Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

A ten OP6 ma wymienną baterię? W G4 po 2 latach już kiepsko z nią było szczególnie po tym jak zacząłem non stop używać quick charge ale kupiłem po prostu drugą co jest dużym plusem. Wydając 2400 na wersję 6/128 chciałbym używać telefonu jakieś 3 lata, a mam wątpliwości co do żywotności baterii w tym czasie. Potrafię 2 razy dziennie rozładować telefon gdy intensywnie użytkuję...

Odnośnik do komentarza

Żaden flagowiec nie ma teraz wymiennej baterii. Masz 2 lata gwarancji na telefon a z racji tego ze bateria jest niewymienna to na nią też jest 2 lata gwarancji. Żywotność baterii w tel to jakieś 600pelnych cykli. Przy twoim lądowaniu to po roku do wymiany ;) ale jest gwara więc nie przejmował bym się tym. Ja zmieniam telefon po maksymalnie roku. Żeby go sprzedać jak jest coś jeszcze wart. Trzymać tel. Dłużej jak 2 lata imo bez sensu. 

Odnośnik do komentarza

Mocno zastanawiam się nad Huawei Mate 10 Pro lub P20 zwykłym. Obydwa nowe do 2000z ,l a uzywane można dorwać za 1600zl co byłby mi na rękę. Mate 10 ma większą baterię i 6GB RAMu, a P20 nowszy aparat, 20mpix z przodu, czytnik linii z przodu ale tylko 4gb RAMu i mniejszą baterię.

Muszę jeszcze ponegocjować z operatorem bo kończy mi się umowa. No i Mi A2 niedługo będzie w sprzedaży. Też dobry średniak.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, WisnieR napisał:

Mocno zastanawiam się nad Huawei Mate 10 Pro lub P20 zwykłym. Obydwa nowe do 2000z ,l a uzywane można dorwać za 1600zl co byłby mi na rękę. Mate 10 ma większą baterię i 6GB RAMu, a P20 nowszy aparat, 20mpix z przodu, czytnik linii z przodu ale tylko 4gb RAMu i mniejszą baterię.

Muszę jeszcze ponegocjować z operatorem bo kończy mi się umowa. No i Mi A2 niedługo będzie w sprzedaży. Też dobry średniak.

 

 

Mam P20 i jestem bardzo zadowolony zarówno z jakości zdjęć, czasu pracy na baterii, jakości ekranu i zasięgu. Ten ostatni parametr mnie mile zaskoczył, pracuję obecnie na lotnisku i na G5 praktycznie mi nie działał internet a na P20 mam cały czas LTE. Ten sam operator. Z baterii jestem mega zadowolony ale to raczej przez to ,że G5 była mega słaba pod tym względem. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Laska chciała coś swojej mamie kupić z klapką, jakiś telefon i widzę że allegro zalane jest myphone'ami... Ale znalazłem coś takiego:

https://allegro.pl/smartfon-z-klapka-vkworld-t2-plus-3gb-32gb-lte-i7447987848.html

Co to za firma i telefon, który kosztuje aż 1,5 koła?

Chyba wybierzemy jakiegoś szajsunga. Albo Nokię 2720:

32beab00491fbe4756bdc194e000

Plus bo zegarek jest, ale te przyciski wydają mi się jakby zbyt "wciśnięte".

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Tak co do rodziców i smartfonów. Tata był niechętny, dostał służbowe jabłuszko i musiał się przestawić - nie nazwałbym go zaawansowanym użytkownikiem, ale używa i nawet w domu często w necie siedzi. Mama długo miała Nokię z klawiaturą, nie chciała smartfona, ale z tatą nie zważaliśmy na jej marudzenie kupiony został bodajże 6s. I jakoś się przyzwyczaiła - używa nawigacji, przeglądarki, robi zdjęcia, zainstalowała instagrama...

 

Tak więc czasem starsze pokolenie będzie marudzić i wynajdywać powody żeby zostać przy klasycznych komórkach, ale jeśli nie mówimy o naprawdę starszych/schorowanych osobach, zdecydowana większość poradzi sobie ze smartfonem i z czasem doceni jego zupełnie inne możliwości.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Podejmowałem tu ten temat parę razy, ogólnie granica się dość zatarła. Xperia Compact i iPhone to były dwa rozwiązania na telefon mały i o wysokiej jakości. Ale nowy "Compact" (XZ2) już właściwie i tak jest prawie rozmiarów np. Samsunga S7 czy Google Pixel 2, telefonów które jeszcze niedawno były określane jako "normalne", nie "mini".

 

XZ1 Compact może być ostatnim tego rozmiaru telefonem i w tej cenie raczej jako jedyny ma sens. To najsprawniej działający "mały" telefon z Androidem.

 

Ewentualnie przy niższym budżecie mogę tradycyjnie polecić obadać Samsunga A3, bo ostatni model po spadku ceny jest całkiem atrakcyjną ofertą, jeśli ktoś lubi Samsungi.

Edytowane przez ogqozo
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wspomniałem o nim, bo jest teraz nawet dwukrotnie tańszy, przy takiej różnicy cen oczywiście wiadomo, co jest wyraźnie mocniejsze. Zmiana za pół roku to kwestia osobistych wymagań, dla jednych telefon sprzed 2 lat to jest zawsze staroć a dla innych coś, co będą używać jeszcze za 6 lat. Na pewno XZ1 jest wyraźnie lepszy pod tym akurat względem. Ma bardzo dobry jak na rok premiery układ Snapdragon 835.

Edytowane przez ogqozo
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja się zmieściłem w tym podanym budżecie z XZ2 Compact, nie ma jakiś promocji? Jestem w 100% zadowolony po 4 miesiącach - nie używam do gierek i wszystko mega płynnie śmiga, ekran zauważalnie lepszy niż w Z5C i widać jednak wyższą rozdzielczość, dalej daje się użytkować jedną ręką.

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze nowego telefonu nie wybrałem. Każdy model ma coś co mi nie pasuję. Na razie na topie Mate 10 pro ze względu na baterię, ekran i 6GB RAM ale pojawił się na horyzoncie LG V30 tylko znów - 4GB RAMu.... Czy istnieje telefon idealny? Chyba tylko Iphone X... Boje się trochę HUJAJEJa made in china i jego dziwnego systemu, z drugiej strony żona ma Honora 8, który pod dwóch latach chodzi nadal bez zająknięcia co dobrze rokuje.

Odnośnik do komentarza

LG G3 żony umarł, tj. złapał flickering ekranu, randomowe gaszenie.

 

Chcemy na szybkości kupić coś podczas urlopu, najlepiej nówka by była gwarancja. Rozważam:

 

- Redmi 4X Note 32GB

- Redmi 5 Plus 32GB

- Redmi 5 Note 32GB

Wszystko w polskich sklepach nie przekracza 750 zł z tego co tak luknąłem (eMag, Empik, do obu dostarcza bodajże Foster Technologies).

 

Który z chinoli na chwilę obecną najlepiej brać? 

 

edit:

z tego co czytam, polecają Note 5 https://komorkomania.pl/35951,xiaomi-redmi-note-5-w-polsce-to-lepszy-wybor-niz-redmi-5-plus

W ProLine w Poznaniu mają za 729 zł na miejscu, to chyba dobry deal. Akurat tam będę przejazdem. Warto?

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...