Skocz do zawartości

The Last Remnant


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

Gram w tą grę akurat na PC i muszę powiedzieć,że wcale nie jest taka zła.

Poziom trudności bije na głowę większość next genowych jrpgów(ES,LO,BD) a i system jest ciekawy i skomplikowany(przynajmniej taki się wydaje).Fabuła to sprawa drugorzędna tu akurat i to nie ona mnie trzyma przy tym jrpgu,choć do najgorszych tez bym jej nie zaliczył.

Naprawdę nikt z was w to nie gra?

Sam system klas,customizacji i tworzenia broni,guild taski,questy,formacje - książkę można by o tym napisać(swoja drogą - przydało by się by ktoś to zrobił :P ).

Czy ktos ogarnia ten system klas?Bo ja za chiny nie wiem jak "wytrenować" u postaci np. taki vivification herb lub jakiś czar wskrzeszający...

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 142
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Miałem wielką chrapkę na tą grę, ale wygląda na to, że jednak sobie odpuszczę. Mój PC zdecydowanie nie jest do grania i nie pociągnie TLR, a o wersji na X0 naczytałem się tyle złego, że mnie to skutecznie zniechęciło do tej wersji.

 

Czy rzeczywiście jest aż tak źle z tymi frameratem? :/

Edytowane przez diesvindu
Odnośnik do komentarza
Miałem wielką chrapkę na tą grę, ale wygląda na to, że jednak sobie odpuszczę. Mój PC zdecydowanie nie jest do grania i nie pociągnie TLR, a o wersji na X0 naczytałem się tyle złego, że mnie to skutecznie zniechęciło do tej wersji.

 

Czy rzeczywiście jest aż tak źle z tymi frameratem? :/

 

Jest niedobrze, ale oczywiscie da sie grac...znaczy daloby sie gdyby gra byla ciekawsza, a postacie nie bylyby takie "plytkie" ;) (sam za cholerke nie moge sie zabrac do skonczenia jej :P )Jedyny plus, ze jest sporo do roboty, a i "fighting theme" przyjemny i wpada w ucho...przynajmniej mnie ;)

Odnośnik do komentarza

Jesli Ci chodzi o

Castane'a i Roeas'a to pierwszą wykoncz panienke ma mniej hp i nie ładuje takiego damage'u jak bydlak.

Mialem range 46 jak udało mi sie ich rozwalic tyle ze miałem małego farta. W kazdej druzynce (3) miałem po dwie postacie z vivification herb plus do tego jedna miała samych co walą na odległosc.

Odnośnik do komentarza

Nie no, ta gra jest po prostu super jak dla mnie. Oceny rzędu 6/10 wystawiali chyba goscie po 5h gry, których odepchnął od tej gry framerate. TONY sekretów, questów, lokacji (nie jest to bieda z 10ma 'punktami' na mapie na krzyż), smaczków systemowych, kombinowania. Poważnie, jak komuś się podobało FFXII to nie ma opcji aby Remnant mu nie podszedł (aczkolwiek wolałbym system walki a'la FFXII właśnie, choć ten też jest fajny). Gra jest prosta do katakumb - tam poziom trudności dostaje solindego boosta i kończy się beztroskie sklejanie combosow z 4ech przeciwników w timeshifcie. Aktualnie mecze questy i zwiedzam dungeony (a sporo ich jest);].

 

Póki co 8/10

Odnośnik do komentarza

Uwierz mi że gra cię nie zmęczy pod względem poziomu trudności lub coś podobnego, tylko najzwyczajniej przy robieniu quest'ów i innych rzeczy pod achievementy, gra robi się (pipi) nudna i za cholere nie chce człowiekowi się jej przechodzić(ja po męczeniu jej bite 2.5 tygodnia z nudów odłożyłem ją na półke i tak leży, gdy chciałem za nią zabrać to zobaczyłem że mam jeszcze Infinite'a, więc jego wolałem przejść niż umierać z nudów przy LR). Zdecydowanie pod tym względem lepsze jest Infinite Undiscovery bo ma zdecydowanie żywszy gameplay.

Odnośnik do komentarza

No jak Infinite jest lepszy to tym bardziej się cieszę bo jeszcze go nie dorwałem, a Remnant mi sie bardzo podoba :) .

 

Trzeba tylko uważać na questy, bo niektóre przepadają gdy dojdzie się do określonego punktu fabularnego.

 

- jeden z wieelu battle themes. Szybkie, agresywne - takie powinno być battle theme;]. Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

Ahaha już wiem dlaczego te noty rzedu 6/10 - odpaliłem gre z płyty a nie z dysku xD. Loadingi są wręcz PRZERAŻAJĄCE - ta gra wpedza słynne Lost Odyssey w kompleksy :D . Różnica pomiedzy loadingami z dvd a z dysku jest tak duza, ze gdybym nie miał tego drugiego to bym ją olał:).

 

Co prawda animka z hdd dalej chrupie wesoło (czyli jak cholera), ale zabranie loadingow już spokojnie pozwala cieszyc sie grą.

 

Aha a zwolnienia animacji bardzo pomagają przy tych 'just frame'ach' podczas walki :D .

Odnośnik do komentarza

Mi chyba najbardziej nie podchodzą walki, są w zbyt dużej ilośći, są za długie i (pipi) nudne. A dlaczego wolę IU bo jednak cenie też sobie bardziej tytuły ze stajni Tri-Ace niż Square-Enix i bardziej podchodzi mi ich klimat, postacie jak i gameplay a w IU to jest naprawde lepsze niż w LR.

Na dodatek mogę tyle powiedzieć że ja nigdy nie oczekuje niczego od każdego RPG'a przez to mogę znaleźć czarnego konia który większości się nie podoba a ja mam z grania w niego ogromną satysfakcje(vide IU).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

LR wreszcie skonczone po 38h. Gra jak dla mnie 6/10. Fabuła(nudna jak flaki z olejem), postacie(nic ciekawego soba nie reprezentuja, nudne czyli pasuja do fabuły, system walki( wydawał sie ciekawy przez pierwsze 10h gry potem zaczał nuzyc i denerwowac) grafika przecietna (chociaz niektóre miejscowki są urzekające, oczywiscie jak sie wczytaja tekstury wszystkie). Gra ma wielkiego plusa za poziom trudnosci w porównaniu do "dziesiejszych" jRpg'ów( w Demon Souls nie grałem wiec nie biore pod uwage stopnia trudnosci tej gry ale paczuszka bedzie za 4 dni wiec moze cos skrobne).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.