Skocz do zawartości
Zapraszamy do wsparcia akcji Rehabilitacja i terapia Wiktora. Z góry dziękujemy!

jaszczoor

Jaki telefon wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
52 minuty temu, NemoKOF napisał:

Poco ekran ma słaby raczej, mocne refleksy, nierówne podświetlanie, jakiś tani IPS. Polecam gdzieś zobaczyć to odczucia względem ekranów to jest rzecz BAAAAARDZO subiektywna. Ale ciężko wrócić z OLEDa, sam wracałem z przymusu trochę (Nexus 6 -> LG G6) i było ciężko. Ale jakoś daję radę xD

Zależy z jakiego OLEDa. Ja przesiadłem się z OLEDa xiaomi i szczerze różnica na plus jest nawet pod pewnymi względami dla tego honora do tego w xiaomi na samej górze ekranu wypalił się nawet lekko pasek. Tylko, że to był pierwszy model xiaomi z ekranem OLED więc może dlatego:ermm:

Kurcze chciałem w sumie wziąść tego Pocophona ale ciężko go było dostać od ręki dlatego się zdecydowałem na tego Honora Play, ale patrząc teraz na co niektore opinie tutaj to chyba w sumie dobrze zrobiłem;)

Edytowane przez Milo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OLEDy wypalają się wszystkie. Ile ja widziałem Samsungów wypalonych, idź do media markt i zobacz jak wyglądają wystawowe. Jak za długo pokazuje na dużej jasności statyczny element, to się może wypalić i tyle. Na nexusie i na SGS4 miałem zawsze na górze przebarwienie na pasku. Natomiast czerń na oledach jest nie do przebicia. Po prostu nie ma podświetlenia więc typowe wady poświetlanych ekranów odpadają, pojawiają się typowe wady oledów jak brudna biel, przy gorszych modelach fioletowa/różowa poświata przy patrzeniu pod kątem czy problemy z kalibracją (2 identyczne telefony, różne temperatury barw jak leżą koło siebie) itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, NemoKOF napisał:

OLEDy wypalają się wszystkie. Ile ja widziałem Samsungów wypalonych, idź do media markt i zobacz jak wyglądają wystawowe. Jak za długo pokazuje na dużej jasności statyczny element, to się może wypalić i tyle. Na nexusie i na SGS4 miałem zawsze na górze przebarwienie na pasku. Natomiast czerń na oledach jest nie do przebicia. Po prostu nie ma podświetlenia więc typowe wady poświetlanych ekranów odpadają, pojawiają się typowe wady oledów jak brudna biel, przy gorszych modelach fioletowa/różowa poświata przy patrzeniu pod kątem czy problemy z kalibracją (2 identyczne telefony, różne temperatury barw jak leżą koło siebie) itd.

Słyszałem że OLEDy mogą się wypalić, ale myślałem że Samsunga to dotyczy w mniejszym stopniu. Co do różnicy to owszem czerń na oledach jest najlepsza chociaż w tym Honorze też jest ok jak na lcd. Właśnie dlatego napisałem że pod pewnymi względami jest w Honorze są na plus niektóre rzeczy, ale zawsze mi się w Samsungach podobaly kolory i kontrast nie do przebicia w innych telefonach, ale cena też jest wybitna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jaki telefon byście polecili 1800-2200 zł mniej więcej, może trochę przekraczać, jeżeli będzie tego wart. Zależy mi by był jak najlepszy aparat tył i przód ( ma posłużyć jako aparat na wycieczki ) plus dość duży ekran 5.5-6.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój Samsung s6 ma wypalony pasek u góry ekranu, widać nawet ikonkę baterii i wi fi. Ale mam go od dnia premiery, więc w sumie  zalewam ten fakt. 

A co do prezentu dla żony wybiorę Huawei mate 20 lite. Miałem go w ręce i prezentuje się fenomenalne jak za taką cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, chris85 napisał:

Mój Samsung s6 ma wypalony pasek u góry ekranu, widać nawet ikonkę baterii i wi fi. Ale mam go od dnia premiery, więc w sumie  zalewam ten fakt. 

A co do prezentu dla żony wybiorę Huawei mate 20 lite. Miałem go w ręce i prezentuje się fenomenalne jak za taką cenę. 

Niebieski bądź złoty.Oba fenomenalnie się prezentują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi