Jump to content

jaszczoor

Jaki telefon wybrać?

Recommended Posts

Huawei P20 Lite też w sumie ma wszystko co potrzebne i kosztuje 799 zl. Z tą marka sprawy sie uspokoily juz w wojnie z Trumpem i wypięciem sie na nich przez Google?
Ponoć nic się nie uspokoiło. Zaraz ma wejść ten cały odroczony BAN i np mate 30 pro będzie bez sklepu Google. Generalnie p20lite się nie opłaca brać. Zerowe wsparcie jak to zwykle bywa w przypadku huaweia.

I tego się obawialem, kupić sprzet co zaraz dostanie bana.

Motka One z kuponem rabatowym juz 620 wychodzi, po wzieciu faktury oszczedzi dalsze 100 zl. No to chyba mam zwycięzcę w kategorii budżet vs potrzeby i nawet nie ma sensu pakowac sie w xperie z5 uzywana.

I tego się obawialem, kupić sprzet co zaraz dostanie bana.

Motka One z kuponem rabatowym juz 620 wychodzi, po wzieciu faktury oszczedzi dalsze 100 zl. No to chyba mam zwycięzcę w kategorii budżet vs potrzeby i nawet nie ma sensu pakowac sie w xperie z5 uzywana.
Ale ban jest tylko na nowe tel które dopiero trafia do sprzedaży.

No tak, ale twierdziles ze p20 lite sie nie opłaca bo brak wsparcia. W jakim sensie? Nowe androidy nie będą dostępne czy co?

No tak, ale twierdziles ze p20 lite sie nie opłaca bo brak wsparcia. W jakim sensie? Nowe androidy nie będą dostępne czy co?
Androida 10 nie dostanie. Niewiem czy chociaż 9 jest czy jeszcze nie wyszła.

To motka ma obiecany Android 10 w programie Android One jak i comiesięczne security patche.

Kupilem zatem, w weekend będę wszystko instalować. Poki co przez 4h sciagaly sie po kolei paczki security chyba od stycznia :f

Ladny fonik, a ekran HD+ naprawde spodziewalem sie ze bedzie gorszy.

Odpalilem przegladarke w Moto tuz obok Xperii Z2 (5.2", FullHD) i fonty, kolory itp. wygladaja identycznie, przy czym Moto jest dluzsza i mam duzo lepszy przeglad strony internetowej.

Musialbym mocno się czepiac 1cm od ekranu, by dostrzec delikatnie bardziej chropowate krawedzie ikon czy czcionek.

Na te chwile czysty Android 9 Pie chodzi szybko, odpala kazda appke w ułamku sekundy, nie wywala ich z RAMu, ma mnostwo miejsca wewnetrznego, obsługuje dual sim plus sdcard, muzyka na słuchawkach brzmi rewelacyjnie, czyściej niż w poprzednim fonie, quick charge ładuje baterię do pełna w jakieś 1.5h, płatność nfc działa bez problemu. Chyba zrobiłem dobry deal w tej cenie.

Jedyne co mi wpierw nie dzialalo to Google Play, nic nie chcialo się sciagac ani aktualizowac (nieskonczone "pobieram aplikacje"), ale się odetkalo pozniej.

Wadą powtarzana w recenzjach jest tez notch na górze, który odbiera sporo miejsca na ikonki (w zasadzie widac zegarek, LTE, stan baterii i po resztę trzeba tapnąć), ale przez to fon wygląda jak biedniejsza kopia iPhone X.

Edited by _Red_

Na andku aktualizuje się najpierw sam playstore I Google services. Chyba czysty nawet nie pokazuje że to robi, dzieje się to w tle i dopiero jak wskoczysz na najnowsze wersje to zacznie ściągać apki wybrane. 

• Upvote 1

Az musialem wyguglac o co biega. Screen on time? Nie wiem co mam sprawdzic dokladnie, ale w menu Bateria mam: ekran - 6.5h - 39%

• Upvote 1