Skocz do zawartości

Nowe serie anime


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon się zaczął, obejrzałem dzisiaj pierwsze epy tych serii, które mnie interesowały. 3 z 4 będę oglądał dalej, niezły wynik.

 

Yakusoku no Neverland - bardzo spoko pierwszy ep. Wizualnie może nie zachwyca, styl też nie każdemu się może podobać, ale historia wkręca od samego początku. Końcówka epa z

przewidywalną śmiercią dziewczynki, ale za to drugim plot twistem z potworami

 

świetna. 

 

Kaguya-sama wa Kokurasetai - no nie leżą mi 25min odcinki anime podzielone na 3 minihistoryjki, ale to jest na tyle pomysłowe, ciekawe, śmieszne i wysokobudżetowe (te animacje :obama: ), że spróbuję jeszcze jeden ep ogarnąć.

 

 

Tate no Yuusha no Nariagari - wytrzymałem 20min, co za sraka. Dobra strona audiowizualna nie pomogła w przebrnięciu przez kolejne naiwne isekaiowe (pipi) dla niewyżytych 15letnich stulejarzy. Te dialogi:

- bohaterowie pomóżcie uratować nasz świat plix



- no królu ale to nie ma tak za darmo, musi być coś w zamian

- zostaniecie wynagrodzeni jeszcze jak <cwany uśmiech doradcy>
- a no to oksik

xDDD papka dla debili, do zaorania

 

Boogiepop wa Warawanai - chyba najlepszy pierwszy ep. Kreska, design postaci, muza, TŁA, ciężki, tajemniczy klimat podlany fantasy i fabuła z elementami detektywistycznymi/psychologicznymi. Odpaliło na wszystkich płaszczyznach. 

Odnośnik do komentarza
W dniu ‎2019‎-‎01‎-‎13 o 21:50, Kinoji napisał:

Tate no Yuusha no Nariagari - wytrzymałem 20min, co za sraka. Dobra strona audiowizualna nie pomogła w przebrnięciu przez kolejne naiwne isekaiowe (pipi) dla niewyżytych 15letnich stulejarzy. Te dialogi:

 

 

xDDD papka dla debili, do zaorania

 

Obejrzyj drugą połowę :) Właśnie dlatego odcinek trwał 45 minut, żeby ludzie nie pomylili tego z przeciętnym isekajem :)

 

Oprócz wymienionych powyżej polecam:

 

Dororo - Adaptacja starej mangi Osamu Tezuki. Nie czytałem oryginału ani nie oglądałem pierwszego anime, ale bardzo spodobał mi się setting feudalnej Japonii i brutalność.

 

Endro - Komediowe fantasy ze słodkimi dziewczynkami. Zabawna komedia z ciekawym chara designem zarówno głównych bohaterek jak i potworów

 

Quintessential Quintuplets - Haremówka z ciekawm głównym bohaterem i potencjalnymi wybrankami :)

 

Saint Seiya Saintia Shou - Spin off Rycerzy Zodiaku z żeńskimi rycerzami, którego akcja dzieje się w czasie trwania pierwszej serii SS.

 

Ueno-san - Krótkometrażówka o świrniętej lasce, która próbuje uwieść kolegę ze szkoły, który oczywiście nie widzi, ze ta na niego leci :) Uwaga, ze względu na bardzo wulgarny humor, nie radzę oglądać jak ktoś jest w pokoju.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dororo kosa ostra. 3 ep z lekarzem i background Hyakimaru to :banderas: 4 z mieczem też całkiem ok. 

 

Neverland na razie mi średnio podchodzi. Tajemnica i klimacik demonów dobrze robi, ale trójka głównych bohaterów skutecznie psuje odbiór. Najgorsza jest ta dziewczynka. Tak wkurwiającej postaci w anime dawno nie widziałem :yao:  No i ta nowa opiekunka bardzo przerysowana. Mocny cringe miałem jak ganiała dzieciaków po lesie i animacje jej twarzy zrobiły z niej jakiegoś demona xD 

Edytowane przez sprite
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no nowy Mob Psycho i Promised Neverland są dokur.wione. Czytałem mangę TPN i rzeczywiście trochę można kręcić nosem na początek(spłycenie mind games, którymi ta manga stoi), ale teraz (4 ep) już powinno być OK. Bez spoilerów - uwijają się z contentem tak żeby się zmieścić w te 12 czy tam 13 odcinków i wygląda na to, że gdzieś musieli przyspieszyć/poprzycinać - padło na sam początek. No i technicznie to je.bane arcydzieło. Plus ja tam uważam, że trio głównych bohaterów zaje.biste.

Odnośnik do komentarza

No mam nadzieję, że ten neverland się rozkręci. Trio głownych bohaterów niestety bardzo słabe. Może tylko ten z białymi włosami coś ogarnia, ale reszta do zaorania. Pozostałe postacie to szkoda komentować :yao: Dobrze, że mówisz, że teraz już ruszy bo miałem dropnąć, a tak dam jeszcze szanse. 

 

Mob psycho nowy sezon kosa przeokrutna. Nie mogę się doczekać jak dzsiaj sobie nowy ep odpalę :fsg: 

 

Shield hero też się zaczyna rozkręcać. Ten nowy ep to :banderas: 

Edytowane przez sprite
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No kurła Shield Hero to właśnie nie jest typowy isekai , trzeba było obejrzeć więcej niż 20 minut pierwszego epa @metalcoola xD

Dororo - kozak

Kakegurui - pierwszy sezon przytuliłem na miękko,drugi też wchodzi dobrze

Promised Neverland - no hype na to był spory i oglądam,ale nie zwaliło mnie z nóg.

Mob Psycho - must watch,drugi sezon wciąga mocno

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, metalcoola napisał:

To właśnie napisałem, to nie jest przeciętny isekai, obejrzyj drugą połowę :)

 

1 godzinę temu, Ader napisał:

No kurła Shield Hero to właśnie nie jest typowy isekai , trzeba było obejrzeć więcej niż 20 minut pierwszego epa @metalcoola xD

 

Ale tu nawet nie chodzi o drugą połowę epa. Pierwsze dwa odcinki były chujowe po prostu i nic dziwnego, że dużo ludzi dropnęło animca. 3 już był całkiem ok(walka z pierwszą falą), ale dopiero prawdziwe pierdolnięcie było w 4(feelsy included). No nie powiem, nie sądziłem że to anime po tak słabym starcie wskoczy na takie wyżyny. Zaraz odpalam 5 odcinek i mam nadzieję, że jest tendencja zwyżkowa.

Edytowane przez sprite
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.02.2019 o 15:26, metalcoola napisał:

Apropo Shield Hero i postaci Malty/Myne

 

  Ukryj zawartość

Welkie brawa dla autorki LN za stworzenie tej postaci, najpodlejsza postać w anime/LN jaką widziałem, nawet Shou Tucker z FMA przy niej wymięka.

 

 

No z tym Shou to moze troszke sie zapedziles, ale zdecydowanie fajnie wyszla ta postac. Bilbym po ryju i paczau czy rowno puchnie.

 

Tate no Yuusha, Tensei shitara Slime Datta Ken i Black Clover to w sumie jedyne chinskie bajki ktore ogladam na biezaco i dochodze chyba powoli do pewnej strasznej konkluzji:

 

LUBIE ISEKAI'e I NIE WSTYDZE SIE TEGO

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Bansai napisał:

 

No z tym Shou to moze troszke sie zapedziles, ale zdecydowanie fajnie wyszla ta postac. Bilbym po ryju i paczau czy rowno puchnie.

 

Tate no Yuusha, Tensei shitara Slime Datta Ken i Black Clover to w sumie jedyne chinskie bajki ktore ogladam na biezaco i dochodze chyba powoli do pewnej strasznej konkluzji:

 

LUBIE ISEKAI'e I NIE WSTYDZE SIE TEGO

Spoiler

Moim zdaniem, jeśli chodzi o ilość zbrodni, Malty jest jednak gorsza, oczywiście, to co zrobił Shou swojej córce to draństwo, ale Malty jako księżniczka cały czas używa swoich wpływów do niszczenia życia innym ludziom.

Jeśli chodzi o isekai'e, to tak jak z każdym gatunkiem, niektóre są rewelacyjne (jak Overlord, Shield Hero czy Slime) a niektóre to niestety porażka (Death March, Smartphone)

Edytowane przez metalcoola
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 4.02.2019 o 21:04, sprite napisał:

No mam nadzieję, że ten neverland się rozkręci. Trio głownych bohaterów niestety bardzo słabe. Może tylko ten z białymi włosami coś ogarnia, ale reszta do zaorania. Pozostałe postacie to szkoda komentować :yao: Dobrze, że mówisz, że teraz już ruszy bo miałem dropnąć, a tak dam jeszcze szanse. 

Dobrze, że dałem The Promised Neverland szansę. Ostatnie 2 epy znakomite i nie mogę się już doczekać następnego. Warto przebrnąć przez początek, bo potem nieźle pokręcone akcje się dzieję. A najlepsze przed nami :banderas: 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość aphromo

Yahari ma dostać wreszcie 3 sezon.

Gdyby nie to, ze już 2 razy mnie wyruchali ( czytaj - Code Geass i Kabaneri miały dostać nowe sezony, a skonczylo się na kinowkach ) to bym odtrabil sukces. Ogolnie, kilka dobrych serii na 2019 zapowiedzieli.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sezon wiosenny rozpoczęty. Póki co zwróciłem uwagę na muzycznego animca Carole and Tuesday od potężnego studia BONES reżyserowanego przez samego króla anime Shinichiro Watanabe. Po pierwszym odcinku zapowiada się obiecująco - super animacja i nastrój oraz oczywiście muzyka, fajne główne bohaterki. Liczę na dużo feelsów.

 

-

Edytowane przez froncz piotrewski
Odnośnik do komentarza

Tutaj fajna lista

 

0987xit9iap21.jpg

 

Ja na pewno sprawdzę Kimetsu no Yaiba, Carole and Tuesday i może Gunjou no Magmel.

 

@froncz piotrewski 

 

Skąd brałeś Carole & Tuesday? Na horriblesubs nie ma, a na nyaa.si tylko jeden, mały plik w 720p :/ Widzę, że to Netflix ma w JP, więc pewnie nas czekają tylko słabej jakości fansuby do końca sezonu. To samo z Gunjou no Magmel :nosacz2:

Edytowane przez sprite
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...