Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak będzie z trwałością wykonania. Osoba, która Zenfona posiadała (z tego co pamiętam to chyba 2) miała problem z anteną WiFi i gniazdem sim, mimo że telefon nigdy jej nie spadł, to w okresie gwarancji wymienili jej pół telefonu. W sumie fart, że w ogóle go chcieli naprawić ;)

Odnośnik do komentarza

Ciotka szuka telefonu. Budżet 1200PLN. Jest coś wartego uwagi w tej cenie? Przejrzałem ofertę Xiaomi to albo dostępne na zamówienie albo bez polskiego menu, jakieś cyrki. Z oferty na allegro rzuca mi się w oczy Huawei P10 Lite i jakieś Xperie, których nie znam.

 

Polecacie coś w tym budżecie? Wymagania standardowe, babeczka ~40 lat żeby mogła dzwonić, pisać smsy i robić zdjęcia.

Np: Xiaomi Redmi Note 4 3/32GB - na X-Kom dostępny i do zamówienia i w sklepach. Cena 998 PLN. Bardzo fajny telefonik za takie pieniążki.

 

EDIT: Chyba, że może trochę poczekać, zaraz wyjdzie w PL Xiaomi Mi A1 czyli telefon z programu Android One - soft to będzie czysty Android w wersji 7 z pewną aktualizacją do 8 dostarczany przez Google, tak jak w Nexusach. I ma kosztować jakoś ok 1000-1200 pln.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Kupiłem niedawno Redmi 4X i zdjęcia są ok. W porównaniu do Galaxy S4, z którego korzystałem wcześniej, aplikacja wydaje się być bardziej funkcjonalna, a jakość zdjęć jest chyba ok. Nie jest to lustrzanka rzecz jasna, ale ta mikro optyka aparatu sprawia wrażenie solidnej.

Odnośnik do komentarza

Cena i różnice to normalna sprawa ale jest też kwestia, że działające jako tako Xiaomi można mieć za 500-600 zł. Ciężko o produkty innych firm w takich cenach, nowe, z gwarancją producenta, nie brane przez Januszy z salonu i odsprzedawane. Wyższe półki Xiaomi mają aparaty znośne, Xiaomi Redmi Note 4 ma aparat poprawny. Daleko mu do S8 czy iPhone'a lub Pixela ale cena też jest połowę niższa jak nie więcej. Czekam z ciekawości jak wypada Mi5x bo to na nim będzie wzorowany Xiaomi Mi A1 czyli telefon z programu Android One: http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a1_(5x)-8776.php , recki Mi5X pokazują, że nie jest źle ale super też nie: http://www.gizchina.com/2017/08/17/xiaomi-mi5x-practice-makes-perfect/ także pytanie - czego oczekujecie po telefonie za ok 1000 pln? Bo jak ktoś się spodziewa, że telefon za 250 euro robi to samo, co taki za 1000 euro to chyba troszeczkę ma zbyt wysokie wymagania.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

a ja finalnie po Waszych radach chyba wezmę... Iphona :dunno: poczekam do jutrzejszej prezentacji nowego sprzętu apple'a i się zdecyduję czy wziąc najnowsze flagowce, bądź starsze siódemeczki. Budżet mi się trochę zwiększył. jakbym jednak nie brał jabłuszka, to pewnie wezmę albo tego zenfone o którym wspominałem albo lg g5

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Zależy czego oczekujesz, jak napisałem. Bardzo mi szkoda dać tyle za telefon co za dobrego laptopa, czy nawet tani samochód. Jakoś nie umiem tyle wydać. Sam myślę nad zmianą i pewnie ściągnę sobie Oneplusa 3T z chin, 1800 wychodzi. To i tak jest dużo bardzo :-( W Oneplus 5 są jakieś kwiatki z Wifi - nie chce mi się z tym walczyć.

Odnośnik do komentarza

Zależy czego oczekujesz, jak napisałem. Bardzo mi szkoda dać tyle za telefon co za dobrego laptopa, czy nawet tani samochód. Jakoś nie umiem tyle wydać. Sam myślę nad zmianą i pewnie ściągnę sobie Oneplusa 3T z chin, 1800 wychodzi. To i tak jest dużo bardzo :-( W Oneplus 5 są jakieś kwiatki z Wifi - nie chce mi się z tym walczyć.

 

Kumpel ma ten model który chcesz i też ma problem z wifi. Rwie mu połączenia. Z pełnego zasięgu pusty i rozłącza a potem żeby złapał na nowo musi flight mode włączać i wyłączać.

Odnośnik do komentarza

pytanie - czego oczekujecie po telefonie za ok 1000 pln? Bo jak ktoś się spodziewa, że telefon za 250 euro robi to samo, co taki za 1000 euro to chyba troszeczkę ma zbyt wysokie wymagania.

Jestem tego świadomy, dlatego nawet nie mam wątpliwości, że tak się nie da.

2k myślę jest poza zasięgiem, ale w takim razie ile trzeba by dać, aby można wymagać jakości? 1500 już wg mnie jest w czym wybierać chyba? Sam dałem koło tego za Honora 8 i jest na prawdę porządny

Odnośnik do komentarza

No za 1500-1600 jesteś w stanie trafić dobry telefon. Moim zdaniem zmienia się tak niewiele, że jeśli jesteś w stanie przeboleć, że nie masz flagowca, to można coś starszego topowego dostać. A jeśli się skusisz, na Januszowe telefony brane z salonu (tylko koniecznie dowód zakupu muszą dać oryginalny!) to można spokojnie dostać coś fajnego. 

 

Jakieś G6, S7 Edge (zwykły ma za małą baterię) itd można spokojnie dostać. iPhone'y nie tanieją aż tak więc tam nie bardzo. HTC są też dobre, kilka przynajmniej ostatnich. Jak wolisz mały telefon to HTC 10 jest naprawdę bardzo dobry. I aparat też jest dobry.

 

Możesz też się skusisz na sprowadzenie czegoś z Gearbestu ale gwarancja i czas oczekiwania mogą cię zniechęcić. Można tam dorwać model A3003 OnePlusa 3T za ok 1700 pln. Tego OP3T ludzie polecają, wyeliminowali bolączki OP3 a z kolei OP5 chyba jednak się nie udał za bardzo, więc spokojnie można brać tego starszego. I aparat jest znośny i ma OIS oraz wyszła shackowana aplikacja aparatu Google, włączające EIS z telefonów Pixel - ludzie piszą, że efekty są BARDZO dobre. Więc może taki kierunek?

Odnośnik do komentarza

Jakby to miał być telefon dla mnie to bym pewnie spróbował, tym bardziej że znajomy miał OP i polecał (do imprezy, kiedy nie zalał piwem xd). Ten ma być jednak dla dziewczyny, więc próbuję wybrać coś do jej potrzeb. Jak sama mówi, ważny jest dla niej aparta oraz by się nie zawieszał (klasyk zestaw). Aktualnie ma  jakiegoś starego huaweja, więc już się sporo wymęczyła

 

Samsunga nie chce, więc myślałem o jakimś Huawei P (chcoiaz tutaj Honor lepiej cenowo wychodzi) albo właśnie HTC. 

Google Pixel cenę widzę ciagle trzyma xd

Odnośnik do komentarza

Trzyma u nas bo nie było ich oficjalnie. Są sprowadzane przez Januszy a oni nie chcą stracić albo ew. stracić mało. Łatwiej ew o telefony z sieci. Przy czym trzeba uważać - podobno niektórzy operatorzy zaczynają blokować urządzenia po IMEI jeśli jest ono w abonamencie który nie jest opłacany. W sumie dziwię się, że dopiero teraz zaczęli to robić :-)

Odnośnik do komentarza

 

Możesz też się skusisz na sprowadzenie czegoś z Gearbestu ale gwarancja i czas oczekiwania mogą cię zniechęcić. Można tam dorwać model A3003 OnePlusa 3T za ok 1700 pln. Tego OP3T ludzie polecają, wyeliminowali bolączki OP3 a z kolei OP5 chyba jednak się nie udał za bardzo, więc spokojnie można brać tego starszego. I aparat jest znośny i ma OIS oraz wyszła shackowana aplikacja aparatu Google, włączające EIS z telefonów Pixel - ludzie piszą, że efekty są BARDZO dobre. Więc może taki kierunek?

Tez biorę pod uwagę (Ty chyba też chciałeś go wziąć teraz? Na bg jest promo 1460 zł ), tak jak Honora 9, Huawei P10 Lite i Xiaomi Mi5

Zobaczymy co odrzuci xd

Odnośnik do komentarza

mam od jakiegos czasu huawei p8 lite i jestem z niego zadowolony bo jakis cudow od komorki nie potrzebuje ale niemilosiernie wkurza mnie w nim bateria i wlasnie z tego powodu chce go wymienic

 

co polecacie w segmencie telefonow ktore moge wyrwac w granicach max 600zl z dobra bateria, podobnymi parametrami do juz posiadanego i bez przedpotopowego androida?

Odnośnik do komentarza

Redmi 4X. Może to to samo co 4A, niedawno kupiłem X'a za 639zł i jestem zadowolony. Bateria po 2 ładowaniu wytrzymała 3 dni (4100mAh), godzina jazdy z wł. nawigacją to zaledwie 10% baterii mniej, gdzie na moim starym Galaxy S4 jechałbym już na końcówce baterii. Ekran jest niezły, na plus zdecydowanie widoczność w słońcu. Soft pozytywnie zaskakuje, ma wiele przydatnych funkcji opartych na Androidzie 6, a na horyzoncie jest aktualizacja do nowej wersji opartej na Androidzie 7.

 

Edit: 4X i 4A to dwa różne modele, X ma lepszą specyfikację.

Edytowane przez Masamune
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...