Skocz do zawartości

Suikoden


TeBe

Rekomendowane odpowiedzi

Plotki, plotki - Suikoden VI zamierza na PSP?:

Suikoden VI w drodze na PSP

http://www.maxconsole.net/?mode=news&newsid=29106

Skoro DS ma DQ9 to PSP dostanie S6 - jakas nowa tendencja? Czy lenistwo, bo sie nie chce robic grafiki HD :P

 

Znacznie by to pomogło kieszonsolce Sony, która ma lekki zastój jeśli chodzi o ambitne produkcje, ale ja (i pewnie większość wygłodniałych fanów serii) szczerze mówiąc wolałbym zobaczyć odpowiednio rozbudowaną/wyglądającą kolejną część na dużych konsolach. Może na E3 dowiemy się czegoś więcej, na razie to taka ciekawostka.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jak do tej pory grałem w S 2 oraz S 4,"dwójeczkę" do dziś wspominam miło,charakterystyczna grafika i widok na planszę,intrygująca muzyka.Gra wciągała i to bardzo."Czwórka była słabsza ale nie było tak źle, nie spodziewałem się że profesjonalni recenzenci aż tak ją pojadą,nie wiedziałem że gram w tak słabą grę;)

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Trudno mi by było uwierzyć w next-genowego Suikodena, chyba że na Wii, ewentualnie na ps3 z wykonaniem ala Valkyria Chronicles. Ale widać konami nie chce przeznaczać zbyt wysokiego budżetu, nigdy zresztą nie chciało i ze względu na sprzedaż gier z serii trudno im się dziwić.

 

Ale czemu Suiko 6 na DS miałby nie być epicki? Suiko 1 i 2 były, a DS możliwości jakieś tam niezłe ma :P . Gorzej jak zrobią z tego casualową "pykankę".

Odnośnik do komentarza

www.duefiumi.com

 

Zapraszam do lektury ( spoilery), sa tez skany z famitsu ;)

 

 

 

Wedlug mnie Suikoden Tierkreis jest podlozem pod suikodena VI, ktory uderzy na ktorys z next-genow... i chyba w tej sytuacji najprawdopodobniej na Wii. Nie ukrywam podekscytowania, poniewaz zapowiada sie naprawde niezle ;)

Odnośnik do komentarza

O cholera, dzięki za scany! 8) Po ich obejrzeniu moje wątpliwości absolutnie się rozwiały - DS + nowy Suikoden = absolutny must have! Przepięknie się to prezentuje i są też moje ukochane malowane lokacje, przez co gra będzie prezentowała się dużo lepiej niż szarobury Suikoden V :D

Odnośnik do komentarza

Hoo, hoo, wygląda na to, że ta część będzie się przez jakiś czas rozgrywać w królestwie Armes, o którym sporo mówiono w piątce.

 

BTW na drugim skanie na jednym ze skrinów widac gościa, który wygląda bardzo jak Flik...

 

Fajnie, że anime'owe cutscenki będą :D !

 

Wedlug mnie Suikoden Tierkreis jest podlozem pod suikodena VI, ktory uderzy na ktorys z next-genow... i chyba w tej sytuacji najprawdopodobniej na Wii. Nie ukrywam podekscytowania, poniewaz zapowiada sie naprawde niezle

 

Obyś miał rację... :D

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza

ja z kolei dopiero co zaczynam przygode z Suiko III i w zwiazku z tym mam pytanie. Czy importowanie sejwa z S2 daje jakies konkretne korzysci? Dodatkowi bohaterowie, lokacje etc.? Wiem, ze dzieki temu manewrowi mozna miec dwa dodatkowe scenariusze do odegrania w teatrzyku i w niektorych dialogach beda nazwy naszych poprzednich zamkow i bohaterow. Cos jeszcze? :) Pytam sie bo podczas proby sformatowala mi sie memorka od PSXa i nie wiem czy olac to czy mam juz sie wku rwic;]

 

Anyway co do samej gry - na poczatku bylo ciezko, ale skonczylem pierwszy czapter Hugo i powoli czuc ta won przygody znana z S1 i S2. Mam nadzieje, ze gra pozniej nie 'siadzie'. System walki jest... dziwny. Tak samo jak skille, a ekran po wygranej walce to jakies przegiecie. Setki jakis paremetrow i wez czlowieku zrozum;] Przedstawienie akcji z perspektywy roznych osob jest moze i fajne, ale troche zaburza chronologie gry. Mam nadzieje, ze pozniej wszystkie te watki polacza sie w jeden bo jakos mi sie nie widzi zebym mial miec 3 czy tam wiecej zamkow i tylez samo grup;]

 

PS2 mam od jakiegos miesiaca, ale pare gier juz skonczylem. Musze przyznac, ze tylko przy SIII juz w pracy myslalem jak tu szybciej znalezc sie w domu przed konsola. No jak dzieciak;] Pięknie

Odnośnik do komentarza
ja z kolei dopiero co zaczynam przygode z Suiko III i w zwiazku z tym mam pytanie. Czy importowanie sejwa z S2 daje jakies konkretne korzysci? Dodatkowi bohaterowie, lokacje etc.? Wiem, ze dzieki temu manewrowi mozna miec dwa dodatkowe scenariusze do odegrania w teatrzyku i w niektorych dialogach beda nazwy naszych poprzednich zamkow i bohaterow. Cos jeszcze? smile.gif Pytam sie bo podczas proby sformatowala mi sie memorka od PSXa i nie wiem czy olac to czy mam juz sie wku rwic;]

 

Sejw z dwójki nie daje nic ciekawego, olej to.

 

Mam nadzieje, ze pozniej wszystkie te watki polacza sie w jeden bo jakos mi sie nie widzi zebym mial miec 3 czy tam wiecej zamkow i tylez samo grup;]

Mówisz masz :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

tzn straciłeś kilka oddziałów? ale co, było jakieś okienko dialogowe, gdzie ktoś krzyczał np. "omg omg, i'm fockin dyin!" ? jeśli tak, to ta postać zginęła Tobie bezpowrotnie :( .

 

hmm, w sumie pewnie już i tak się co do tego zdążyłeś przekonać.

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza
Ja mam takie pytanie odnośnie Suikoden III. Mianowicie bardzo dbam o laser w konsoli i przechodzę 99.9% gier grając z HDD. ;) (wyjątkiem jak dotychczas jest Suikoden V - konsolę mam prawie 4 lata ;) ) Czy orientuje się ktoś czy Suikoden III działa z HDD?

Śmigał mi bez problemów ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

- Suikoden Tierkreis (9/8/9/8, 34 points): Suikoden has never been the most high-profile of RPG series (it fell a bit under the radar circa the fourth game), but this DS entry might be the comeback that gamers have been waiting for. Everyone found the story "fascinating" and fast-paced, and "from the way the story unfolds to the battle system, there are no obvious flaws to be found." Some reviewers brought up the time required to experience all the gameplay mechanics on offer; others were "a bit dissatisfied with the overwrought enemy animation and auto-battle AI, but those are niggles compared to how polished the game is."

Odnośnik do komentarza

Pograłem 3 godziny w Tierkreis i muszę przyznać, że mnie wciągnęło jak żadna z poprzednich trzech części. Wszystko zagrało - muzyka jest kapitalna, (szczególnie melodia mapy świata zapada w pamięć) przypomina mi trochę 2kę; graficznie jest ślicznie, zdeformowane postaci trochę mi nie pasują do reszty, ale tła to najwyższa DSową liga; walki są dynamiczne, w nowych lokacjach nawet wymagające; fabularnie się nie wypowiadam, bo rozumiem jedynie piąte przez dziesiąte.

Jakbyście coś chcieli wiedzieć z grania w najnowsza część Suikodena, to pytajcie, postaram się odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.