Skocz do zawartości

The Last Remnant


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ta ale akurat Last Remnant zapowiadał się jednak o wiele ciekawiej niż IU. I to chyba pod każdym wzgledem.

 

Jezelii ta gra okaże się szitem to już sam nie wiem co będzie z tymi Rpgami na stacjonarki. Na Xo jeszcze pół biedy- na Ps3 mamy niesamowita posuchę. I właśnie czegoś ciekawego oczekiwałem po LR (mimo że opóźnione).

 

Swoją drogą co z nowymi grami twórców Lost Odyssey i Blue Dragon? Skrobią coś czy team się rozleciał?

Odnośnik do komentarza
Ta ale akurat Last Remnant zapowiadał się jednak o wiele ciekawiej niż IU. I to chyba pod każdym wzgledem.
Pod jakim np.? Jak dla mnie to od pierwszej prezentacji ta gra miała wypisane wszędzie "średniak", nic więcej, nie mówię, że IU zapowiadało się na pozycję AAA, ale spodziewałem się po niej więcej niż po LR, do czasu aż przeczytałem pierwsze recenzje oczywiście.

 

Swoją drogą co z nowymi grami twórców Lost Odyssey i Blue Dragon? Skrobią coś czy team się rozleciał?
Niby zapowiedziany jest Cry On, ale od 2 lat nie było nowych wieści, więc...
Odnośnik do komentarza

W moim przypadku juz od samego początku design postaci czy świata bardziej prezentował się o wiele lepiej niz plejada dziwnych postaci z IU. Niby wielkie bitwy, między walczącymi armiami miały być czymś świeżym w tym gatunku w porównaniu do sztampowych walk w IU. Jak wyszło- tego nie wiem i nie wiem czy się przekonam patrząc na średnie oceny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Zamowilem LR i jak do mnie dojdzie i przetestuje to zdam relacje ;)

Niestety oceny coraz nizsze, nie liczac Famitsu(dla nich LR to prawie gra idealna sadzac po ocenach :P ale to tylko Famitsu)

 

 

Famitsu to piesek SE i innych liczących się w Japonii producentów gier. Pismo to już wiele lat temu straciło renomę.

 

Odnośnik do komentarza

Ja bym akurat FF nie brał za odnośnie do wystawiania ocen innym RPG, ta seria stoi w miejscu od kilku części i jedyne co się zmienia to grafika...o tak grafikę i dźwięk to każdy final miał na 12/10 *kaszle*...

 

Anyway, też jestem zainteresowany relacją z LR, na ps3 przeszedłem już disgaea 3, kończe sonate i na dniach startuje valkyrie, no ale później luka będzie, a ponoć LR na ps3 ma wyjść jakoś za pare miesięcy, czyli pewnie wiosna 2009 marzec/kwiecień? ewentualnie wakacje, no ale to już za długie czekanie wg mnie :(

Odnośnik do komentarza

Oceny są przeciętne, recenzenci narzekają głownie na problemy techniczne - kiepską implementację UE3 - wymieniają m.in. spadającą na łeb na szyję animację podczas walk; wolno wczytujące się tekstury - nawet podczas grania z dysku. Widać japońscy developerzy RPGów nie potrafią okiełznać silnika Epic, Mistwalker też miało podobne problemy w Lost Odyssey.

Redaktorzy za to zdają się doceniać fabułę, GameSpot napisał - "A long, epic tale in a fascinating new fantasy world" - zdecydowanie mnie to podbudowało, bo jeśli jeszcze ten element gry by kulał, to na pewno bym się nie skusił na kupno. Za to jeśli przedstawiona historia rzeczywiście urzeka i wciąga, to wybaczę tej grze wszystkie niedoróbki programowe.

Zrozumiały jest fakt, że S-E chciało przyspieszyć czas produkcji, w końcu na święta wszystko dobrze się sprzedaje, dlatego zapewne nie użyli Crystal Tools, ale patrząc na końcowy produkt nie wygląda na zbyt błyskotliwe posunięcie. Gdyby podjęli inne decyzje developingowe, spędzili trochę więcej czasu na dopieszczaniu silnika, to zdaje się, że byłaby to mocna produkcja, a nie jedynie średniak.

Nie chce wszczynać wojenek, bo sam mam obie konsole, ale wygląda na to, że wstrzymanie wersji PS3 i PC może wyjść tej grze na dobre. Po dopracowaniu te wersje mogą być pozbawione wszystkich niedociągnięć.

 

@sakiu - FF11 i 12 są idealnym przykładem tego, że ta seria stoi w miejscu.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
Akurat recenzja gamespotu jest cokolwiek dziwna - ma zasadniczo pozytywny wydźwięk, a ocena poniżej 7 - i jak tu się takim artykułem sugerować?

 

Prawda? Jakies 3/4 recenzji to opisywanie jaka to gra fajna, ze bitwy swietne, ze soundtrack genialny, a koniec koncow gra na 6.5 :P I dlatego trzeba samemu przetestowac ;)

 

Odnośnik do komentarza

Bo zawsze tak jest z ocenami końcowymi, praktycznie nigdy się nimi nie przejmuje, liczy się treść i tylko ona, większosć recenzentów oceny właściwej postawić nie umie, bo mają swoją własną "matematyczną filzofię" (albo w jeszcze bardziej schizowy sposób to liczą...).

Odnośnik do komentarza
Akurat recenzja gamespotu jest cokolwiek dziwna - ma zasadniczo pozytywny wydźwięk, a ocena poniżej 7 - i jak tu się takim artykułem sugerować?

 

Prawda? Jakies 3/4 recenzji to opisywanie jaka to gra fajna, ze bitwy swietne, ze soundtrack genialny, a koniec koncow gra na 6.5 :P I dlatego trzeba samemu przetestowac ;)

 

 

Ale to także działa w drugą stronę. Cała recenzja mega negatywna, wyliczone wszystkie minusy i pod sam koniec akapit:

Nie mogę postawić tej grze, od tego producenta oceny innej, jak 9+. Jestem przekonany, że u naszych rodzimych recenzentów będą to recki niezwykle przychylne, ponieważ to gra SE, a oni nie robią gier słabych.

 

Odnośnik do komentarza

Ja nie rozumiem troche tych opini na na temat Remnanta przeciez gra ma wspaniala fabule super muze i walki tez sa fajne a zbiera cienkie oceny przeciez w rpg najwazniejsze sa te elementy , a mimo to gra zbiera niskie noty , nawet jezeli inne elementy troche kuleja to i tak najwazniejsze aspekty sa wspaniale.

W mojej ocenie gra jest niedoceniona.

Odnośnik do komentarza

Kurcze,tak patrze,slucham opinii i ta gra wydaje sie byc naprawde ciekawa.Planowalem wziac sie za Eternal Sonate jak tylko dokoncze Lost Odyssey,ale chyba pierw kupie Last Remnant.Okladka gry tez kuszaca...

 

Jesli ktos juz gral/gra moze powiedziec jak wyglada poziom trudnosci?walki to klikanie guzika czy zdarza sie ze trzeba pomyslec?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...