejmy nadzieję, że ktoś (porządny) to będzie subował ;).

 

Zwiastun.

 

Odnośnik do komentarza
Manga dużo się różni od anime ?

Bardzo dużo.

 

Gundam 00 S2 rozpoczął się całkiem nieźle, Setsuna F Snake i jego infiltracja trochę mnie rozbawiła na początku. Na pierwsze odcinki i tak byłem przygotowany, że będą trochę nudne (przypomnienie starych postaci, dojście nowych graczy.) Po openingu można się sporo dowiedzieć, jestem spokojny o ten tytuł i czekam na kolejne odcinki.

I am Gundam :P

 

Tytania, duchowy następca LoGH (ta OVA zabija ilością odcinków, postaci, wątków, sam jeszcze tego całego nie obejrzałem.) Problem w tym, że pewnie napisy będą wychodzić do tej serii raz lub dwa na miesiąc (analogiczna sytuacja jak z Real Drive.) Małe zainteresowanie grup takim tytułem skierowanym do wąskiego grona odbiorców (chociaż RD miał w sobie trochę komedii i fanservice'u) i trudności w przekładzie robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Problem w tym, że pewnie napisy będą wychodzić do tej serii raz lub dwa na miesiąc (analogiczna sytuacja jak z Real Drive.) Małe zainteresowanie grup takim tytułem skierowanym do wąskiego grona odbiorców (chociaż RD miał w sobie trochę komedii i fanservice'u) i trudności w przekładzie robią swoje.

10/09 23:32 - Tytania - Shinsen-Subs & Menclave

Menclave choć pliki ma świetne, to niestety są strasznie wolni. Jak będzie jeden odcinek na miesiąc to będzie dobrze ;). SHS też do szybkich nie należy zdaje się, a i jakość ich wydań pozostawia wiele do życzenia. No cóż, zobaczymy. Ja czekam z niecierpliwością. Pytanie tylko, ile będzie odcinków, bo może nie ma sensu zabierać się za coś, czego emisja może potrwać parę lat ;p.

Odnośnik do komentarza

Niedawno wystartowało Tales of the Abyss. Anime jest na podstawie jRPG pod tym samym tytułem i po pierwszych 2 epizodach jestem bardzo optymistycznie do tego tytułu nastawiony :) . Powiem tak - jeżeli fabuła anime będzie taka sama jak w grze (a na to się po 2 epizodach zapowiada) to szykujcie się na hit i pretendenta do anime tego roku;]. Nie będę nic spoilerował, ale powiem tylko tyle, że fabuła gry pomimo pozornej początkowej 'prostoty' to czołówka gatunku na PS2.

 

Najbardziej załuję, że nie pomieszczą do anime wszystkich tych GENIALNYCH momentami tekstów z gry. No i czekam na wersję z angielskim dubbingiem - jak zatrudnią do niej ekipę z gry to nie mam pytań :D .

 

Innymi słowy - jak ktoś lubi fantasy anime, to nowego Talesa musi zaliczyć.

 

Oprawa jest bardzo dobra - zarówno grafika jak i OST.

 

No i Mieu automatycznie wskoczył na pierwsze miejsce w kategorii 'najbardziej kawai stworek w anime';p.

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

Po dwóch pierwszych odcinkach drugiego sezonu Gundam 00 jestem nastawiony bardzo pozytywnie. Naprawdę czuć, że seria jest solidnie przemyślana, nie robiona dla dzieci niczym Code Gayass. W chwili obecnej byłbym skłonny postawić go najwyżej w rankingu wszystkich gundamów. Naprawdę genialne połączenie poważnej treści z odrobiną akcji. Rozwój postaci zapowiada się tym razem bardzo interesująco. Spodobały mi się także nowe OP/ED, nie ze względu na muzykę (raczej przeciętna), ale raczej jej wkomponowanie w widoczny obraz. Prawdę mówiąc to właśnie sceny pokazane w nich pozytywnie nastawiły mnie na ciąg dalszy anime.

 

Obejrzałem dziś także pierwszy odcinek Tytanii. Szczerze mówiąc ciężko mi oceniać po jednym epie, ale to co widziałem jakoś mnie nie powaliło. Przede wszystkim nigdy nie przepadałem za klimatami (że to tak określę) 'wyższych sfer społecznych' i ich intryg - monarchie, totalitaryzm itp. Niby pod względem politycznej otoczki zapowiada się interesująco, ale zarazem lekko oklepanie. Nie lubię po prostu gdy "tych złych" mamy pokazanych od samego początku. Wolę coś bezstronnego (Gundam 00 anyone? ;>). Samych postaci także nie zdołaliśmy specjalnie poznać. Ot, mamy rodzinkę Tytanii oraz paru bohaterów im się sprzeciwiających, plus jakąś loli. Póki co bohaterowie wydają się dość prości, ale nie będę oceniał po jednym odcinku. Nie podobały mi się także bitwy kosmiczne. Animacja jest okropna. Raz, że mało szczegółowa. Dwa, że po raz kolejny CGI. Okręty wyglądają i zachowują się jakby były w wodzie, nie kosmosie. Nie przykładałbym do tego większej uwagi gdyby nie fakt, iż anime na tych walkach będzie się nieco skupiać. Już spora część pierwszego odcinka to właśnie omawianie taktyki.

Zobaczymy jak będzie dalej, a nuż dalsze odcinki będą ciekawsze. Miło by było w końcu obejrzeć jakieś poważniejsze anime w klimatach sci-fi. Gundam 00 mimo wszystko w pewnym stopniu nadal zysk czerpie ze sprzedanych modeli, więc ciężko nie pokazać przynajmniej krótkiej batalii w odcinku. Tutaj może akurat bitwy będą jedynie dodatkiem.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście ten ending jest bardzo dobry od strony wizualnej, dodatkowo dał sporo domysłów, (chyba kilka postaci nie dożyje nawet końcówki.) Dalsza część Gundama 00 wywołuje u mnie syndrom wyczekiwania na kolejny odcinek, mimo tego i tak tylko od slowpoke'ów pobieram i oglądam. ;)

Tytanię obejrzałem w dniu premiery w Japonii streamem z japońskiej stacji. Menclave sobie jednak tą serię odpuściło, teraz czekam na opinie jaka wersja jest najlepsza spośród 3 grup jakie się tego podjęły. Ogólnie seria stonowana i specyficzna, żadnych fajerwerków i trochę naleciałości z obecnych standardów (księżniczka loli.) Sądzę, że potem fabuła obierze jakiś ciekawy kurs i będzie to dobra odskocznia dla garstki osób od typowych nowoczesnych produkcji z masą głupot.

Odnośnik do komentarza
Po dwóch pierwszych odcinkach drugiego sezonu Gundam 00 jestem nastawiony bardzo pozytywnie. Naprawdę czuć, że seria jest solidnie przemyślana, nie robiona dla dzieci niczym Code Gayass. W chwili obecnej byłbym skłonny postawić go najwyżej w rankingu wszystkich gundamów. Naprawdę genialne połączenie poważnej treści z odrobiną akcji. Rozwój postaci zapowiada się tym razem bardzo interesująco. Spodobały mi się także nowe OP/ED, nie ze względu na muzykę (raczej przeciętna), ale raczej jej wkomponowanie w widoczny obraz. Prawdę mówiąc to właśnie sceny pokazane w nich pozytywnie nastawiły mnie na ciąg dalszy anime.

Nyoron czy Shinsen subs? Bo nie wiem za bardzo ktore sa jakosciowo lepsze. Wczesniej ogladalem calosc Shinsen, a teraz zaczalem sciagac Nyoron i w sumie nie widze roznicy...

Odnośnik do komentarza
Nyoron czy Shinsen subs? Bo nie wiem za bardzo ktore sa jakosciowo lepsze. Wczesniej ogladalem calosc Shinsen, a teraz zaczalem sciagac Nyoron i w sumie nie widze roznicy...

Nyoro~n Subs to padaka wydająca na szybko, SHS tak jak i gg-BSS ujdzie w tłoku. Najlepsze jakościowo są wydania Menclave, jak jesteś cierpliwy czekaj na nie.

Odnośnik do komentarza
Nyoro~n
Obejrzałem od nich pierwszy odcinek. Jeśli mam być szczery to chyba wolałbym już obejrzeć samego RAWa. NIE ściągać niczego co oni wydają. Ich napisy opierają się w dużej części na domysłach, przez co wiele kwestii widz może zrozumieć zupełnie inaczej niż powinien.

SHS nawet nie wiem czy cokolwiek wydają, ale osobiście oglądam gg-bss i śmiem twierdzić, że wydania są naprawdę dobre. Tłumaczenie jest w miarę porządne, tak samo jakość obrazu, a i z reguły napisy są już w niedzielę wieczorem. Podobno z Gayassem się nie opóźniali, więc i z 00 nie powinni.

Tymczasem Menclave jest najwolniejszą grupą, ale zarazem najlepszą. Osobiście ich traktuję jako wersję "do nagrania", podczas gdy oglądam inne grupy ;>. Mimo wszystko ciężko mi czekać kilka dni (a kiedyś opóźniali się nawet tygodniami) na kolejnego 00.

 

Tytanię obejrzałem w dniu premiery w Japonii streamem z japońskiej stacji. Menclave sobie jednak tą serię odpuściło, teraz czekam na opinie jaka wersja jest najlepsza spośród 3 grup jakie się tego podjęły.
Nie wiem kto jeszcze robi napisy, ale osobiście obejrzałem Aero i dało się wszystko zrozumieć. No chyba, że podobnie jak Nyoron zmienili sens połowy zdań ;>.
Odnośnik do komentarza
Nie wiem kto jeszcze robi napisy, ale osobiście obejrzałem Aero i dało się wszystko zrozumieć. No chyba, że podobnie jak Nyoron zmienili sens połowy zdań ;>.

Już mam rozeznanie, to [Aero] to najsłabsza grupa, dwie inne [ANBU] i [Deer] robią na podobnym dobrym poziomie, większość jednak stawiała na [Deer] bo ponoć imiona mają lepiej tłumaczone, jedna z nich pewnie to zaraz porzuci. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Szukam za(pipi)iste anime. Ale takie, że często rzucasz okrzyki typu "NIEMOZLIWE" "O KUR.WAAA" itd, ma sięgać poziomu Death Note, ale nie musi byc taki gatunek, chodzi mi o fajność. Przy DN ciarki często przechodziły podczas niektórych momentów, tego właśnie też chcę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...