Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.12.2018 o 18:48, kubicz napisał:

@keyzee Dzieki za oferte, ale musze odmowic.

@NemoKOF Cena tego Pocophone'a zaiste fajna i moglbym przezyc brak Netflixa w HD, ale wciecie na gorze ekranu skutecznie mnie odpycha. Strasznie duzo nowych telefonow ma ten bajer, a mi akurat on przeszkadza. Szkoda, ze Mi 8 tez to ma, bo nawet niezle lezal w dloni. W ostatecznosci, jezeli nie znajde nic lepszego bez wciecia, to wtedy wezme cos z tym paskudztwem. ;)

@blantman Ten 6T ma niezla baterie i nawet wciecie tak bardzo nie paskudzi ekranu. Trzeba bedzie obejrzec kilka recek/testow.

 

Oczywiscie wciaz jestem otwarty na propozycje i z gory dziekuje za wszelka pomoc.

 

 

Honor Play w tej cenie ciężko znaleść coś lepszego po za Pocophonem ale tutaj masz troszku większy ekran i Nfc niestety wycięcie ma, ale ma taki sprytny myk że można je zaciemnic i w tedy prawie zlewa się jako górny pasek androida, ale mi jakoś ono nie przeszkadza w sumie nie wiem dlaczego niby to jest takie kłopotliwe. :scratch_one-s_head:

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Milo napisał:

w sumie nie wiem dlaczego niby to jest takie kłopotliwe. :scratch_one-s_head:

Głównie dlatego, że ze względu na wcięcie masz ograniczone powiadomienia wyświetlone na pasku. Popatrz na ekran bez niego i tego ile rzeczy się tam mieści, a potem wstaw notcha i nagle połowa paska Ci znika :teehee:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Matriks_1111 napisał:

Głównie dlatego, że ze względu na wcięcie masz ograniczone powiadomienia wyświetlone na pasku. Popatrz na ekran bez niego i tego ile rzeczy się tam mieści, a potem wstaw notcha i nagle połowa paska Ci znika :teehee:

Powiadomienia pokazują się w lewej stronie przy notchu więc za dużo i tak się nie traci zresztą ja nigdy do tego nie przywiązywałem wagi wystarczy przesunąc palcem w dół obok notcha i wszystkie powiadomienia są na pasku.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, NemoKOF napisał:

Pocophone nie wyświetla tych powiadomień bo tam jest za mało miejsca. Tam jest chyba tylko zegarek. Bawiłem się tym i to jest strasznie goovniane. On je umieszcza gdzieś tam pod spodem xD 

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

 

W takim razie kolejny punkt dla Honor Play ponieważ tak jak już pisałem wszytko wyświetla się po lewej stronie obok tego notcha;)

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Miałem podobny dylemat ostatnio i tez szukałem czegoś w przedziale 0 - 1700 zł. Postawiłem na Mi 8 bo cenowo można go wyhaczyć na poziomie 1600 zł. Jak to wygląda?

 

1. Notch jest ale zasadniczo szybko się do tego można przyzwyczaić. Powiadomienia dla mnie u góry ekranu mogą nie istnieć więc nie ma to dla mnie znaczenia. Dla innych znaczenie juz może mieć więc - minus.

2. Można notcha ukryć a dzięki ekranowi AMOLED i pięknej czerni wygląda to w miarę okej - plus

3. Sam ekran w porównaniu do mojego starszego telefonu to jest przepaść. Kolory, rozmiar, kontrast, hdr- no bajka. Plus

4. Podzespoły - najlepszy snapdragon plus w mojej wersji 6 giga ramu daje mega płynność i mega wydajność. W zasadzie we wszystkim. Plus

5. Brak gniazda słuchawkowego- jest tylko przejściowka pod usb. Minus

6. Wygląd ogólny i jakość wykonania kwestia gustu. Dla mnie PLUS

7. Szybkie ładowanie. Plus

8. Aparat - mi pasuje chociaż nie jestem jakimś zapalonym fotografem. W porównaniu do poprzedniego modelu- baja. Plus.

9. MIUI 10 -  mega lubię tą nakładkę i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Plus.

10. Za niedługo Android P. Zobaczymy czy plus czy minus.

11. NFC - jest ale nie korzystam.

12. Ładowanie bezprzewodowe, tylko w wersji PRO

 

Generalnie całość sprawdza się wyśmienicie szczególnie w momencie przesiadki z czegoś nieflagowego. Ekran był jednym z czynników, dla których wybrałem ten model a nie Pocophona czy Honor Play/10 bądź cokolwiek innego bazującego na matrycy IPS. 

 

Polecam 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Jakim napisał:

Miałem podobny dylemat ostatnio i tez szukałem czegoś w przedziale 0 - 1700 zł. Postawiłem na Mi 8 bo cenowo można go wyhaczyć na poziomie 1600 zł. Jak to wygląda?

 

1. Notch jest ale zasadniczo szybko się do tego można przyzwyczaić. Powiadomienia dla mnie u góry ekranu mogą nie istnieć więc nie ma to dla mnie znaczenia. Dla innych znaczenie juz może mieć więc - minus.

2. Można notcha ukryć a dzięki ekranowi AMOLED i pięknej czerni wygląda to w miarę okej - plus

3. Sam ekran w porównaniu do mojego starszego telefonu to jest przepaść. Kolory, rozmiar, kontrast, hdr- no bajka. Plus

4. Podzespoły - najlepszy snapdragon plus w mojej wersji 6 giga ramu daje mega płynność i mega wydajność. W zasadzie we wszystkim. Plus

5. Brak gniazda słuchawkowego- jest tylko przejściowka pod usb. Minus

6. Wygląd ogólny i jakość wykonania kwestia gustu. Dla mnie PLUS

7. Szybkie ładowanie. Plus

8. Aparat - mi pasuje chociaż nie jestem jakimś zapalonym fotografem. W porównaniu do poprzedniego modelu- baja. Plus.

9. MIUI 10 -  mega lubię tą nakładkę i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Plus.

10. Za niedługo Android P. Zobaczymy czy plus czy minus.

11. NFC - jest ale nie korzystam.

12. Ładowanie bezprzewodowe, tylko w wersji PRO

 

Generalnie całość sprawdza się wyśmienicie szczególnie w momencie przesiadki z czegoś nieflagowego. Ekran był jednym z czynników, dla których wybrałem ten model a nie Pocophona czy Honor Play/10 bądź cokolwiek innego bazującego na matrycy IPS. 

 

Polecam 

 

I tutaj się nie zgodzę ponieważ bawiłem się tym Mi8 oraz sam miałem poprzednio Xiaomi z OLED i nie ma aż takiej różnicy jak piszesz. To nie jest poziom ekranu samsunga AMOLED gdzie widać na prawdę duża różnce. Co bym zapisał na plus Mi8 i co na prawdę za nim przemawia to głownie wykonanie ładny jest i z bardzo dobrych materiałów, oraz jest wydajniejszy, ale głównie zauważymy to w benchmarkach a nie w codziennym użytkowaniu. Możliwe że robi jeszcze trochę lepsze zdjęcia, ale nie jestem również jakimś zapalonym fotografem więc wolę np. wiekszą baterię w Honorze Play niż troche lepsze zdjęcia ponieważ podejrzewam, że z baterią na pewno przegrywa z Honorem tym bardziej, że ma bardzo energochłonny procek, a mniejsze ogniwo 3400 mAh Vs 3750 mAh. Honor trzyma baterię na prawdę super, sam się zdziwiłem gdzie moje poprzednie Xiaomi miało ogniwo aż 4000 Ahm, a musiałem je ładować codziennie. Honora ładuję średnio co dwa dni, a na upartego mógłbym nawet co 3 dni.

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Jak wypada ekran Pocofona lub Honor vs AMOLEDy? Chciałbym kupić nowy telefon pod choinkę dla mojej waifu,która od lat ma Samunga Note 3. Czytam wasze posty, oglądam testy i póki co F1 wypada najlepiej, ale martwi mnie ekran. Ewentualnie coś innego do dwóch tysięcy. Mi 8? Samsung s8?

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Poco ekran ma słaby raczej, mocne refleksy, nierówne podświetlanie, jakiś tani IPS. Polecam gdzieś zobaczyć to odczucia względem ekranów to jest rzecz BAAAAARDZO subiektywna. Ale ciężko wrócić z OLEDa, sam wracałem z przymusu trochę (Nexus 6 -> LG G6) i było ciężko. Ale jakoś daję radę xD

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, NemoKOF napisał:

Poco ekran ma słaby raczej, mocne refleksy, nierówne podświetlanie, jakiś tani IPS. Polecam gdzieś zobaczyć to odczucia względem ekranów to jest rzecz BAAAAARDZO subiektywna. Ale ciężko wrócić z OLEDa, sam wracałem z przymusu trochę (Nexus 6 -> LG G6) i było ciężko. Ale jakoś daję radę xD

Zależy z jakiego OLEDa. Ja przesiadłem się z OLEDa xiaomi i szczerze różnica na plus jest nawet pod pewnymi względami dla tego honora do tego w xiaomi na samej górze ekranu wypalił się nawet lekko pasek. Tylko, że to był pierwszy model xiaomi z ekranem OLED więc może dlatego:ermm:

Kurcze chciałem w sumie wziąść tego Pocophona ale ciężko go było dostać od ręki dlatego się zdecydowałem na tego Honora Play, ale patrząc teraz na co niektore opinie tutaj to chyba w sumie dobrze zrobiłem;)

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

OLEDy wypalają się wszystkie. Ile ja widziałem Samsungów wypalonych, idź do media markt i zobacz jak wyglądają wystawowe. Jak za długo pokazuje na dużej jasności statyczny element, to się może wypalić i tyle. Na nexusie i na SGS4 miałem zawsze na górze przebarwienie na pasku. Natomiast czerń na oledach jest nie do przebicia. Po prostu nie ma podświetlenia więc typowe wady poświetlanych ekranów odpadają, pojawiają się typowe wady oledów jak brudna biel, przy gorszych modelach fioletowa/różowa poświata przy patrzeniu pod kątem czy problemy z kalibracją (2 identyczne telefony, różne temperatury barw jak leżą koło siebie) itd.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, NemoKOF napisał:

OLEDy wypalają się wszystkie. Ile ja widziałem Samsungów wypalonych, idź do media markt i zobacz jak wyglądają wystawowe. Jak za długo pokazuje na dużej jasności statyczny element, to się może wypalić i tyle. Na nexusie i na SGS4 miałem zawsze na górze przebarwienie na pasku. Natomiast czerń na oledach jest nie do przebicia. Po prostu nie ma podświetlenia więc typowe wady poświetlanych ekranów odpadają, pojawiają się typowe wady oledów jak brudna biel, przy gorszych modelach fioletowa/różowa poświata przy patrzeniu pod kątem czy problemy z kalibracją (2 identyczne telefony, różne temperatury barw jak leżą koło siebie) itd.

Słyszałem że OLEDy mogą się wypalić, ale myślałem że Samsunga to dotyczy w mniejszym stopniu. Co do różnicy to owszem czerń na oledach jest najlepsza chociaż w tym Honorze też jest ok jak na lcd. Właśnie dlatego napisałem że pod pewnymi względami jest w Honorze są na plus niektóre rzeczy, ale zawsze mi się w Samsungach podobaly kolory i kontrast nie do przebicia w innych telefonach, ale cena też jest wybitna

Odnośnik do komentarza

Mój Samsung s6 ma wypalony pasek u góry ekranu, widać nawet ikonkę baterii i wi fi. Ale mam go od dnia premiery, więc w sumie  zalewam ten fakt. 

A co do prezentu dla żony wybiorę Huawei mate 20 lite. Miałem go w ręce i prezentuje się fenomenalne jak za taką cenę. 

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, chris85 napisał:

Mój Samsung s6 ma wypalony pasek u góry ekranu, widać nawet ikonkę baterii i wi fi. Ale mam go od dnia premiery, więc w sumie  zalewam ten fakt. 

A co do prezentu dla żony wybiorę Huawei mate 20 lite. Miałem go w ręce i prezentuje się fenomenalne jak za taką cenę. 

 

Niebieski bądź złoty.Oba fenomenalnie się prezentują.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie no, A1 to już stary telefon jeśli kupować nowy. Za te pieniądze spokojnie już kupisz A2 przecież. Albo za trochę mniej A2 Lite, który jest ciekawy o tyle, że jest zarówno lepszy jak i gorszy od A2 xD.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...