Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, mozi napisał:

W P20 trzeba wyłączyć tryb AI apraratu bo zaczyna robić cuda z kolorami (sam dobiera odpowiednie nastawy). Tam gdzie jest jego przewaga to słabe oświetlenie - iphony klękają a P20 robi co chce. 

 

Nie musisz wyłączać, podczas robienia zdjęcia możesz skasować ustawienia AI klikając na krzyżyk na dymku który wyskoczy, czasem fajnie dobiera ustawienia a czasem nie ;d. Ja mam cały czas włączone, jak mi się dobrane ustawienia AI nie podobają to kasujesz jednym klikiem. 

Odnośnik do komentarza
Gość ragus
W dniu 23.02.2019 o 00:23, Pupcio napisał:

Już tydzień używania s8 i powiem wam że jest sztywniutko, jedyne na co kręcę nosem to umiejscowienie czytnika linii i taka że bateria. No i aparat za dobry (Już nie będę mógł wklejać zdjęć z D U S Z Ą ):frog:

 

pawcio było dobrze, jest jeszcze lepiej. właśnie wjechała na serwery aktualizacja do androida 9.0 z nowa nakładką szajsuna One UI. 

 

-ciemny i bardzo estetyczny motyw

-układ interfejsu taki, że wszystko można robić jedną ręką, a drugą walić konia

-wjechały fantastycznie działające gesty, dzięki czemu dolny pasek poszedł w pi,zdu

 

jest gituwa, pobieraj. szajsung dowalił do pieca tym updatem.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.01.2019 o 11:07, Figuś napisał:

Mam E4 Plus, nie warto. Bateria niby spoko, ale tylko na stockowym romie, który ma tyle bugów, że nie dałem na nim rady jechać dalej jak miesiąc bez wgrywania customa. Kurła, źle działający zegarek (który skutkuje tym, że budziki spokojnie czekają na odpalenie się aż odblokujesz ekran po przebudzeniu godzinę później) czy tnący się YT na filmikach z 60fps (tied to rom bug, na customie zapiernicza) to rzeczy, których telefony z 2010 powinny się wstydzić :D

 

tl:dr - nie bierz tego ścierwa, ja żałuję mocno zakupu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Miałem już brać to G6, bo bardziej coś nie chce stanieć, a tu nagle na allegro wysyp G7 za 1400-1500 i to nie od cześka z komisu na wyspie pod kerfurem, tylko od legitnych sprzedawców. Oczywiście jest haczyk co do tej ceny, a jest nim obrandowanie zagranicznego operatora. U jednych jest to włoski TIM albo irlandzkie Three, u drugich nie wiadomo, napisałem maila z zapytaniem. No i właśnie mam dylemat, bo nie wiem czy w dzisiejszych czasach jest sens obawiać się brandowania. To już chyba nie jest epoka chamskiego wpierdalania tony zamulających, nie dających się w żaden sposób usunąć śmieci. Natomiast problemem pozostają chyba aktualizacje, bo w przypadku brandowanego softu kolejność otrzymywania aktualizacji zależy nie od kodu CSC regionu, tylko od widzimisię danego operatora. 

 

Ktoś ma doświadczenie z obrandowanym telefonem z 2018 r. i może podpowiedzieć czy jest sens się w to pchać?

Odnośnik do komentarza

Pchać się można o ile nie zależy Ci na szybkich aktualizacjach. Mój rekord to czekanie ponad 6 miesięcy po tym jak producent wypuścił update. Oczywiście będą aplikacje i mogą się pojawić jakieś numery w książce kontraktów, ale więcej nic złego się nie dzieje. To już nie czasy wrzucania całego przerobionego softa ;) Strachu więc nie ma, jest co najwyżej lekkie utrudnienie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki, tak mi się właśnie wydawało. Ale w międzyczasie trochę poczytałem i obecnie faworytem jest V30, który w tej chwili czysty chodzi w tej samej cenie co brandowany G7. Jak to u LG, dzieję się cuda i nowszy flagowiec mający taką samą matrycę robi jakimś cudem gorsze zdjęcia niż starszy quasi flagowiec. Do tego kompletnie niezrozumiała ewolucja wsteczna znaku rozpoznawczego aparatów od LG, czyli szerokiego konta. W V30 jest to jeszcze całkiem fajne 120 stopni, a w G7 już marne 107, które jest tak "ultra vide", jak standardowe aparaty u większości konkurencji. 

Nowszy snapdragon w G7 nie daje oczekiwanej przewagi szybkości, bo V30 w speed testach nie ustępuje, a w wielu przypadkach z niewiadomych przyczyn wygrywa. Do tego większa bateria i owiele lepsze słuchawki dorzucane do V30. Wychodzi na to, że jedyną realną przewagą G7 jest znacznie lepszy aparat przedni :yao:

Odnośnik do komentarza

V30 jest tym, czym powinno być G6 w 2017 r., gdyby LG chciało, żeby ktokolwiek traktował ich jako poważną konkurencję dla samsunga. V30 jest lepsze we wszystkim, na korzyść G6 przemawia tylko 125 stopni szerokokątnego. Ale G6 za tysiaczka to nadal super dil i właśnie czekałem na spadek do tego pułapu. Będę dzisiaj w oszą to zobaczę. Z drugiej strony nagrzałem się na to V30. Jak już się robi zakup na ~3 lata, to te 400 zł różnicy jest do przełknięcia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przecież V30 i G7 mają 4 giga ramu. U mnie w auchan nie ma żadnej promocji na G6. Stoi sztywniutko 1300, jak wszędzie zresztą. W tej sytuacji nie mam dylematu między szóstką i V30. W MM miałem możliwość pobawić się postawionymi obok siebie V30 i G7 i po części potwierdziła się moja jedyna obawa co do V30. Ekrany oled kojarzą mi się z maksymalnie przesłodzoną i przejaskrawioną paletą barw rodem z samsungów, kiepską bielą i ryzykiem wypalania się powidoków w dłużej perspektywie. No i co widzę po odblokowaniu ekranu V30? Na całej powierzchni wypalony powidok ekranu powitalnego xD Ja wiem, że to egzemplarz wystawowy, który od 1,5 roku zasuwa na podkręconych maksymalnie ustawieniach ekranu przez 12 godzin dziennie, no ale lekki niesmak jest. Z bielą też działy się dziwne rzeczy, bo wystarczyło patrzeć na ekran z niewielkiego kąta, żeby zmieniała się w róż albo błękit, ale to też raczej wina tego egzemplarza, bo choć biel to bolączka oledów, to o takich cyrkach byłoby głośno.

No a poza tym kolory są dokładnie tak bardzo przesłodzone i przejaskrawione jak się spodziewałem, ale na szczęście da się to w dużym stopniu stonować w ustawieniach. Niemniej nie obraziłbym się, gdyby V30 zamieniła się na matryce z G7 posiadającym genialnego elcedeka.

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...