Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą telefonu na jakiś z za(pipi)istym aparatem.

W tej chwili mam opcje kupna nówki P20 PRO za 2600zł.

No i teraz czas na moje pytanie - czy w tej cenie dostanę coś lepszego? Z tego co wiem to jeśli chodzi o lepszy aparat może być ciężko, natomiast chodzi mi też o samą wydajność, może pójść na kompromis i wziąć nieco gorszy aparat kosztem lepszej wydajności?

Generalnie to nawet nie wiem jak ten P20 pro wygląda jeśli chodzi o płynność działania na co dzień, ale wiem, że najnowsze snapdragony bijo po twarzy kirina 970.

Czy w takim normalnym użytkowaniu czuć brak mocy?

 

Jeszcze teraz tak doczytałem, że nagrywanie wideo w p20 pro to jakaś lipa, stabilizacja obrazu tylko przy 1080p 30fps, powyżej stabilizacji nie ma.

Dodatkowo pojawiają się opinie, że mimo wszystko obraz mniej trzęsie np w trybie 60fps bez stabilizacji niż w tej wcześniej wymienionej.

Edytowane przez Bielik
Odnośnik do komentarza

@keyzee Gdzie ty masz te promocje? Daj jakiś link pliz :-)

@Bielik Nie czuć. Nie będzie chodził jak iPhone (system) a od jakiegoś czasu sam interface chodzi przyzwoicie na topowych telefonach. Także nie powinno być problemu. Gdyby Huawei pozwalał dalej otwierać bootloader to bym za takie pieniądze sam kupił (ogromna bateria tam jest) ale tak to z powodów ideologicznych Huaweia nie kupię :-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Witam szwagry, Poco F1 czy honor 10 ?

Przesiadka z iphone 6s. Wymagania jack, spoko aparat, bateria dobra, fajnie jakby było nfc ale nie koniecznie, poco chyba nie ma nfc.

Ewentualnie polecacie coś innego ?

 

brałbym S8 z promocji ale bateria ponoć tam tragedia, idzie wytrzymać cały dzień z s8 ? Przeglądanie olxa fb gmaila z 2 godziny dziennie. Reszta jakieś pierdy z 5-10 smsów 2 rozmowy. Pixela nie chce.

Odnośnik do komentarza

W S8 bateria taka ło.Już lepiej S8 +.Fajnie leży w ręku S8 ale bałem się że nie dotrwa do końca dnia.

Mate 10 Pro-dobra bateria,bardzo dobry aparat do zdjęć,gorszy do filmów

LG V30 -mimo mniejszej pojemności baterii podobno przegania Mate 10 w czasie działania -polecany do słuchania muzyki,dobry aparat z obiektywem szerokokątnym

Dochodzi do tego Mi Mix 2s,Mi 8 z dobrymi aparatami ale jednak ciut gorszymi bateriami.No i Oneplus 6 ale jeżeli nie chcesz sprowadzać z Chin to jest najdroższy.

Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać.Bo jest jeszcze Redmi Note 5 z w miarę dobrym aparatem,dobrą baterią i ekstra ceną tylko dla mnie za duży.

 

Odnośnik do komentarza

Dobra kupiłem w końcu telefon. Zdecydowałem się na oneplus 6t. Przyjdzie w nastepnym tygodniu to opisze wrażenia. Zamówiłem w oficjalnym sklepie ze zniżką i darmową wysyłką wyszło po przewalutowaniu 2350 zł. wersja 8gb/128 midnight black. Teraz czas na samochód xD

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Matriks_1111 napisał:

Ja ostro rozważałem zwykłą 6, ale niestety wygrała większa bateria w Mate 10 Pro i do tego mam wrażenie, że jednak aparat w tych telefonach nie jest najwyższych lotów.

Nie znam się mi wystarczy i nawet w ciemnościach spoko zdjęcia bo właśnie testowałem na spacerze. Bateria w 6t większa jest. Naładowałem w robocie do pełna bo było 40 % (w ok 40 min) i od godziny 13 do teraz intensywnie testuje. Odpalałem heartstone,  wiele aplikacji i gier, fotki robię i net uruchomiony czy bluetooth. Mam obecnie 74%. 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, blantman napisał:

Nie znam się mi wystarczy i nawet w ciemnościach spoko zdjęcia bo właśnie testowałem na spacerze. Bateria w 6t większa jest. Naładowałem w robocie do pełna bo było 40 % (w ok 40 min) i od godziny 13 do teraz intensywnie testuje. Odpalałem heartstone,  wiele aplikacji i gier, fotki robię i net uruchomiony czy bluetooth. Mam obecnie 74%. 

Ja kupując niestety nie miałem jeszcze w opcji 6T.

Podziel się z ciekawością opinią po testach, bo jak pisałem wcześniej jestem na kupnie telefonu dla swojej drugiej połówki ;) Tutaj najważniejsze aspekty to bateria i właśnie aparat i niestety Mate 10 Pro kuleje jeżeli chodzi o zdjęcia dynamicznego tła przy słabym oświetleniu (albo ja coś robię nie tak albo ma zdupczoną stabilizację), więc będę wdzięczny za informację - płacę plusikami :D 

Edytowane przez Matriks_1111
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kubson napisał:

@blantman jak mozesz to wrzuc zdjecia, ciekaw jestem jak Oneplus 6t je robi 

Masz linka na razie do zdjęć kogoś kto umie je robic. Ja testuje nadal ustawienia jest ich multum. 

 

https://m.gsmarena.com/oneplus_6t-review-1843p6.php

 

 

Między 6 a 6t jest różnica w oprogramowaniu które podrasowuje zdjęcia nocą ale podobno ma trafić lub trafiła też na zwykłą 6. 

 

 

Masz jedno zdjęcie w ciemnym pomieszczeniu z jedną lampką. Zdjęcie kompletnie na odwal z ręki bez ogarnięcia czego kolwiek

 

OfZ0pDQ.jpg

 

I jedno zdjęcie w jasno oświetnym pokoju. Przed chwilą robiłem

Xew4MGH.jpg

 

Oba zdjęcia na szybko z ręki. 

 

 

Co do telefonu to fajne jest sterowanie gestami przestawiłem się już kompletnie na to po 2 h. Nie mam menu na dole i cały ekran mój prawie 6,5 cała a nie wydaje się tak duży. Dobrze leży w łapie

Edytowane przez blantman
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, kubson napisał:

Zdjęcia z recenzji widziałem, właśnie chodziło mi o takie zdjęcia z ręki, na szybko, dzięki.

Uświadomiem sobie że zdjęcie psa było z zoomem X2 tu zdjęcie bez zoomu w jasno oświetlonym miejscu z ręki

 

sf0v6hV.jpg

Odnośnik do komentarza

Jak będziesz miał możliwość, to cyknij gdzieś na zewnątrz fotkę w nocy, gdzieś w jakimś ruchliwym miejscu - wtedy wyjdzie jak wygląda stabilizacja obrazu nocą przy dynamicznej scenerii ;)
 

A swoją drogą, to chyba zgłoszę @blantman do jakiejś Szelągowskiej, co  by mu zrobili domową rewolucję wystroju wnętrza :D 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, blantman napisał:

NEVER SETTLE

MyYtEBk.jpg

  Ukryj zawartość

 

r5UPbTk.jpg?1

W4ja3oE.jpg

 

 

 

Przepraszam za jakośc ale robione starym s5. Pierwsze wrażenia WOW :)

 

Ten list to jak jakieś mlm

 

Właśnie dotarło do mnie co od(pipi)ało niedawno lg. Zamiast wkładać całą pompę w promocję tegorocznych g7 i v40, oni zrebrandowali g6 i v30 do wersji thinq, która to platforma jest niby głównym daniem w tegorocznych modelach. I już chuze sztuczną inteligencją, która póki co we wszystkich telefonach jest gigantycznym przerostem formy nad treścią, ale g6 dostało upgrade aparatu, mocno podbijające jakość fot, szczególnie nocnych. Rebrandowanie zeszłorocznego flagowca, uważanego przez kompanię za porażkę, no takie rzeczy to tylko w lg xd

W przypadku v30 halucynacje weszły jeszcze mocniej, bo przy jednoczesnym upgrade systemowym zwykłej v30, wypuścili jeszcze na rynek osobny model v30 thinq z jakimiś drobnymi różnicami hardwarowymi i to tuż przed premierą v40 xDDD Za chwilę pewnie będzie zdziwko dlaczego nikt nie kupuje g7 ze zjebanym noczem i rewelocyjnym thinq, którego nie ma przecież w żadnym innym, tańszym telefonie.

Nowe g6 latają już w normalnych sklepach w okolicach 1100  złotówek. Coś czuję, że za chwilę znowu będzie można zamknąć temat, bo jedyna dobra odpowiedź na zadane w nim pytanie będzie brzmiała LG G3x2 :cool:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...